Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta megtudtam, hogy várandós...

Mióta megtudtam, hogy várandós vagyok azóta egyedül vagyok kisfiammal.4 éve lassan. Az apja neve nincs feltüntetve sehol, nincs apasági sem. Tehet valamit?

Figyelt kérdés

Az elejétől fogva egyedül nevelem kisfiamat. Azt mondtam a gyámhivatalban,hogy nem tudom ki az apa.

Viszont a gyerek apja tudja,hogy van egy fia. Az lenne a kérdésem,hogy az apja ha megkeresne,hogy akarja a gyereket vagy bármi akkor mehet bíróságra? Vagy tehet valamit azért,hogy övé is legyen a gyerek?


2018. szept. 29. 21:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Persze.

Birosaghoz megy, fizeti az apasagi tesztet ( kb. 40 ezer ft) , ha kiderul o az apa onnantol kezdve JOGA van latni, es KOTELESSEGE gyerektartast fizetni. Gyerekelhelyezesi per, kerheti azt is, hogy nala legyen, de erre keves az esely, hogy megkapja havsak nincs nagy gond veled. 50/50 elhelyezes eselyes, vagy a kethetente hetvege.

2018. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De akkor ennyi erővel bárki bemehetne a bíróságra és kérvényezhetné az tesztet meg stb... Ő sehol nincs feltüntetve,mintha nem is lenne.... Azért sem értem ezt
2018. szept. 29. 21:35
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Igen, bárki bemehet, de miért menne? Senki nem akar 40 000-et csak úgy kidobni az ablakon, a teszt árát neki kell fizetni.


Egyébként meg kicsit durva hogy írod hogy az " övé is legyen a gyerek", a gyerek ugyanúgy az övé is, pont ugyan annyira az övé mint amennyire a tied. De a gyerek nem egy tárgy, a bíróság pedig mindig az ő érdekeit nézi , a gyerek érdeke pedig az , hogy legyen apja is.


Egyébként nem szokott kérdezni az apjáról? Azért kérdezem mert minket hat hónapos korában hagyott el az exem, kéthavonta egyszer látogatja, ennyire érdekli, és már előre félek amikor eljön az idő hogy kérdez a gyerek róla és várja hogy jöjjön.

2018. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Be is mehet bárki, csak annak semmi értelme, mert a DNS-teszt úgyis kimutatja, hogy nem ő az apa, ellenben fizetheti a cehhet.
2018. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha 4 évig felétek sem nézett akkor nagyon kevés esély van arra, hogy szeretné tartani a kapcsolatot a gyerekkel.Vagy most olyan helyzet van, hogy jelentkezett?

Amúgy az első válaszoló jól írta, kérhet apasági tesztet és ha bebizonyosodik , hogy a gyereke kérheti a gyerekelhelyezést vagy közös felügyeletet, de hacsak nincs veled valami komoly gond, elhanyagolod a gyereket,drogozol,iszol,veszélyezteted akkor semmi esélye ellened,főleg 4 év után meg főleg ha be tudod bizonyítani, hogy tudott a gyerekről de eddig le se xart benneteket.

Amúgy légy őszinte magadhoz.Ki az a nagyon elmebeteg aki úton útfélen apasági tesztet kér, ha legalább nem tartja esélyesnek ,hogy a gyerek az övé?Főleg, hogy ha mondjuk bebizonyosodik utána 4 évi elmaradt gyerektartást egyszerre kifizethet.:)))

2018. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos utólag csak hat havi gyerektartás lehet kérni. Előzőnek írtam.
2018. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem jelentkezett hála istennek,csak nagyon félek,hogy mi van ha egyszer betoppan vagy valami....rossz ember és nem akarom,hogy egy ilyen emberhez legyen köze a fiamnak.
2018. szept. 29. 21:53
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Hat azert 4ev alatt egyszer se akarta, akkor csak nem fog.

A tenyeket mar előttem leirtak. De gondolom regen is "rossz ember" volt mikor varandos lettel tole.

2018. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Költözz olyan helyre, ahol nem ismernek titeket, válts munkahelyet, tel.számot stb.. Vagy ami abszolút a látóteréből kiesik az exnek..és akkor nem kell aggódnod.
2018. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mikor várandós lettem azután derült ki,hogy alkohol és drog problémái vannak... Azért sem maradtam vele. Mindenki tudja hogy van ez.... Elején sok ember teszi a jót aztán kiderül milyen is valójában. Én félre ismertem,sajnos
2018. szept. 29. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!