Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig maradtatok otthon a...

Meddig maradtatok otthon a gyerekkel, miután megszületett? Van "ideális" időtartam?

Figyelt kérdés

Én mindig is elképzelhetetlennek tartottam, hogy 3 évet töltsek otthon a gyerekkel, eleve a gondolatba már belehülyülök, és ami azt illeti, barátnőimen is azt látom, hogy nem tesz nekik jót lelkileg az ilyen hosszú magány a babáikkal. Olyan kétségbeesetten kapaszkodnak minden apró kis lehetőségbe, hogy felnőttekkel kommunikáljanak, kicsit kimozduljanak, hogy én csak megerősítve látom ezt a képet.

Én most várok babát, nekem abszolút az a tervem, hogy max 1 év után visszamegyek dolgozni, legalább részmunkaidőben (a munkahelyemen ez lazán megoldható). Anyósom természetesen ezen teljesen kiborult, mert hiszen millió kutatás igazolja, hogy a gyereknek igenis szüksége van arra a 3 évre az anyjával. Na már most, ugye fejlett nyugati országokban a bevett szokás az, hogy 3-6 hónap után visszamennek az anyák dolgozni, és erősen kétlem, hogy a pénzhiány késztetné őket rá. Az én személyes véleményem szerint a gyereknek az csak jó, ha fiatalon kerül közösségbe, előbb esik át mindenféle ronda betegségen, az anyja is egy lelkileg kiegyensúlyozott, elégedett nő, az apja is "rá van kényszerítve", hogy több időt töltsön vele, szóval nem értem, miért olyan ördögtől való minél előbb visszamenni dolgozni (anyagiakról már nem is beszélve).


Szerintetek, akik már átéltétek ezt a helyzetet, van olyan, hogy "ideális" időtartam, amit otthon töltetek a picivel? Ti meddig voltatok vele, kihasználtátok a teljes 3 évet?


2018. szept. 30. 20:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
56%
Fejlett..Nyugati országok..Anyám..
2018. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
67%

Na már most, ugye fejlett nyugati országokban a bevett szokás az, hogy 3-6 hónap után visszamennek az anyák dolgozni, és erősen kétlem, hogy a pénzhiány késztetné őket rá


Hm..melyik országokban is a legnagyobb az öngyilkos és tömeggyilkos tinik aránya?

2018. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Én egy éves korában visszamentem dolgozni, meg is bántam... A második gyerekkel minimum kétéves koráig itthon maradok majd.
2018. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, Hollandiára, Belgiumra és Franciaországra gondoltam ezen megnevezés alatt, mert ott vannak barátaim/ismerőseim, akik első kézből tudtak erről nyilatkozni. Amennyire én tudom, jelentősen nem magasabb az öngyilkossági ráta ezekben az országokban, mint itthon, de ennek bevallom, nem néztem utána.
2018. szept. 30. 20:24
 5/35 anonim ***** válasza:
53%
Egymás után születtek 3 évenként. Három gyerekunk van. Maximális ideig itthon voltam. A két kisebb 4 évesen kezdte az ovit. Bölcsibe egyik sem járt.
2018. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
78%
Én itthon voltam 3 évet vele, bár dolgoztam, de home office-ban, és nem adtam bölcsibe. Nézd, minden gyerek más. Az én lányom 2,5 éves koráig annyira anyja majma volt, hogy hajlandó volt ugyan a mamával maradni pár órára pl. egy vásárlás miatt, de mindig nyűglődés előzte meg. Pedig mind a két mamát imádja, jól érezte magát velük mindig, de akkor is inkább anya. Ha a kisgyerekes barátnőimmel találkoztunk, a többi gyerek játszott együtt, őt nem érdekelte senki a világon, nekem hordta oda a játékokat, és velem akart játszani. Játszótéren detto. Biztos vagyok benne, hogy ő a bölcsitől kiborult volna. Ellenben 2,5 évesen magától fordult egy hatalmasat, látványosan elengedett, elkezdte érdekelni a többi gyerek, és anyósoméknál van hetente egy egész napot, az ő saját kérésére. Nyáron múlt 3 éves, most kezdte szeptember elején az óvodát, egy sírás nélkül beszokott, imádja, alig várta már, hogy mehessen oda játszani. Szóval azt gondolom, hogy nála tényleg most jött ennek el az ideje, korábban nem lett volna jó neki. Viszont a barátnőm lánya meg 2 évesen azért ment bölcsibe, mert olyan gyerekhiánya volt, hogy ha találkoztak más gyerekekkel, szó szerint terrorizálta őket a szeretetével, folytonos öleléssel stb. Neki nagyon kellett a bölcsi, imádta első pillanattól. Szóval én azt mondom, hogy erre nincs jó válasz, a gyereken sok múlik.
2018. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

A fiam Svédországban született,ott az volt a bevett "szokás",hogy 1 éves koráig maradhattam vele otthon. Az volt a plafon... Ha újra visszamehetnék az időben,3 évig otthon maradtam vna és kerestem vna más munkát 3 éves kora után. Engem speciel bánt,hogy még menni se nagyon tudott és sírva vittem bölcsibe.

Ha lesz testvére,3 éves kora előtt nem megyek vissza dolgozni!!!

2018. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

3 éves koráig, illetve 3,5 èvesen megy oviba, most vàrom a kistesót, vele is minimum 2 èvig tervezek otthon maradni.

De ha megtehetjük akkor, maradok otthon 3 èvig.

Iszonyú gyorsan repül az idő, dolgozhat a nő mèg orrvérzèsig...

A gyerekemnèl nem fontosabb a munka.

2018. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
49%
De jó ezeket olvasni :)
2018. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%
A nagy mellől 23 hónapos korában mentem vissza, a kicsi mellől 20 hónapos korában. Egyiknél sem volt tervben, hogy 3 évig leszünk otthon.
2018. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!