Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet e ilyet? Névadás bővebbe...

Lehet e ilyet? Névadás bővebben lent

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve vagyunk együtt. Anyagi okokból 1 éve élünk együtt. A feleségétől nem vált meg el,egyeb okok miatt leghamarabb februárba tudja beadni a valopert. (Mielőtt támadnának hogy 2 év alatt miért nem vállt el ,én tudom mi okbol és nincs azzal bajom hogy később fognak elválni)

Most terhes vagyok . A kérdésem pedig az lenne hogy így hogy ő meg hivatalosan házaspár a párom a gyermekünket a nevére tudja venni ?

( a "volt" feleség tudja hogy terhes vagyok ,ő biztos nem fog semmit tenni amiből a páromnak baja lehet a haz minden ott lett neki hagyva nem akarunk egy csillárt se belőle)

Csak hogy hivatalosan ebből baj lehet? Ha februárba be adjak a valopert akkor se lesz addig kimondva a válás amíg nekünk születik a baba.lehet hulye kérdés..... de azt szeretnénk hogy a gyerek az apja neven legyen



2018. okt. 8. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Tesztek apasági nyilatkozatot és ennyi.
2018. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja azt hittem hogy ebben a helyzetben valamivel bonyolultabb lesz.

Köszönöm a válaszod

2018. okt. 8. 13:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadálya. Kapsz majd egy papírt amit kikell töltenetek, apásagi nyilatkozat,hogy a párod elismeri hogy az ő gyermeke, és amikor megszületik a baba akkor ez a nyilatkozat által automatikisan az apa nevét kapja.
2018. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha a nő (felesége) lenne terhes, akkor problémásabb, mert ott a házassági anyakönyvben megadott vezetéknevet kapná a baba.

De így, hogy a férjnek lesz gyereke, csak egy apasági nyilatkozatot kell tennie.

2018. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
A baba születésénél nem házassagi anyakönyvi kivonat alapján kapja a baba a párod vezetéknevét,hanem előtte apasági nyilakozatot kell tenni. Azt leadjátok a kórhazban és így hivatalos az egesz. ☺
2018. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Feldobtatok a napom . Annyira pánikoltam hogy emiatt nem lehet csak az én nevemen

Nagyon köszönöm

2018. okt. 8. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!