Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet angol nevet adnom...

Lehet angol nevet adnom születendő kislányomnak?

Figyelt kérdés
Rokonunk (nem vér szerinti) nagyon közel állt hozzám. Szinte minden nap beszéltünk, a második anyámként tekintettem rá. Tavalyi évben halt meg, ebben az évben pedig születik a kislányom, akit róla szeretnék elnevezni. Lindsey Lisbeth volt a két keresztneve és szeretném, ha a kislányom az ő nevét viselné, de tartok attól, hogy mivel nem vagyunk külföldi állampolgárok nem fogjak engedélyezni neki ezt a nevet. :( Szerintetek mit lehet tenni? Van esély rá, hogy viselhesse ezeket a keresztneveket vagy legalabb az egyiket? Magyarországon szeretnék szülni.

2018. okt. 9. 14:46
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A Lizbett adható. A Lindzi (mert csak magyar helyesírással engedélyezik) kérvényezhető. Angol helyesírással csak akkor ha legalább az egyik szülő külföldi állampolgár.
2018. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Így, angolul leírva nem adhatod ha Magyarországon éltek.

A Lizbett nevet adhatod (de magyar helyesírással), a Lindsey-ről nem találtam semmit. Max próbáld meg kérvényezni a magyar helyesírását, bár az elég hülyén nézne ki.

2018. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt olvasd el, mik a feltételek és hogyan kell kérvényezni, szerintem esetetekben kiejtés szerint lehetne.

Linda és Lizbett már van az adható nevek listájában ( [link]

2018. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

^

I


az amit az első mondott.

én csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy elhiszem hogy nagyon szeretted a rokonodat és szeretnél "emléket állítani" neki, de van erre jobb módszer is, amihez nem használod fel szó szerint a saját *gyerekedet*.

2018. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Lindzi Lizbett helyett Mondjuk Eliza/Liza vagy Elizabet (jájj, netalántán Erzsébet) lenne a gyerek, akkor ugyanúgy tudnád, hogy róla nevezted el, és még viselhető nevet is kapna.
2018. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Lizbett szerintem szép!
2018. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
A két keresztneve első 2-2 betűjét, vagyis a Lilit választanám.
2018. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Vajon mi lett végül? Nagyon érdekelne.

Mindkettő irtó hülyén néz ki magyar helyesírással, borzalom.

2020. febr. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!