Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ki számít önzőbbnek?

Szerintetek ki számít önzőbbnek?

Figyelt kérdés
Aki tudatosan nem akar gyereket, mert tudja, hogy nem lenne hozzá türelme és nem tudná felnevelni, vagy az aki csak azért vállal, akár több gyereket is, mert a társadalom ezt várja el tőle?

2018. okt. 10. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem jelent önzőséget. Maga a szó azt jelenti hogy saját érdekét nézi csak és a másét nem.

Namármost a te 2 példát pont hogy mások érdekét nézi: aki nem vállal mert tudja hogy nem képes rá az a gyerek erdekében teszi, aki meg nyomás miatt vállal az meg a társadalmi nyomas miatt teszi és pont nem saját maga miatt!

2018. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, valószínűleg rosszul fogalmaztam. Nemrég olvastam egy cikket, ahol a kommentekben azt tárgyalták, hogy mindkét fél önző valamilyen szinten. Én is a gyermektelenek táborát erősítem és rengeteg savat kapok, hogy önzőség nem szülőnek lenni.
2018. okt. 10. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem önzés a saját boldogságomat és jólétemet valaki olyan elé helyezni, aki meg sem született, és ha rajtam múlik, nem is fog. Megszülni a kölyköt és utána elvárni a szüleimtől, rokonaimtól, barátaimtól, idegen emberektől a villamoson, hogy lemondjanak dolgokról az én és gyerekem javára: önzés.


Gyermekmentes és boldog

2018. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem azért de valaki segítsen már hol kezdődik az önzőség?


Mert szerintem ezek csak döntések. Ki így képzeli el az életét, ki úgy. Én pl önző embernek tartom magam, ennekellenére itt ficánkol a déli ravioli hatására a hasamban a fiam.

Önzőnek tartom magam, mert nem adok hajléktalannak pénzt, vagy baromi ritkán. Nem szívesen adok az ebédemből másnak. Amolyan "Joey nem ad a kajájából" típus vagyok. Stb. De ettől még miért ne akarhatnék gyereket? És miért lennék önző, amiért akarok? Vagy ha mondjuk nem akarnék az miért önzőség?

2018. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Én meg azért vagyok "önző", mert nem szülök testvért. EZ van.

Ne vedd magadra, nem ellened szól. CSak az emberek mindig a más dolgába szeretnek beleszólni.

2018. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Tök felesleges önigazolást keresned. Ha nem akarsz, nem szülsz. Most komolyan: kit érdekel, hogy egy vadidegen nő nevel-e gyereket? Aki ezen csámcsog az lelkiszegény.

Off: tele van gyerekmentesekkel a gyerekvállalas topik. Olyan jó lenne tudni, miért....

2018. okt. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a döntések nagy részét önzésből hozzuk meg, azaz mert nekünk jó. Ezzel semmi baj nincsen.
2018. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Önzés szó jelentése: Csak a saját javának, kényelmének, gyönyörének hajhászása, még mások jogainak vagy az illemnek a megsértésével is.



Ha te önmagad kényelméért nem vállalsz gyereket lehet ,,önző" vagy, de miért lenne jó a gyereknek ha semmi másért nem születne meg mert ez a társadalmi elvárás.Aztán lenne egy szülő vagy épp kettő aki egy ,,kikényszerített" gyerek mellett vergődne boldogtalanul ami gyereknek sem volna jó.


Én azért szültem ,mert szerettem volna gyereket.Ha nem így éreztem volna csak társadalmi elvárásból, nem szültem volna..Te a saját életedet úgy irányítod ahogy szeretnéd és azt teszel benne amit szeretnél.

2018. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem. Aki nem akar gyereket, mert tudja, hogy nem neki való, az nem önző, hanem belátó. Ezzel semmi gond nincsen.

Aki a társadalom elvársai szerint él ilyen szinten, az pedig inkább önbizalomhiányos és én nagyon sajnálom emiatt. Ez sem önzőség, ha egyébként becsületetsen fel tudja nevelni, akkor annyi hiba lehet, hogy a gyerekbe is beleplántálja ezt és ő sem lesz túl öntudatos és szabad.

Ami önző: akar gyereket, de olyan tényezők vannak, melyek negatívan befolyásolják a gyerek jövőjét sorsát. Ilyenekre gondolok: szegénységbe szüli (baromi nehéz kitörni, a legtöbbször a nyomorúság újraterelmi önmagát sajnos), "ahova Istán báránykát ad, oda ad legelőt is" alapon; azért szüli meg, mert ettől reméli a rossz kapcsolata/házasságe megmentését, pedig amúgy is kedve hozzá; semmi kedve gyereket vállalni, de valami előnyt remél érte (egészen elképesztő dolgok vannak, például gazdag szeretőtől direkt teherbeesik hátha)... sok ilyen van.

2018. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!