Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan a környezetetekben,...

Van olyan a környezetetekben, akik szerintetek rossz szülők?

Figyelt kérdés

Ismertek olyan párokat, akikről úgy gondoljátok, jobb lett volna, ha nem vállalnak gyereket?

Hogy kezelitek? Mit csináltok, amikor újra és újra látjátok, hogy mekkora károkat fognak okozni a gyerek lelkében azzal, amit tesznek?


2018. okt. 11. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Mesélj, mit csinálnak azok az a bizonyos ismerőseid?
2018. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze anyamek!


Nyilvan nem egyezhetnek mindenkivel a nevelesi elvek. Biztos vannak dolgok amik masnak nem tetszenek amiket en csinalok. De az is igaz hogy vannak kirivo esetek, pl bantalmazas, nem feltetlen fizikai.

Az a helyzet hogy ha nem extrem eset amugysem tud mit csinalni az ember. Mert meg a rendszer sem tesz semmit.

2018. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Olyan van, akivel sok mindennel nem értünk egyet (Nála nonstop ment a tv 2 hetes baba mellett is, nálunk a 10 hónapos még sosem látott semmit, nem is fog egy darabig. Szerinte felesleges mesélni, úgysem érti, nálunk 6 hetes kortól az esti rutin része a könyvből mesélés. Szerinte kell a járássegítő meg a bébikomp, szerintem meg ezek ártanak a gerincnek, sosem vennék ilyesmit.) Ettől függetlenül nem mondom, hogy rossz szülő vagy hogy nem kellett volna neki gyerek. Csak sok mindenben nem értünk egyet.
2018. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen van.És hogy mit tudok ellene tenni?Sajnos semmit😭
2018. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van.
2018. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, anyám. Kivételezés a kedvenc tesómmal, ha valami eltűnt, mindig én voltam(akkor is, ha nem). Végig azt éreztem gyerekként, hogy rossz vagyok és tepernem kell azért, hogy szeressen a saját anyám.


Persze mára feldolgoztam, megbékéltem, és elhatároztam, hogy ezt nem fogom követni.

2018. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Engem speciel megesz a méreg ha látom hogy mit művel a sogornőm és a férje a gyerekükkel. Pici baba korától kezdve az egész emberi faj számukra potenciális veszélyforrásnak van tekintve,már ami a fertözéseket illeti. Unokatesókat messzire el kell kerülni ugyanezen okból kifolyólag. Betegesen féltik a gyereket,bele beszélik a betegségeket. A gyereknek kb semmi immunrendszere nincs,darabos ételt nem kaphatott kicsinek sem,mert az apja idegbeteg lenne és mentöért kiáltana ha a gyerek evés közben elköhintené magát,emiatt a mai napig nem tud rendesen darabosat enni és 5 éves.Sajnálom a gyereket mert olyan kis nyápic hogy borzalom. Nem lehet a gyerekre rászolni hangosan mert károsodik a kis lelke,inkább könyörögnek neki akár órákig is. Szószerint uralkodik a szülein a gyerek.
2018. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak olyan van, akinek a nevelési elveivel nem értek egyet, de ettől nem rossz szülő, mert ő is a legjobbat akarja a gyerekének. Egy ismerősöm fia három oviba járt és már a második iskolába, pedig még csak 8 éves. Az anyuka mindenért másokat hibáztat. A gyerek azért káromkodik és verekszik, mert a csúnya ovistársak/osztálytársak rossz példát mutatnak neki. A kisfiú mindig ártatlan áldozat, akit ki kell menteni a romboló közösségből. Éppen hogy csak beilleszkedik, már viszi is máshova. Az a baj, hogy már a kisfiú szájából is azt hallom, hogy mindenki hülye.

Ilyeneket ismerek. Olyat nem aki veri vagy elhanyagolja a gyereket, ha erre gondolsz rossz szülőség alatt.

2018. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Alkoholista apa nevel 3 lánygyereket.Sok a nélkülözés, sokszor vannak egyedül, az anyjuk itt hagyta őket.

Védőnő és a gyermekvédelem sokat jár ki, valószínűleg annyira nem vészes a helyzet, hogy kiemeljék őket.

Mit teszek?Semmit...meg van erre a megfelelő szerv.

A túl sok tv, túlféltés stb. nem rossz szülőség.Egyszerűen más értékrend szerint élnek.Mit teszek?Semmit.Semmi közöm hozzá.

2018. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy rossz szülő, de saját vélemény szerint jelenleg ilyen nincs a környezetemben, inkább olyan van, hogy butaságból bizonyos dolgokat nem csinálnak jól. De nem gonoszság miatt.

Egyszer egy társasházban az alsó szomszéd verte a gyerekét, bezárta a szekrénybe vagy a tél közepén ki az erkélyre. Panelban minden lepkefingot hallani lehet, így az “ákosaqrvaanyádat” utáni hatalmas puffanás, majd gyereksírás, megint puffanás elég gyanús. Főleg, ha ez napi szintű. Ákos az akkor 7 éves gyerek volt. Felhívtuk a gyámügyet meg a gyerekvédelmiseket, közölték, hogy amíg vér nem folyik és én konkrétan nem látom a szitut, nem tudnak mit tenni. Úgyhogy meg van kötve az ember keze.


Nagyon közeli rokonomnak pedig a betegségek kezelésével van baja. Nem terápiára gondolok, hanem arra, hogy ha a gyereke más szagút fingik, már rohan vele a sürgire, hogy a gyerek haldoklik. Konkrétan minden héten más baja van a gyereknek, lehetőleg a legritkább betegségeket guglizza ki, ha a diagnózis negatív, akkor pedig megy tovább a következő orvoshoz. Pl évek óta azért küzd, hogy valaki mondja már rá a gyerekére, hogy Aspergeres vagy ADHD-s. Hol ez, hol az, mikor melyik szimpatikus. Most ez rossz szülő? Vagy csak emberi butaság?

2018. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!