Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melegekeknek hogyan lehet...

Melegekeknek hogyan lehet gyermeke?

Figyelt kérdés

Tudtommal, nem szivesen adnak nekik orokbe...


A meleg noknek meg el tudom kepzelni, hogy megoldhato a gyermekvallalas (fizetos lombik, donorral), de a ferfiak mit tehetnek?


2018. okt. 12. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Külföldön van béranyaság, akár saját spermával is, és örökbe is fogadhatnak. Csak az ilyen sötét országokban,mint nálunk, vannak ezek a dolgok korlátozva. Máshol tudják már, hogy egy ember nem attól lesz jó vagy rossz, hogy a saját neméhez vonzódik szexuálisan. Erre a felébredésre itthon még jó pár évet várni kell. Egyelőre hátrafelé haladunk.
2018. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Magyarországon törvénybe ütközik a melegek örökbefogadása, így sehogy.
2018. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Én egy meleg párt ismerek, régebb óta vannak kapcsolatban, boldogan, mint én és a férjem. Nem jutnak gyerekhez. Nekünk kettő van, nekik meg egy macskájuk. Csodálatos emberek, és nagyon tudnának szeretni egy gyereket, de az állam szerint jobb a gyereknek az árvaházban háttér és támogatás nélkül felnőni, majd 18 évesen utcára kerülni, mint ennél a párnál felnőni. Vagy külföldre mennek, vagy macskáznak. SZánalmas.
2018. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez az árvaházban felnövés nem egészen így van. Ez nem egy homofób dolog. Egyszerűen ameddig a vér szerinti szülő nem mond le a gyerekről, az nem adható örökbe. Borzalmas dolog undorító törvény. Ezért van az, hogy sokan éveket várnak gyerekre pedig csodálatos emberek.
2018. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy lánytól aki gyereket akar vagy pénzért hajlandó szülni neki.
2018. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Amennyire tudom, egyedülálló fogadhat örökbe, ilyenkor általában úgy szokták megoldani, hogy az egyik fél egyedülállóként adja be a kérelmet.
2018. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Örökbefogadáskor teljesen mindegy, hogy az illető meleg-e. Az számít, hogy házas-e, vagy nem. Az egyedülállókat, nem házas heteró párokat és a melegeket egyformán kezelik. Mindenki ugyanazon a terepvizsgálaton, pszichológiai vizsgálaton stb. esik át. Ha alkalmasak találják, engedélyezik az örökbefogadást. Melegekkel nem szoktak kivételt tenni.


Az ok, amiért sokkal lassabban kapnak gyereket, hogy a rendszer a házaspárokat részesíti előnyben. Amíg az adott megyében akár egyetlen házaspár is szeretné a gyereket, addig egyedülálló (nem házas) nem kaphatja meg, hiába vár sokkal több ideje.


A probléma tehát nem az örökbefogadási rendszerben, hanem a melegek házasodási jogaiban van. Azonos neműek ugyanis Magyarországon nem köthetnek házasságot, tehát örökbefogadásra csak egyedülállóként jelentkezhetnek. Ha ez megváltozna, házasként gyorsabban tudnának örökbefogadni. A mostani törvények mellett egészséges csecsemőt vagy kisgyereket kapni gyakorlatilag nincs esélyük. Marad a béranyaság külföldön, vagy a nyílt örökbefogadás (amikor a szülő választja a leendő szülőket).

2018. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pecsikent, ugy hallottam, hogy az orokbefogado egy leszbikus pschiologus no, mikor kuderult h a parja is no, ekkor utasitottak el a kerelmet...

Csak "erdekesegkepp" vetem fel...


[link]

2018. okt. 12. 21:26
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy példa arra, hogy meleg férfiként is lehet örökbefogadni.

2018. okt. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!