Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem voltatok biztosak...

Akik nem voltatok biztosak benne, hogy akartok tobb gyereket, mi lett vegul? Hany lett, es miert? A parotok hogy allt hozza?

Figyelt kérdés

Azok valasza erdekelne, akik bizonytalanok voltak az elso, vagy akar tobbedik gyerek utan, hogy akarnak-e meg. Mikorra lett ebben hatorozott vegul a velemenyetek, erzesetek, es minek hatasara, illetve milyen iranyba valtozott meg?


Ha a 2,5 evesem mellett most hol akarok, hol nem, vajon mennyi ido, mig ez eldol ilyen vagy olyan iranyba? Illetve elfog egyaltalan vajon? Januar ota bolcsis, illetve par hete kezdett javulni az alvasa, elotte nagyon rossz volt, kimerult voltam, a dackorszak sem volt egyszeru (most konnyebb lett nemreg ota), meg nagyon sokszor beteg is volt, amit mi is elkaptunk. Szoval most kezdek talan ugy igazan magamhoz terni. Viszont a biologiai oram meg ketyeg. 3, nagyon max 4 ev az, amikor meghuztuk a hatart, afolott nem akarunk, es eredetileg 3.at is szerettunk volna, de az mar igy nem tudom, bele fog-e ferni. Foleg, hogy meg azt sem tudom, 1 masodikra hogy lesz energiam.


Nalatok hogy volt? Mi lett vegul?



2018. okt. 12. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Lányom 2 éves múlt mikor terhes lettem a másodikkal. Kb egy hónap múlva szülök, lányom nemsokára 3, megy oviba.Férjemmel nincs segitségünk, magymamik 260 kilométerre. Azt tudtuk hogy legalább 2 gyereket szeretnénk, ha birjuk szusszal akkor 3at. Biológiai órám nekem is ketyeg, 38 vagyok, úgyhogy nem volt kérdés hogy ha akarunk még gyereket akkor nincs megállás. Pedig nekem is elegem van már az itthonlétből, hogy egy 3 éves osztja be az időmet, hogy nem tudok aludni egy igazán nagyot, sokszor hiányzik a gyerek előtti "szabad" életem. Most baromi fárasztó terhesnek lenni egy 3 éves mellett, hát még mi lesz akkor ha megszületik a kistesó. De szeretnénk még gyereket úgyhogy ezt az önsajnálatot félretettem :) Ha kényelemre szeretnél berendezkedni akkor ne vállalj több gyereket, de ha szeretnél még akkor minél hamarabb annál jobb.
2018. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Már a kapcsolatink elején tisztáztuk a férjemmel, hogy 2 gyereket szeretnénk. Császárral született, de már 1 hét utan azt mondtam, jöhet a következő. Aztán sok dolog közbejött, így végül 7 év van a 2 gyerkőc között. De már mikor vártuk a 2.at, akkor beszéltük, hogy jó lenne 3 (nem a CSOK miatt). 2 kikötésem volt akkor, 1. ha a lányomat sikerül természetes úton megszülni, 2. 35 éves koromban legyek terhes a 3.al. Mindkettő megdőlt,mert a lányom is császárral született, de nem bántam és ugyan 35 évesen terhes lettem a 3.al, de nem maradt meg. Épp ezért nem mondtunk le róla. Mindketten nagyon szeretnénk, így a missed ab. utáni 4. ciklusban össze is jött. 37 leszek, mire megszületik, program császár lesz, közben megcsinálják a sterilizációt is. A 2 éves leányzó nem egyszerű eset, rosszabb, mint 10 fiú, a 9 éves bátyján túltesz mindenben, de megoldjuk.
2018. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Először akartunk kettőt, de a lányunk után jó ideig mégis az volt, hogy ne legyen több. Nagyon rossz alvó volt ő is, de nem ezért, csak úgy éreztük, jó ez így. 2 éves volt, mikor nálam jött ez a hol akarok, hol nem, mit mondasz, a férjemnél ekkor még határozott nem volt, így hagytam is. Bő fél évvel később kezdte a férjem, hogy talán lehetne még egy, bennem ekkor már eléggé billent az igen fele a mérleg. Megbeszéltük, úgy döntöttünk, 3 hónapot még várunk, aztán mehet a próbálkozás. Rögtön sikerült is, januárban születik a kisfiunk. Mióta tudjuk, hogy jön, tényleg már szemernyi kétségünk sincs, hogy így lesz jó :)
2018. okt. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ellenpelda leszek, lehet pontozni.

2-t akartunk, de kaptunk egy tobbemberes nehezebb tipusu gyereket, nehez volt az elso 3-4 éve, sot azota is maximalisan igenyel egy teljes embert foglalkozasban, ami sokszor kimeritoen faraszto. Hozzatesz az is, hogy nagyszulok sem segitenek, max. beszologatnak. Nem vagyunk tobbgyerekesek, ketten ennyit birunk, belattuk, igy kozosen erre a dontesre jutottunk. 5,5 eve nem valtozott az elhatarozas, pedig meg beleférne idobe.

2018. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!