Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névadás-sértődés. Kinek van...

Névadás-sértődés. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Az egyszerűség kedvéért így írom: testvér (1) testvér (2)


Az egyik testvérem(1) kislányát Emmának hívják. A másik tesóm (2) most vár babát, úgy néz ki lány lesz. Szóba került, hogy milyen neveken gondolkoztak, és a testvérem (2) azt mondta, neki nagyon tetszik az Emília név. Ezen testvér (1) felkapta a vizet és nekem panaszkodik, hogy beszéljem le testvér (2) erről, mert szerinte ez pofátlanság, hogy "ugyanúgy" akarja elnevezni ahogy az övét (Emma) hívják.


Szerintetek igaza van testvér (1)-nek? Én őszintén nem látom itt a problémát. Szerintem hülyeség ezen így kiakadni, hogy ugyanazzal a két betűvel kezdődik a két név,attól még nem ugyanaz. Ti mit gondoltok?


2018. okt. 14. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Baromság, nem is értem.
2018. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez de hüly.e...
2018. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Nekem vannak ismerőseim, ahol pont így vannak elnevezve az unokatesók. :)

Én mondjuk nem szívesen adnék ennyire hasonlót, de azért a kiakadás is túlzás.

2018. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
1-es számú nem 💯-as.
2018. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hülye hisztérika már bocs. Ha Emmát akarna a 2.tesó akkor megérteném,de így csak hiszti.

Még becézni is lehet úgy, hogy ne keverjék össze véletlenül se...

2018. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom teső 1- nek, hogy művelődjön kicsit, mert nem ugyanaz a két név.
2018. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen hasonlóság amit a 2 név között felfedezek,hogy mind a kettőt lehet Eminek becézni. Sem eredetben,sem jelenetésben nem hasonlítanak.
2018. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A #3-nak igaza van abban, hogy hasonlónak hangzik, meg annak is, aki az Emi becézést említi, de szerintem ez azért nem akkora tragédia. Ezek szerint akkor ebben egyetértünk. Én minden esetre megmondtam, hogy rám ebben ne számítson, ha zavarja mondja meg neki ő. Azóta rám is fúj egy kicsit, mert nem adtam neki igazat.
2018. okt. 14. 21:23
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért írtam azt, hogy lehet máshogy is becézni, mint az Emi. Mondjuk ha eddig nem hívta Eminek az Emma nevű gyerekét tényleg nem lehet gond.

Emília meg becézhető Milinek,Liának is akár

2018. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, lemaradt az előzőhöz, hogy az 5. voltam
2018. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!