Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak akik textilpelenkába...

Vannak akik textilpelenkába pelenkázzák a babájukat?

Figyelt kérdés

Nem a mosi pelusra gondolok, hanem a hagyományos textilpelenkára.

Van, aki ilyet használ? Vagy régen használt? Mit gondoltok róla? Előnyei-hátrányai? Azt hallottam, hogy kényelmesebb volt a lába között a babának, mint az eldobhatósban.

Régebben hogy nézett ki ennek a használata? Mennyi kellett belőle? Milyen gyakran kellett cserélni? Mivel tisztították, fertőtlenítették? Valami gumibugyit húztak rá még pluszba?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 16. 02:36
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Ez a harmadik ilyen kérdés, legalább. Szerintem használd a keresőt.

2018 van. Aki ilyet használ, annak nincs net a putriban, hogy válaszolni tudjon.

2018. okt. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem véletlenül lettek szobatiszták egy-másfél évesen a gyerekek...
2018. okt. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Neked ez a fétised? Vagy miért nem szakadsz màr le erről a témáról? Arra még sose adtál választ, hogy ez miért olyan érdekes.

Gondolom, te vagy az a 19 éves beteg elme, aminek pelenka fétise van, és a vàlaszokra izgul.

Miért nem lehet az ilyeneket kitiltani?

Ezt is, meg akik arra izgulnak, hogy anyatejet kunyerálnak.

Ez egyre szánalmasabb.

2018. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
én pul vagy zsebes külsőbe sima terta pelenkát használtam betétnek, amikor kicsi volt a fiam. úgy másfél éves kora körül tértünk rá erre és használtuk vegyesben az eldobhatóval szobatisztaságig.
2018. okt. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Ez az első kérdésem, amit felteszek ezzel kapcsolatban!! Már kérdezni sem szabad?? Fiatal anyuka vágyok, eldobhatós pelenkát használunk, de őszintén érdekel hogy nézett ez ki régebben! Természetesen nem sajnáljuk a gyerekünkre a pénzt, de attól még kíváncsi vagyok a véleményekre
2018. okt. 16. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

30 körüliek a lányaim (egyik már elmúlt, másik még csak lesz 30), még tetrával pelenkáztam őket.

A pelenkát úgy hajtottam, hogy a sarkán állt, a jobb oldali sarkot megfogva túlhajtottam a felén, majd visszahajtottam úgy, hogy középen lett egy három rétegű rész. Ezután fentről lefelé félbehajtottam. A végeredmény olyasmi lett, mint a Tetra típusú pelenkák (flat diaper) hajtogatása II. a [link] linken.

Volt eldobható pelenkabetét (kb. ilyesmi: [link]

Gumibugyit adtunk még rá pluszban, olyat, mint a [link] linken az első két kép (én általában a textil külsejűt használtam)

Volt belőle méret, mint a babaruhákból.

Pelenkából kb 8-at használtunk egy nap (kakás pelust rögtön cseréltem)

Minden pelust hideg vízben kiöblítettem (nem maradt pisis-kakis mosásig), a kakásakat hipóztam. Forró vízben mostam (eleinte keverőtárcsás gépünk volt, kb 1 éves volt a nagylányom amikor vettünk egy automatát)

Én vasaltam is a pelusokat (igaz, nálunk az egész család elég "vasalós" volt)

Kb 50-60 pelusunk volt összesen (a pelenkázóra is ezt terítettem)

Nem tudom, kényelmesebb volt-e a gyereknek, mint a mostani eldobhatós pelenkák, de sokkal több macera volt vele, nem csak kidobtuk a használt pelust, mint most (az unokámnál tapasztalom)

2018. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó! Ilyen választ vártam! :)

Fiatal lány vagyok, nem vagyunk szegények szerencsére és nem is vagyok perverz, hogy erre izguljak. De attól még, hogy ez régi megoldás és mára elavult, attól még nem kell rögtön felháborodni azon, ha valaki ilyet használ. Főleg, ha csak rákérdez!

Tudom, hülye duma, mert nem volt akkor még más, de a szüleimet is ebbe pelenkázták és semmi bajuk

Maradok az eldobhatósnál, de egy fotó erejéig majd kipróbálom:D

2018. okt. 16. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!