Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülinapozás étteremben, a...

Szülinapozás étteremben, a szülők költségére, mi a szokás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kisgyerek szülinapjára vagyunk hivatalosak, a vacsorát a szülők állják az étteremben, így szól a meghívás.

Gondolom, illene akkor kicsit nagyobb ajándékot venni? De mégis mennyiért? Vagy vegyünk kisajándékot és van itt is valami boríték szokás??


2018. okt. 19. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Ki neked a kisgyerek és a szülei?

Nem mindegy boríték szempontjából, hogy mekkora gyerekről van szó. Kisgyereknek nem szoktak adni pénzt, ő nem érti még, nem értékeli.

2018. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Én kortól nemtől függetlenül 5000,-ig vagyok hajlandó ajándékot venni.

Nem azért mert nem szeretek ajándékozni, hanem mert fölösleges sokat költeni. Ha megtehetitek akkor miért ne. De én eddig mindig könyvet ahhoz kísérő játékot vagy valamilyen eszközt (festék, gyurma, akármi) vettem, amit biztosan használ a gyerek. Ez a kombináció legtöbb esetben bőven benne van az összegben. És mindig örültek neki.

De ez az egész függ a gyerektől, el van-e kényeztetve, a szülőktől (pl tabletet adnak ajándékba a gyereküknek 2 éves szülinapra?), a ti kapcsolatotoktól, az érdeklődési körtől, stb..

2018. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
alapból én is annyiért gondoltam, itt a hangsúly a vacsora részén van. azt is illik viszonozni.
2018. okt. 19. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem, vacsorát nem kell viszonozni ez nem lakodalom. Az ő döntésük volt, senki nem kérte őket kimehetettek volna a parkba is egy csomag ropival. A gyereknek vigyél ajándékot, ezt a borítékolást Meg felejtsd el, mert marha égő lenne.
2018. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rokoni banzáj vagy a gyerek egy barátjának szülinapja? Ha a családotokban szokás a boríték, az is lehet opció, de azért jó, ha valami apróságot is visztek, ami helyben kibontható. Ha gyerekzsúr, akkor nem szokás szerintem sehol borítékolni, hiszen az ünnepelt kapja a kezébe a gyereketektől. Rád van bízva az ajándék értéke is. Esetleg visszajelzésnél illik rákérdezni, minek örülne az ünnepelt és akkor jobbérzésű szülők csak annyit mondanak, hogy pl. bárminek, ami kutyás és akkor abból te választasz pénztárcád szerint.
2018. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor kicsit emelem a tétet és 10 ezerért veszek játék utalványt.
2018. okt. 19. 14:24
 7/7 A kérdező kommentje:
rokon de ritkán látott
2018. okt. 19. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!