Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is kapjátok mindenfelől a...

Ti is kapjátok mindenfelől a “jótanácsokat”, vagy engem néznek alkalmatlannak? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Egyik szomszéd beszól, miért nem hagyom már otthon egyedül a gyereket? 3 éves... A másik azt mondja, nem viszem eleget levegőre, bizony 2-3 alkalommal elmentünk minden nap sétálni, játszóra stb. de ő ezt nem látja, mert dolgozik. Sorolhatnám, hány felől kapom az ívet, és kezd elegem lenni, nem tartozom senkinek magyarázattal, de ezzel kis időre leállítom őket, viszont szeretnék véget vetni ennek megbántódás nélkül. Köszönöm, ha írtok ötletet, tapasztalatot!
2018. okt. 29. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem érdekelne ha valaki beszólna, de nem szól be senki, biztos elkerülöm az ilyeneket.
2018. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Én nem. Vagy jó környéken lakok, vagy olyan a kisugárzásom, de nem szoktak a beszólogatók megtalálni (vagy mindent jól csinálok :D - nem hiszem).
2018. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok beszélőviszonyban a szomszédaimmal. AKikkel szóba állok az utcában, velük nem vagyok olyan viszonyban, hogy a napi életünket kibeszélnénk...


Ne hagyd magad.

Megmondanám, hogy ha tanácsra lesz szükségem, kérdezni fogok. Addig meg tartsák meg a véleményüket maguknak...

2018. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem szóltak még be, de azt többször hallottam már hogy akiknek nincs gyereke azok egy olyan szituban amikor más gyereke hisztizek kifejtik hogy ez csak nevelés kérdése. Vagy barátnőm, aki szerint egy 15 hór után azért kell mindig futni, mert neveletlen. De csak nevetek rajtuk, több figyelmet ez nem érdemel. Ha szerinted jól csinálod, akkor ennyi. Az egy másik vélemény. Kár lenne ebből magadnak bosszúságot csinálni.
2018. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hollófernyiges ***** válasza:
86%
Legyél udvarias, köszönd meg a tanácsot és tegyél rá nagy ívben. Jobb jóban lenni a szomszédokkal.
2018. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
De még milyen tanácsokat! Egyik este, többször felébredt sírva a 3 évesem, mert beteg volt. Másnap a szomszédbácsi azt tanácsolta, szóljak a férjemnek verje el a gyereket, mert hisztis. Ez még semmi. Jön anyukám, hogy mi verjük a gyereket?! Mondom dehogyis, mert??!! Azt mondja, a szomszédbácsi mondta, hogy őszerinte azért sírt éjjel a gyerek, mert az apuka verte :/ hát én olyan ideges lettem rá! Pedig tanár ember volt, de megöregedett és megkattant.
2018. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Néha esett meg ilyen velem, de nem folyamatosan, csak az utcán okoskodó ismeretlenek köréből.

Megmondod, hogy te nem úgy gondolod. Kész.

De értem, hogy kellemetlen lehet ezt folyamatosan hallgatni.

2018. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, igaz, hogy nem szabadna ezen felhúzni magam, de olyan igazságtalannak érzem, miközben tudom, hogy mindent megteszek a gyerekért. És valóban, a leginkább olyanok osztanak, akiknek nincs gyerekük, vagy éppen találni hiányosságokat az ő gyerekükben is, de soha nem támadnék vissza ilyennel. Én sem vagyok tökéletes nyilván.
2018. okt. 29. 14:48
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Ó, persze, anyós szerint a 2 hónapos babának adhatnék tejbegrízt, a másfél éves gyereknek nyugtató kéne, hogy könnyebben elaludjon. A nagyim szerint nem szabad felvenni a babát, ha sír, mert el lesz kényeztetve. Aztán olvasta a Nők lapjában, hogy ez nem igaz, igenis reagálni kell a babasírásra. (A Nők lapja az egyik szentírás neki). Anyukám az első babánál lebeszélt a mosható pelusról, mert az micsoda meló, és hipozni kell, ki kell főzni, stb. A másodiknál már nem hagytam magam. Amikor meglátta a készletet, teljesen ledöbbent, mert ő a hagyományos tetra pelenkára gondolt. Tehát lényegében nem is tudta, miről beszél le. A gyerekorvos asszisztense leteremtett, hogy ne hordozzam a gyereket, mert hozzá fog szokni. Ami igazán zavar, hogy errefelé a hisztiző gyerekeket édességgel vagy egyéb aprò ajándékokkal szerelik le. Az étteremben kivágta a fiam a hisztit, a főnökasszony meg adott neki egy nyalókát. Egy másik nagy hiszti az uszodában volt, hogy haza kell jönni. Az éktelen ordítást és földön fetrengést egy labdával jutalmazta a takarító néni. De én már tojok bele. Felnőnek valahogy...
2018. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én anyósomra csak legyintek, mert nagyon nem szeret, és a “van kalapja, nincs kalapja” elvet alkalmazza nálam szeretettel. Én a hisztikorszakot egyelőre megúsztam pár itthoni vergődéssel. Sajnos elfelejtik az idősek, hogy az ő gyerekük is átment ezen, és megesküsznek, hogy soha nem történt náluk hiszti :) A másik, hogy nem tudhatják, nem más áll-e a háttérben, pl. barátnőm auti kisfiát is megszólják, hogy nincs megnevelve stb :(
2018. okt. 29. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!