Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kethegyi szivbillenytu zavarom...

Kethegyi szivbillenytu zavarom van.17 hetes kismama vagyok. Köv héten megyek a kardioologushoz. Volt e valaki ugyan ebben a cipőben? Babának lett e baja? Szülés normális úton v császárral?

Figyelt kérdés
2018. nov. 5. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Mitralis prolapszusra gondolsz? En csak igy ismerem de sztem az lehet. A szivbillentyu(k) nem zar(nak) rendesen. Ha az, akkor nagyban fugg milyen merteku a rendellenesseg, szedsz-e gyogyszert ra, es ha igen mennyit.

Nekem nagyon enyhe prolapszusom van, elso babamnal meg szedtem a pici mennyisegu Bisoprolol-t, aztan ra 3 evre abbahagytam kardiologus tanacsara mert felesleges volt mint kiderult a pici elteres miatt. Ket huvelyi szulesem volt komplikaciok nelkul, a gyerekeknek eddig nem derult ki hogy barmi bajuk is lenne ezzel kapcsolatban.

Sogornomnek van igen nagyfoku prolapszusa de ez csak nemreg derult ki, nem is tudott rola, 2 gyereke van, ok csaszarral szulettek de mas ok miatt.

2018. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig nem gondoltam h ebből problémám lehet legutóbb középiskolás koromban voltam vele orvosnál most meg 27 vagyok! Megnezetem pontosan hogy milyen fokú! Csak a babának ne legyen baja! Köszönöm a gyors válaszodat :)
2018. nov. 5. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta mitralis prolapsus-om van. Nem különösebben foglalkoztam vele amióta kiderült, semmi panaszt nem okoz, csak az UH-on látszik, meg szívzörejem van.

Terhesség alatt sem foglalkoztak ezzel. A háziorvos csinált egy EKG-t és kész.

Annyiban volt jelentősége, hogy minden invazív beavatkozást csak antibiotikumos védelemben végezhetnek el, tehát a szülésnél is kapnom kellett e miatt, ahogy egyébként is bármilyen műtétnél, vagy akár egy foghúzásnál.

Egyébként császárral szültem, de ehhez a billentyű problémámnak volt a legkevesebb köze.

2018. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban műtötték a szívem (aorta szűkület és nyitott botallo vezeték) és pár éve kiderült, hogy mitralis prolapsusom van, de soha nem kellett gyógyszert szednem, csak kontrollokra kell járnom. Az első gyerekünk születetése előtt 2x voltam kardiológusnál a terhesség alatt, adott papírt róla, hogy nem ellenjavallott a hüvelyi szülés. Voltam magzati szívultrahangon, nem találtak a pici szívénél semmi problémát.

A végén sürgősségi császár lett, de nem volt köze a korelőzményemhez. Második gyerekünk 1.5 évre rá született, hát őszintén bevallom, nem mentem újra terhesseg alatt konrollokra, de magzati szívultrahangot csináltattam, minden rendben volt. Ez a második szülésem viszont tervezett császár volt.

2018. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A háziorvos tol kaptam beutalót szív ultrahangra, köv héten megyek megint a terhesgondozoba hátha megnézi a doki a babát az ultrahangon. Aztán lesz egy gyökér huzasom, ezek szerint szolnom kene a fogorvosnak h van egy ilyen betegségem? A babatoknal nem volt ilyesmi probléma?
2018. nov. 6. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 Nekem papírt adtak arról, hogy a legkisebb invazív beavatkozást is csak antibiotikumos védelemben szabad megcsinálni. Ezt hívják endocarditis profilaxisnak, mert ez a billentyűhiba erre hajlamosít.

Nekem a háziorvos szokta felírni, ha szólok, hogy lesz valami beavatkozás.

Szerintem te is neki jelezd a foghúzást.

A babámnak semmi baja. Nem örökölte.

2018. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen és örülök h jól vagytok :)
2018. nov. 6. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!