Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió ez...

Szülés utáni depresszió ez csak kitaláció?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallotam hogy ezt csak be beszélik az anyák.
2018. nov. 5. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos létezik, és nagyon komolyan kell venni. Nemrég vesztettük el egy rokonunkat, szülés utáni depressziója volt (nem keverendő a "baby blues-zal"), alig 4 hónapos volt a kisfia, mikor öngyilkos lett.
2018. nov. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem, és én ilyen hallomásokra nem adnék.

Egy éves volt a gyerekem, mire kikeveredtem belőle.

2018. nov. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Te nem olvasod a híreket? Most fojtotta vízbe a 4 hónapos babát az anyja, mert attól félt, hogy nem tud róla gondoskodni.

Szerinted az ő fejében minden rendben, és teljesen normális?

Ez egy példa arra, hogy hova fajul a szülés utáni depresszió, ha segítség helyett mindenki legyint, hogy csak bebeszéled.

Szomszéd csaj kocsival hajtott neki egy oszlopnak. Nem tűnt balesetnek, mert egyenesen, fékezés nélkül ment neki. Bizonyítani nem tudták, hogy öngyilkos akart lenni, de elég egyértelmű. Szerencsére túlélte, de 3 hét kórház, 6 hónap gyógytorna várt rá. Mindig röhögött, hogy nem baj, végre kialudta magát és kimozdul a lakásból.

2018. nov. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igenis komoly dolog, a húgom is átesett rajta a második gyerkőc után, barátnőm az első után, voltak nekem is mély pontjaim, de én szerencsés voltam.

A húgomnál is az volt a csúcs mikor elgondolkodott hogy csak úgy hagyni kéne lesodródni az autót az útról, csakhogy vele ott volt a 2 gyerek is. Mondjuk pont ez volt ami végül megállította.

2018. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon komolyan ki voltam az első gyereknél, soha nem gondoltam volna, hogy velem ilyen megtortenhet. A másodiknál nem jött ki valahogy de akkor sem felejtettem el, hogy akkor mekkora sötét gödörbe kerültem. Soha nem szeretnék többé olyan mélyre kerülni. Én úgy gondolom nekem teljesen hormonális eredetű volt, egyszerűen nem tudtam mit tenni
2018. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!