Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 éves kisfiam utál rajzolni,...

5 éves kisfiam utál rajzolni, néha színez, vagy festékeket keverget, azt még úgy ahogy kedveli, de ennyi. Mit mondjak a vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Elvileg felismerhető embert kellene rajzolnia, de nem rajzol, mert nem szeret rajzolni. Max. egy autót, de az is csak elnagyolva. Betaníthatnám, mint egy kis robotot, hogyan kell csinálni, de ennek mi értelme lenne?

Most jön az 5 éves vizsgálat védőnőnél és a kérdések, hogy hogyan rajzol, meg hogyan fogja a ceruzát. 2 év múlva megy suliba, én nem erőltetném ezt még.


Ti 5 évesetek hogy áll ehhez hozzá?

Ti mit tesztek/tennétek ilyen esetben?


2018. nov. 6. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiam sem nagyon rajzol. 5,5 éves. Színezni is ritkán szokott.

Nem erőltetem, ha nem akar.

Rajzolt már embert, az felismerhető, de nem sűrűn fordul elő.


Én sosem hazudtam a státuszvizsgálaton. Annak nincs értelme szerintem.

2018. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok hazudni, dehogy. Csak nem tudom, mennyire normális a hozzáállása és nem-e éri hátrány amiatt, hogy nem tud produkálni egy emberrajzot, mert pl. nem tanítottam be neki. Gondoltam talán az én feladatom lenne ezt kicsit jobban erőltetni nála, hogy ilyen alapelvárás, hogy tudja. Mit akarnak ebből megtudni amúgy?
2018. nov. 6. 14:06
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Èn úgy látom, hogy nagyrészt azok a gyerekek nem szeretnek rajzolni ahol sok az elektromos eszköz, mint telefon, tv, tablett, vagy a szülö mindenben szorakoztatja.


AZ unalom kreativitást szül, hagyjad elöször is unatkozni a gyereket.


Ami még nagyon jó, ha te leülsz és te magadnak elkezdesz rajzolni. Ha van kisasztala akkor oda. Kezdj el rajzolni amit te akarsz, mindegy mi az. Nem baj, ha nem ül oda. De másnap és mindig mikor 5 perced van akkor ülj le és lássa, hogy te rajzolsz.


Èn rengeteget rajzolok, ez a hobbim. Ès sokszor viszem magammal ha orvosni várni kell, ha a gyereket várom a tánc elött, vagy a nyelviskola aulájában... Szinte minden gyerek oda ül és tökre érdekli öket. Aztán jön a kérés, hogy adjak nekik papírt...

2018. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Waldorf oviba jár, tv-t, tabletet, notebookot stb. nem néz itthon, mi sem, amikor ő ébren van. Kézműveskedünk sokat, és az oviban is színeznek, de speciel alakokat nem rajzol, csak foltokat színez. Tudom, hogy általános dolog, hogy zombulnak a gyerekek a képernyő előtt és nem elég kreatívak játszani, de ez nálunk nem igaz. Kis asztala, széke, papírlapok és krétái is vannak, épp csak letakarja az asztalt terítővel, bunkert épít és barlangot, vagy hajtogat valamit, vagy autózik, repülőzik, de a rajzolás nem köti le.
2018. nov. 6. 14:16
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor szerinted is fontos lenne, hogy rajzoljon? Miért?
2018. nov. 6. 14:27
 6/15 anonim ***** válasza:

úgy ment suliba, hogy nem rajzolt, színezett. A státuszvizsgálaton mondtam a védőnőnek, hogy nem csinálja, mert nem érdekli, nem szereti. Beírta, majd annyit mondott, hogy más finommotoros dolgot azért próbálgassunk, hátha megtaláljuk azt, ami fekszik neki. Ez végül a mozaikragasztás volt (gyurma, lego szintén nem jött be), illettve a labirintusos foglalkoztatók.


Embert rajzolt 6 évesen, most 8 évesen is kb ugyanolyat tud. kicsi fej, ugyanolyan vastag nyak, egy boltív a test, abból áll ki lefelé 2 láb. karok vastagok, ujjak száma 5, ez fontos, hogy meglegyen, akkor is, ha nem fér el a kezén, hanem a könyökéig kell rajzolni (nem pálcikák, hanem kis félkörök).

Szép, nem szép, suliba a házikat úgy rajzolja, hogy én lerajzolom egy fekete táblára ő pedig lemásolja.


Mondd a védőnőnek nyugodtan, semmi következménye nem lesz. A differ-mérés az irányadó úgyis, azt az ovi intézi. Én meg is lepődtem, mert ott a betűelemes tesztnél magasan a legjobban teljesített a gyerekem.

2018. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

aggódtam egyébként hasonlóan, mint te, amikor középiskolás rajztanárommal összefutottam. Panaszkodtam neki erre, és ő meg teljesen el volt képedve, hogy mit akarok, egy 5éves fiúnak nem is kell még rajzolnia!

Most 8 éves, gyöngy betűkkel ír, de rajzolni, színezni még mindig nem tud, utál.

2018. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tapasztalatod, megnyugtató számomra, hogy nem jelent ez problémát.
2018. nov. 6. 14:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az én fiam is utált rajzolni mindig is, oviban is, max. a kötelező köröket rajzolta (azt is borzasztóan), azóta sem a kedvence a rajz! Már 9 éves, gyönyörűen ír és kitűnő tanuló.
2018. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van. Én az óvónőt kérdeztem róla. Azt mondta egyáltalán nem gond. Nagyon kevés kisfiú szeret 5 évesen rajzolni. A finommotorikát ettől függetlenül lehet és kell is fejleszteni. Ott a gyurma, lego vagy bármilyen babrás dolog. De ha nem szeret rajzonli, nem szabad eröltetni!
2018. nov. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!