Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora hangsúlyt fektettek a...

Mekkora hangsúlyt fektettek a gyerek környezetvédelemre való nevelésére?

Figyelt kérdés

Mivel próbáljátok felhívni a figyelmét pl. mesekönyv, mesefilmek. Ismertek ilyet egyáltalán?


Előre is köszi. :)



2018. nov. 6. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Példamutatással. Nem mesét nézetek vele a környezetvédelemről, hanem fogjuk magunkat és csináljuk.
2018. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszelgetunk róla, csináljuk, nekem fontos
2018. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja: példamutatással.

Nekünk teljesen természetes a környezettudatosság, így a gyereknek is az lesz, nem kell külön erről mesét mesélni neki.

2018. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szelektálunk, textil szatyrot használunk, nem veszünk semmit 50 kulon zacskót a gyümölcsöknek, zöldségeknek, nem pazarolunk. De nem használunk textilzsebkendot, mosható betetet, nem szólítok le vadidegen, hogy minek a petpalackos víz és nem leszünk veganok sem.
2018. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint az utolsó. Ezeken kívül Elmondom neki, hogy nem szabad szemetelni az utcán, a wc papírból 2-t tépjen amikor pisil, a vizet ne folyassa sokáig.
2018. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szelektíven gyűjtjük a szemetet, textilszatyrot viszünk a boltba, ha esetleg elmarad, akkor papírszatyrot veszünk, még akkor is, ha drágább (ebbe gyűjtjük később a szelektív szemetet).

Nem szemetelünk az utcán, hanem hazahozzuk a szemetet, ha nincs sehol kuka. A bolti gyümölcsös/zöldséges zacskót kutyakaki gyűjtésre használjuk, ha már abban kell megvenni, legalább értelme legyen, ne üresen menjen a kukába.

A szüleim kertes házban laknak, nem égetik a zöldhulladékot, hanem komposztálnak.

2018. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy pillanatra nem értettem a kérdést.


Nem hiszem, hogy mesével lehet igazán oktatni.


Példamutatással nevelek. Vagy amikor oylat látunk akkor mondom neki h nem szabad

A kedvenc kiránduló helyünkön összeszedjük más szemetét, hogy oylan dobta el, akinek a szülei nem tanították meg,hogy nem szabad


Egyébként nem eldobható táskánk van.. Figyelünk a szemetünkre is.. Stb

2018. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én gyakorló környezetmérnökként gyűlölöm a pazarlást, a gyerekeimnek is azt tanítom, hogy ésszerűen spóroljunk mindennel. Ezalatt nem csak azt értem, hogy ne mosogassunk folyó vízben, vagy kapcsoljuk le a villanyt, hanem , hogy ne öntsük ki a kekszet a zacskóból egy tálba, mert azt is el kell mosogatni. Az ételeket sem töltöm át a lábosból tálalókra, a farmernadrágokat is kiszedem a szennyesből, amit aznap húztak fel és szemmel láthatólag nem koszosak. De én így vagyok a pénzzel és a munkával is. Nem szeretem pazarolni sem más, sem a saját energiámat, úgyhogy igyekszem logikusan megszervezni a dolgokat. Az összeskupacolt leveleket sem engedem szétrugdosni, mert azzal is dolgozott valaki.

Amúgy nem vagyok fanatikus, dízel autónk van, műanyag zacskót is használunk és sajnos sok kaját dobunk ki, de igyekszem környezettudatosan nevelni őket.

2018. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zsozsóka0926 ***** válasza:
A példamutatás a legfontosabb.A sok prédikáció a globális felmelegedésről nem használ semmit ha utána azt nem követik tettek.Egy gyerek ha kis korától belé van nevelve akkor később természetes lesz neki.
2018. nov. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Örülök hogy ilyen sokan vagytok, akik odafigyeltek erre is. :)

A mesén sokan nem értettétek: magamból indultam ki, én imádtam a környezetvédelemről szóló meséket gyerekként, szüleim nem sok példát mutattak ilyen téren (akkor nem is volt annyira divat), mégis igyekszem óvni a környezetet. Szóval szerintem lehet pozitív hatása annak is.

2018. dec. 27. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!