Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A sanyarú körülmények közt...

A sanyarú körülmények közt élő emberek miért gondolják azt hogy szaporodniuk kell?

Figyelt kérdés

Általánosságban azt megértem aki általános vagy jó módban és kiegyensúlyozottan él az gyereket válal az oké.

De aki úgy mond szegény az miért gondolja azt h ha ő szaporodik az jó ? Vagy miért jó h másnak rabszolgát gyártson ? Vagy ennyire ösztönszerű a dolog ? Vagy társadalmi nyomás ? Én azt látom hogy ez kifizetetten káros ..



2018. nov. 8. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Írni is meg kellene tanulni normálisan, aztán látod, mégis itt vagy te is például... :)
2018. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudatos gyerekvállalás.

Dugnak, aztán megszületik a gyerek. Kb ennyi.

És hogy még pénzt is kapnak érte, az meg csak erősíti benne, hogy az jó, ha megszületik a következő is...

Ez inkább a mélyszegénységben élőkre igaz.


És vannak, akik úgy gondolják, hogy nem baj, ha szerény körülmények között nő fel a gyerek, a lényeg, hogy szeretve legyen.

2018. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Mert ha nem szaporodnának,akkor dolgozni kellene.

Ezt látják ebben nőttek fel.Nincs más alternatívájuk a pénz szerzésre csak a gyerekek után járó juttatások meg a szociális segélyek.

2018. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

A szegénység még hagyján... Attól, hogy valakinek nincs pénze, attól még lehet tisztességben és szeretetben felnőni.


Azt viszont már én sem értem, hogy ilyen családba miért kel 3, 4, 5... gyereket vállalni a semmire. Az már hülyeség, felelőtlenség, primitívség, élősködés; és nincs annál rosszabb, mint ezeket 3-asával, 4-esével, 5-ösével továbbörökíteni...

2018. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* kell
2018. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Pl. mert katolikusok.
2018. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos már két generáció nőtt úgy fel, hogy nem látta a szüleit dolgozni menni.

A másik, hogy az anyasági támogatás és a közmunkás bér között elenyésző a különbség.

2018. nov. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nincs pénz gumira/tablettára? Aztán úgy vannak vele jó a megszakításos szeretkezés”

Aztán ha mégse, akkor abortuszra nincs cash (40e)...

Egy ideig keringett a neten egy olyan kép hogy anyuka sétál a gyerekével... mellé áll még egy anyuka vagy 6 gyerekkel erre az egy gyerekes anyuka odaad neki egy leveles tablettát 😂...

Szerintem az ilyen mélynyomorban élők se akarnak annyira folyton kölköt csakhát a fent említett dolgok miatt gondolom kénytelenek megtartani...

az biztos hogy az abortusz árát is lejjebb vinnék/ tabi,óvszer nem lenne ennyi gyerek a putrikban.. vagy a segélyszervezetek adhatnának ilyeneket nekik és máris kevesebb lenne a számuk.

2018. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, akkor az en gyerekvallalasom az oke neked az elso mondat alapjan. Akkor megnyugodtam, nagyon kellett mar, hogy megerosits abbban a hitben, hogy helyesen vallaltam gyereket.


A szegenyeknek egyebkent ugyanugy piros a vere, es ugyanugy vannak osztoneik, mint neked. Ugyanugy lehetnek szerelmesek vagy eppen felelotlenek, mint te. Csak te jutottal egeszsegugyi felvilagositashoz es oktatashoz, ők meg nem. De nalad is ez lett az eredmenye, hogy ilyeneket kerdezel, szoval vegul is mindegy, ugyanaz a vege.

2018. nov. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sok oka van, egymással is összefüggenek.


Számos országban a társadalombiztosítás egyetlen formája a sok gyerek. Ha 4 életben marad és felnő,akkor később eltartja idős szüleit.

Másik ok a vallás, például Afrikában, Ázsia egy részén.

Szintén ok maga a szegénység: nincs pénz fogamzásgátló eszközökre.

A nyomor újratermeli önmagát, méghozzá bővítetten. Egészen addig míg a társadalmi feszültségek miatt össze nem roppan a rendszer. Akkor viszont azok lesznek a túlélők, aki hozzá vannak szokva az éhezéshez, hogy pocsolyavízből fedezik ivóvíz szükségletüket, akik meg tudják különböztetni az ehető gyomnövényeket a mérgezőktől. Nos, nem az európai ember az, aki rendelkezik ezekkel a képességekkel.

2018. nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!