Mivel büntessem?

Figyelt kérdés

Augusztusban és szeptemberben vettem a nyolc éves nagylányomnak nadrágokat, harisnyákat.

Azóta a nacik nagy részét kiszakította (6ból négyet) plusz nem egy harisnyát azzal, hogy térden csúszkál a suliban.

Kedden adtam rá egy vastagabbat, ma már ki van kopva az anyag a térdén, és megjelent egy kis lyuk. Eddig sosem hordta, csak egyszer kimostam.

Az előzőnél már kiabáltam vele, akkor is jött az ígéret, hogy nem lesz ilyen többet.

Anyagilag se lehet ezt bírni, plusz nem érzem megoldásnak, ha csak veszek neki másikakat...


2018. nov. 8. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Foltozd be. Vagy vidd varrőnőhöz. Újat nem vennék
2018. nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, de más kategóriába tettem volna a kérdést, ha ilyen tipp kéne. Ez inkább gyereknevelési kérdés.

Anyám fakanállal vert el, ha nem vigyáztam a cuccaimra. Hatásos volt, mert rettegtem tőle.

De asszem érthető okokból ezt nem akarom csinálni.

2018. nov. 8. 21:12
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Pedig szerintem jó ötlet, hogy foltozd be. Szép nagy, nem túl szépen varrott folt épp elég büntetés lenne a kislánynak, ha abban kellene iskolába mennie. Rögtön elgondolkodna azon, vigyázni kell-e a ruháira.
2018. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Mond valamit az utolsó :)
2018. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Hát igen, a fakanalat legföljebb negatív nevelési példának jegyezd meg. Hogy ezt soha, semmiért ne tedd meg.

Én a következőket próbálnám kideríteni:

Miért és milyen helyzetekben csúszkál térden az iskolában? Ők már nem játszanak, még szünetben sem úgy, mint az óvodások, hogy padlón tologatják a kisautóikat (vagy lányok nem tudom mit). De szerintem a padló (akár parketta, akár kő) nem tud olyan érdes lenni, hogy pár nap alatt kiszakítson egy nadrágot, harisnyát. Lehetséges, hogy kint az udvaron, a betonon csúszkál benne?

Ez valami hülye divat az osztályukban? Mert akkor más anyuka is nyilván a haját tépi emiatt. Vagy esetleg valami kényszeres mozgás a gyerekednél?

Én mindenképp próbálnám rekonstruálni vele a helyzetet, amiben ezt csinálja. Hogy megértsem, mi vezet odáig, hogy nekiáll ennek. Persze, ha kényszermozgás, akkor nincs mit rekonstruálni. Akkor talán pszichológus segíthet. Másban esetleg láttad a jeleit annak, hogy kényszeresen csinál valamit? Egyébként mennyire hebrencs, mozgékony? Lehet, hogy a mozgásigénye túl nagy ahhoz, hogy egész nap csak ülnie kell. Lehet, hogy valami sport, vagy tánctanfolyam levezetné a mozgásigényét.

Szóval, én nem a büntetésre koncentrálnék, hanem az okot próbálnám kideríteni és kezelni.

2018. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Biztos vagy benne, hogy a kiabálás és bünti a megoldás? Inkább gondold végig, hogy mennyire reális az az elvárás, hogy egy 8 éves ne szakítson ki egy harisnyát. Felnőtt fejjel is simán kiszakítom... Nyilván térden csúszkál a suliban, mert minden egészséges 8 éves szaladgál és csúszik mászik ahogy végre lehetősége van rá. Én nem is értem, hogy miért küldesz egy 8 évest harisnyában iskolába. A többi gyerekkel nincs ilyen gond? Általában senki sem egyedül csúszkál térden...


A nadrágokat meg tényleg foltozd be és küldd el úgy iskolába. Előbb-utóbb lesz igénye arra, hogy ne szakadt cuccokban járjon és akkor megtanul majd vigyázni rájuk.

2018. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
A ruhák rossz minőségűek. Rajtam is szétmennek a harisnyák, le is szoktam róluk. Lehet, hogy nem is jó minőséget vettél. Neked anyagi gondjaid vannak, és a gyereken akarod leverni. De legalább nem szó szerint. A gyerekeknek tönkremennek a ruháik, ez van. Aki gyereket vállalt, az ezzel együtt gyakori ruhavásárlást is vállalt. Nem fog hosszú távon térden csúszkálni, majd kinő ebből a szokásból, megunja. Nem nevelünk büntetéssel, mert az a gyerek kiszolgáltatott helyzetével való visszaélés. Bármilyen élvezetmegvonás csak a gyerek irántad való dühét fokozza, nem az együttműködését növeli. Türelem, foltozás. Harisnya mellőzése.
2018. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Szerintem épp elég büntetés, hogy nem kap újat, ha tönkreteszi. Kiabálni, verni felesleges. Megoldani nem fogja a gondot, csak félni fog tőled a gyerek.
2018. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

"Neked anyagi gondjaid vannak, és a gyereken akarod leverni." Na jó, azért ne ess már ekkora túlzásokba :D Ha három hónap alatt négy nadrágnak a térdét koptatja ki a gyerek, az annyit jelent, hogy havonta minimum egyet pótolni kell. Ez azért tényleg sok, nem gondolod? Főleg egy ekkora gyereknél. Ez nem az anyagi gondja van valakinek kategória, hanem az, hogy ennyi pénzt sokkal értelmesebb dologra is lehetne költeni.


Egyébként nekem a fiam csinálta ugyanezt, még harmadikban is, volt olyan nadrágja, ami két hét után már lyukas volt a térdén. Előtte is már mondtam neki, hogy ennyi idősen már itt az ideje, hogy megtanuljon vigyázni a ruhájára, és arra odafigyelve játszani. Akkor viszont már elkattant az agyam, hogy hiába beszélek, tojik rá, úgyhogy mondtam neki, hogy kész, nem győzöm 2-3 hetente venni az új farmereket, kap olyat, ami nem érdekel, ha szétszakad. Turkáltam neki három farmert (kb. 500 forintért összesen), hogy akkor azokat lehet hordani, mert ha ilyen szinten fogyóeszköz a farmer, akkor olyat kap, amiért nem kár. Nem tetszett neki, de megértette, miután felvázoltam neki, hogy mennyibe került az elmúlt három hónapban a nadrágjai cseréje, és hogy abból a pénzből amúgy mennyi mindent lehetne venni.

Egy hónappal később amúgy kapott megint olyan farmert, ami neki tetszett, és érdekes módon arra már tudott vigyázni.

2018. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Én is leülnek és megbeszelnem a gyerekkel miért csúsznak a földön. Nem olyan drága egy nadrág van c&a gyerek részleg meg sok más bolt ahol lehet kapni gyerek farmert. Adj rá szoknyát és harisnyát azt olcsóbban tudod pótolni. Én rákérdeznek és a suliba is.
2018. nov. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!