Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyiből jön ki nektek egy...

Mennyiből jön ki nektek egy hónap? Kifejezetten kisgyerekesek.

Figyelt kérdés

Hány felnőtt és hány gyerek van nálatok?

Mire mennyi megy el havonta?

Tudtok félretenni?


Különösen az érdekelne, mennyiből hozzátok ki az étkezéseteket egy hónapra és abban mi van benne?


Én úgy érzem mi csinálhatnánk jobban. Ezért érdekel mások hogy csinálják.



2018. nov. 12. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
2 felnőtt, 1 gyerek. 500 eFt körül költünk havonta. Tudunk félretenni.
2018. nov. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Kb 400ezer, ebből a lakhatás 150ezer. A többi étkezés, tisztálkodás, háztartási dolgok, stb. Extrák nemigen vannak.

5-en vagyunk, 2 felnőtt, 3 gyerek.

2018. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Úgy 300-400 ezer megy el havonta, ebből fix 70 ezer az ovi. Magán német oviba jár.

Annyival könnyebb, hogy húst alig kell vennünk faluban lakunk, így minden van már idén tojás is.

Sokat járunk moziba, kirándulni hétvégente vásárolni pláza meki. Ezeket elhagynánk akkor minimális amit költenénk.

6 éves fiam jár úszni ezt 7900ft havonta

2018. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is kb. 400 megy el, 2 felnőtt, egy gyerek. De igazából lehetne sokkal kevesebbet is költeni, szóval csinálhatnánk ügyesebben is, csak ez most nekünk így kényelmes. A megtakarítás ezen felül van még.
2018. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

2 felnőtt , egy óvodás. Kb. 400 ezer megy el havonta.

Tudunk félre tenni is.

2018. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
3 felnőtt, 7 gyerek, 2 lakásban. Kb havi 2 millióból jövünk ki.
2018. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

2 felnőtt, 1 gyerek (6 hós)


Kb havi 210ezer a kiadásunk,ebben már minden benne van A-tól Z-ig.

Hitel a házra 90e, rezsi össz. 30e, tankolás 30e, kaja olyan 60e körül.

A baba havi dolgai kb ezen felül 20e körül.

Ez 230e.


Étkezés mint írtam kb 60 havonta. Heti 15 körül vásárolok, főzök 2 naponta, illetve felvágott, pékáru, zöldség, gyümölcs, és rengeteg tejtermék a mániám, ezek vannak benne. Húst nem eszünk sokat, én egyáltalán, férjemnek azért csinálgatok persze csirke vagy sertés.


350 ezer a bevételünk így hogy gyeden vagyok most (na jó, plusz a férjemnek van plusz havi 30-50e egyéb pénz-nem törvénytelen :) ), kb havi 150-170 marad meg, ebből mennek az eseti kiadások, magunkra költés, félre rakás.

Háát, míg dolgoztam ugye több volt, de ez van :) Majd ha visszamegyek dolgozni jobb lesz.

2018. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

egy 2 évesünk van, bölcsis

A fix befizetnivalók (hitel, számlák, ltp) 150-160e közt vannak. Bölcsi 15e kb havonta, fizetjük a kaját is+napidíj (állami).

Kajára szerintem 150 körül elmegy, de szoktunk rendelni is, sok csirkemellet veszünk, gyümölcsöt, zöldséget, mirelitet... költhetnénk bőőőven kevesebbet is, de úgy vagyok vele, bármin spórolok, de a kaján nem. Emellett még kb 100at költök el, ruhák, cipő, tisztálkodás, takarítási szerek, tankolás. Körmöshöz járok havonta, fodrászhoz 1,5-2 havonta. Nagyon durván szerintem 400at kültünk, de mi is szórjuk kicsit. Kiskorunkban mindkettőnk családjában nagyon megnézték, mire költenek, talán ennek az eredménye, hogy ha úgy van és megkívánom, megveszem 700-ért a dobozos chipset. Jó, elég ritkán, havi-2havi előfordulás, de akkor is. Ha meghúznám, talán 300ból jönnénk ki (de úgye a fix kiadás 150-160).

2018. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Szakács vagyok, tehát tudok és szeretek is főzni. Egy havi kaja nekünk 50000 Ft, ez fix büdzsé, csak az ételekre. A lányom 14 hónapos, 3-an vagyunk.

A reggelink valamilyen kása, magokkal, gyümölcsökkel. Az alapja zab vagy köles vagy hajdina vagy kukorica/búzadara, néha 7 gabonás pehelykeverék (vasárnap palacsinta). Ezek ára 200-700 ft/kg, és egyszerre 20 dkg kell. Megfőzöm 2.5-3-szoros vízben, jó krémesre (kb 10 perc, de nem kell nagyon odafigyelni rá, csak kis láng, néha kever) fejenként 1 ek kókuszreszelékkel, megy bele egy marék dió, egy kis lenmag (omega3 forrás, én áztatni szoktam, hogy rendesen felszívódjon), idénygyümölcsök 1-2 marék (most alma, szőlő, körte, de már jönnek az aszalványok, lekvárok lassan, ahogy közeledik a tél). Ez hármunkra összesen nagyon max 500 Ft, szuper indítása a napnak. Teázni, kávézni stb csak nagyon ritka alkalmakkor szoktunk, így az nem plusz kiadás minden nap. Tízóraira és uzsonnára a lányom még egy kis Gyümölcsöt kap (főleg a reggeli maradékát, néha uzsonnára marad a kásából is), vagy házi zabkekszet, müzliszeletet (ezekből hetente csinálok egy kisebb adagot, a legolcsóbb bolti müzliből 1.5 bögre + 1 banán összekever, alacsony hőfokon 15 perc alatt megsüt, a heti adag összköltsége 200 Ft), mi nem eszünk ilyenkor.

Az ebédünk mindig 2 napra készül, de így, hogy egyszer a vacsora is az (tehát kicsit több mint 6 adag, mert a kislány babaadagokat eszik) valamilyen köret+ zöldséges főétel, heti 1- 2x egy nagy lábos levest is készítek. Idény és fagyasztott zöldségeket használok, itt az eheti főételek listája inspirációnak, a hat adag bármelyikből kijön 1500 Ft-ból: Rakott Kelkáposzta, babgulyás, mákos tészta, brokkolis krumplifasírt kukoricás rizzsel, sütőtökös-vörösbabos kölesrizottó, mexikói Rakott krumpli.

A másik napokon hideg vacsora van: kenyér, Zöldség, Margarin, pástétomok (házi/bolti vegyesen), Gabonakolbász, növényi sajt, mostanában házi csírák. Néha melegszendvics, gyors házi pizza.

Ezen kívül a kiadásaink így néznek ki:

Hitel 70 000 ft

Rezsi (telefon, közösköltség, víz, gáz, villany) : 30 000 Ft (25-35 fűtéstől függően, 49 nm infra padlófűtéssel)

Megtakarítás: 30 000 ft (külföldi nyugdíjbiztosítási számlára)

Állatok+ tisztítószerek: 10 000 ft (mosható pelenkát használunk, egy kis kutya és egy macska van, drágább tápon)

Bérletek: 13000 ft

Babaholmi: 5000 ft (nedves törlő, néha ruha vagy játék, ami ebből marad, azt csúsztatjuk a következő hónapra, néha van nagyobb kiadás)

Felnőttek kiadásai (ruha, mozi, könyv) : 10 000 Ft

Ház javítása: havi 10 000 Ft kerül egy borítékba, ha valami elromlana, legyen hova nyúlni, de pl ebből vettünk madáretetőt vagy új terítőt

Ami ezen felül marad pénz, azt a számlánkon gyűjtjük, nincs meghatározva, hogy mire, talán egy komolyabb felújítás, vagy nyaralás lesz belőle, esetleg előtörlesztünk, ha összegyűlik egy nagyobb összeg.

2018. nov. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Olyan jó lenne, ha az emberek nem kamuznának a fizetésükről.

Nekünk 200.000 forint marad most, hogy gyed-en vagyok. Már gőzerővel keresek munkát tavaszra. Akkor már több lesz, mivel két számlánk is lejár, és megszűnik a telszámlám és emelik a férjem fizuját. Akkor már 300ezrünk marad.

Ételre kb 80ezer megy el, ebben bőségesen van zöldség, gyümölcs, tejtermék. Reggelire a lányom tejet iszik és 1 tojást eszik tk kenyérrel és 1 koktélparadicsomot, 1 kisebb uborkát, 1 kisebb paradicsomot. Tízóraira 1 joghurt és 1 zabkeksz. Ebédre egyik nap leves, uzsira második, ha nincs leves, akkor uzsira gyümölcs, de jó sok zöldséget sszik így nem baj, ha 1 nap nincs gyümi. Aztán vacsi valami könnyű pl ma franciasali lesz neki egy kis husival. Két napra főzök. Heti 2x van leves, 2x főzelék, 1x tésztás, zöldséges-húsos, halas a többi. Tisztítószerekre ritkán költünk: 2havonta veszek általános tisztítószert, ablaktisztítót, moskgazószert, mosószert, öblítőt. Tisztálkodószerek: 2havonta xxles tusfürdő, sampon, nagy csomagos borotva, betét, havonta fogkrém. Ruhákat havonta veszünk a lányunkra kb 5000 ft értékben. Sikerült a piacon találnunk egy márkás ruhákat áruló nőt, ma is 15ezres cipőt hozott el a férjem 3ezerért vadiúj csak rossz méretet vett a nő. Én magamra ritkán költök: jövőhónapban meglepem magam egy kötőszettel, egy könyvvel és sminkcuccokkal. 1-2 hónapig le vagyok tudva. Szórakozni ritkán járunk bár februárban lehet elmegyünk színházba. A házfelújítást mi hitelkártyából csináljuk: a gyerek szobája és a konyha már kész, márciusban 250ezer ft lesz a szobánk, 8 hónap alatt kifizetjük és utána 2019 tavaszán még ott lesz a fürdő 300ezer kb.. utána a hitelkártyát is békén hagyjuk. Úgy ennyi kb.. havi 20-25ezret srakunk félre.

2018. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!