Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy meleg pár örökbe fogad...

Ha egy meleg pár örökbe fogad egy gyereket, az káros a gyerekre nèzve ès ha igen mièrt?

Figyelt kérdés
Pèldákat szeretnèk, hogy mièrt káros egy gyerekre, ha meleg pár neveli.

2018. nov. 18. 23:42
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
31%
Nem káros, viszont amikor az osztálytársai megtudják és emiatt folyton cikizni fogják, az már igencsak kellemetlen lesz a számára. Márpedig boritékolható, hogy lesz ilyen, nem is kevés.
2018. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
69%
Nem.
2018. nov. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekre inkább az a káros, ha a szülei nem képesek/akarják a megfelelő életkörülményeket biztosítani a számára, vagy ha alkalmatlanok a tisztességes felnevelésére.
2018. nov. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem, ha egy árvanak megfelelő életet biztosítanak az nem káros. Szeretik, törődnek vele... Teljesen lényegtelen, hogy azt most épp két férfi tenné.

Persze mindig lesznem csúfolódok. S ez is egy alap rá. De som ezer más dolog is.

2018. nov. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem káros, mert nem jó a homoszexuális család-modell egy gyereknek.

Első érvem: nem vágja a gyerek egy idő után, hogy mi folyik körülötte, főleg, ha ő nem is homár. Jó Ok. Erre a válasz: el kell magyarazni neki.


Következő indokom az hogy szerintem mindig lesz benne egy űr, arról hogy neki miért nincs pl. anyukája és milyen lenne ha lenne. Őszintén emberek, akik szerető normális (hetero) családban nőt fel: Tényleg egy férfi teljes mértékben tudná pótolni az anyai szerepet? Én totál nem tudom elképzelni se. Pedig próbálom.

Mi következik abból, hogy ha nincs a gyerek előtt egy rendes apuka és egy anyuka? A fogyasztói társadalomhoz fog fordulni, a gyerek ott próbálja majd pótolni azokat dolgokat amik más gyereknek lehetett viszont neki sosem (anyuka). És abból tudjuk hogy mi lesz a vége...Semmi jó. :/


(Természetesen káros az is ha egy hetero-csaladban rosszak körülmények, nem kell írogatni a bejaratott sablon ellenérvet. )


Lehet homofóbozni, szűklátókörű retardáltozni nyugodtan, de kijelentem, hogy nem gyűlölök egy társadalmi csoportot sem.

2018. nov. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 StevenUp ***** válasza:
27%

Csatlakozom az #5 ös hozzászólóhoz. Egy gyereknek szüksége van egészséges anya és apakèphez hogy egészséges gyerek legyen ... Hülye példa de pl melyik apukáját/anyukáját hívja el anyák napjára?

Össze lesz zavarodva és ha gyerekkènt már frusztrált akkor kamaszként sem lesz jobb sőt...

2018. nov. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim válasza:
91%
Egy idilli családkép 2018-ban Magyarországon valóban anya, apa és gyerekek. Sajnos ezt melegként el kell fogadni. Amit felettem leirtak nagyjából igaz, DE: ez csak azért "egészséges", mert így van berendezkedve a társadalom. Spártában pl. az volt az egészséges, hogy a gyereket nem a szülők nevelik, hanem kiképzők; vagy a jólléti államok tehetős rétegében a családokban javarészt babysitter "neveli" a gyereket a szülők dolgoznak, ott meg az a normális. Nálunk meg még a tradicionális felállás a normális, és minden ami nem normális az hátrányban részesül, ez törvényszerű. De kihangsúlyozandó, hogy ez nincs kódolva az emberbe, a családmodellt is tanulja ahogy az ABC-t. Így egy elfogadóbb társadalomban a meleg családmodellek működhetnek olyan jól mint a heteroszexuálisok. Sajnos viszont itthon nem elfogadó a társadalom (jelenleg), tehát meleg családokban mind a szülőknek, mind a gyereknek várhatóan sok problémával kell szembenézni.
2018. nov. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
89%

Hogy a francba alakulna ki egy gyerekben tátongó űr az anyja hiánya miatt, ha sosem volt neki olyanja, tehát nem érte veszteség, nincs viszonyítási alapja? Az a természetes állapot a számára, amibe beleszületik/belenő, az, hogy a nem közvetlen környezetén mit figyel meg, legfeljebb másodlagos. Az egészséges lelki fejlődéséhez „csupán” az szükséges, hogy legyen valakije, akihez kötődhet, bizalommal fordulhat, és aki gondoskodik róla (erről egyébként tanultam, nem a kisujjamból szopom). Az, hogy nem lesz már élete legkorábbi szakaszában beleverve a fejébe, hogy milyennek kellene lennie/hogyan kellene viselkednie egy nőnek, illetve férfinak a társadalom szerint, legfeljebb azok szerint probléma, akik rettegnek a hagyományos nemi szerepek hígulásának a folyamatától.

(Btw, nekem meg testvérem nincsen, és sosem tudtam hová tenni a „Nem rossz neked egykeként?” típusú kérdéseket. Mitől érezném szarul magam, ha azt se tudom, milyen lenne testvérekkel az élet? Ennyi erővel azt is meg lehetne kérdezni egy kínaitól, hogy nem rossz-e neki, hogy nem fehér.)

2018. nov. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
85%

"Nem káros, viszont amikor az osztálytársai megtudják és emiatt folyton cikizni fogják, az már igencsak kellemetlen lesz a számára. Márpedig boritékolható, hogy lesz ilyen, nem is kevés."


Minden gyereket piszkálnak valamiért.

Másrészt,szerintem a legfontosabb az,hogy a családban harmónia legyen.

A szülők szeressék egymást,és ha kell védjék meg a gyerekeiket bárkivel szemben.

A világ ilyen,mindig lesznek,akik bántani fognak,a lényeg,hogy akik körülvesznek,a családod,ők melletted legyenek.


Nem nagyképűségből vagy lenézésből,de szerintem a melegek eleve sokkal jobb szülők,sokkal tudatosabbak a gyereknevelésben.

Akiket bántottak,vagy abban nőttek fel,hogy kilógtak sokkal inkább fognak a saját gyerekükre odafigyelni.


Marhára nem értek egyet ezzel az érveléssel.

Olyan heteró szülőket ismerek,ahol igaz,hogy nem bántják emiatt a gyereket,de a szülei folyton a gyerekek előtt veszekednek,sőt még a gyereket állásfoglalásba is kényszerítik.

Vagy egyszerűen berakják a tv elé,nem foglalkoznak a szellemi fejlődésével semmit,mert hát arra van az iskola gondolják.

Olyat is ismerek,akinek magától kellett rájönni,hogy pl fogat minden nap kell mosni,mert a szülei nem tanították meg neki,így csak tini korban jött rá,mikor már ciki az ilyesmi.


Akinek csak úgy alapjog a gyerek,sokszor nem értékeli.

2018. nov. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
80%
A gyereknek holtmindegy h ki neveli amig megkapja azt a tamogatast es szeretetett ami neki szukseges.
2018. nov. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!