Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell valakinek egytől...

Miért kell valakinek egytől több gyerek ha azt nézi kinek "passzolhatná le"? Egyáltalán mennyire helyes gyakran másokra utalva nevelni a gyerek (ek) et? Mennyi az az idő amit a gyerek napi vagy heti szinten másokkal tölthet?

Figyelt kérdés
Van olya nő aki egy gyerekekkel se tud mihez kezdeni,nem szeret nem tud ellenni egyedül a gyerekekkel a kapott segítségami nem kevés nem elég,nem hogy hálás lenne érte, 0-24h szolgálat kellene.Az apuka meg bár szereti a gyereket,viszi ide-oda,de ha otthon van az a nagy gyerekvigyázás,hogy elvágja a magát a nagy hasával az ágyon és mobilozik a gyerek meg azt csinál amit akar és nem érti miért nehéz vigyázni egy kisgyerekre és miért nem akarják mások bevállalni mikor az jól elvan önmagában is csak néha lekell venni a székről,asztalról ha felmászik-igen,de ahhoz ezt észre is kell venni.Meg ott van a kicsi nyavalygása,hisztije is,szólni is kell hozzá,foglalkozni vele.Nem elég csak ellenni és dicsekedni a gyerekekkel meg lekicsinyíteni másokat akiknek nincs gyerekük,hogy mit ér az élet gyerek nélkül.

2018. nov. 22. 11:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Házitartásbeli nőről és szabadúszó apukáról van szó.
2018. nov. 22. 11:20
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a kérdésed nem általános, hanem egy konkrét család viselkedése nem tetszik neked.


Ha közel áll hozzád a család (pl. testvéred), akkor megpróbálhatsz rákérdezni, bár ez ingoványos talaj még így is.

Ha meg csak a szomszéd, akkor ne próbáld megérteni mert nem a te dolgod.

2018. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: konkrét esetről mintáztam,de általánosan is érdekelnek a válaszok.
2018. nov. 22. 11:28
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Àltalánosan: régen teljesen normális volt, hogy a tágabb család él egymással, vagy egymás mellett. Nem kizárólag az anya gondozta a gyerekeket, hanem a nagymamák, sógornők, nagyobb (lány)testvérek is.

Csak ma ilyen a világ. Egyrészt sz.ar felség vagy, ha nem töltesz hetente pár órát a férjeddel gyerek nélkül és edző teremben, fodrásznál, másrészt sz.ar anya vagy, ha nincs a gyerek feldugva a se.ggedbe élete első 12 évében, és "lepasszolod".

Az, hogy ezt egyszerre fizikai képtelenség megvalósítani, senkit sem érdekel. A lényeg, hogy legyen miért kérdést kiírni az ismerősök életéről.

2018. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Bár a 4es nem szépen fogalmazott, mégis nagy igazságot ír, nem értem a lepontozást.

Általánosítani pedig nem lehet, mert van anyuka aki ki nem adja a gyereket a kezéből ha megszakad se, és van aki pár hetesen otthagyja valakire.

Nem a te dolgod.Mindenki úgy él ahogy akar.

2018. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,úgy él ahogy akar, ha nem én lennék az egyik akit beleakartak rángatni a saját életük filmjébe nem is lennék rajta felháborodva.De már meghúztam a határokat velük.
2018. nov. 22. 13:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szivesen veszem őket a lepontozásokat nem én adtam.
2018. nov. 22. 14:08
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj majd meg tudod ha lesz sajatod, hogy mennyi időre esne jól lepasszolni, amikor semmi időd nem lesz mellette.

Én sehova se tudtam lepasszolni.. egész nap együtt voltunk, imádtam. Az enidő hiányát is meg lehetett szokni. A gyereknek én úgy látom, hogy kifejezetten jót tett volna, ha mások is vigyáznak rá, másokhoz kötődik, mások szabályaihoz is igazodik és nem csak mindig anya van (meg neha apa). Szóval a gyereknek jót tesz es nem árt, ha lepasszolják oda, ahol meg mások szeretetét és törődését is élvezheti. De ha Te nem élvezed a világért se vállald, az biztos nem jó a gyereknek, ha csak nyűg valaki nyakán.

2018. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Egyetertek a 4-el. Es nem is fogalmazott durvan szerintem.

Mindenki mas tipusu, van aki nagyobb EN ido igennyel rendelkezik van aki kevesebbel is beeri.

EN ido viszont kell! Nem egeszseges ha nincs, sot... mert aztan jon az aldozatvallalo, martir anyuka aki majd a ferjet es a gyerekeit is zsarolja erzelmileg hogy bezzeg o... aki soha el enm mozdult a gyerek mellol es mindent megtett bla..bla.. ami az o dontese volt.. mint ahogy az EN idovel rendelkezoknek is egyeni dontese.

Nyilvan nem az kell hogy mas nevelje es soha ne is lassa a gyeteket csak mindig masnal legyen, de kell hogy le tudja oket adni, hogy feltoltodve visszaterjen. Ami a gyereknek is jobb.

Igen meg kell huzni a hatarokat es ennyi. O eletuk o dontesuk

2018. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló: őszintén szólva nem élvezem.Untig elég más dolgokban segíteni nekik,a gyerek az már túl sok lenne.Meg túl nagy felelősség.Megértem ha a szülőknek is néha kell egy kis szabadidő azt viszont nem tudom megérteni ha a gyerek távol van fél napokat otthonról a nagyszülőknél ha hazahozzák miért akaják rögtön másokra rásózni.
2018. nov. 22. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!