Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt valaki akinek kisbaba...

Van itt valaki akinek kisbaba mellett nagy mozgásigényű kutyája van?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos és van egy 1,5 eves nemetjuhaszunk.

Nagyon nagy a kutyus mozgasigenye, de napközben a baba mellett a férjem erkezeseig kb 3x15 percem van ra.

Bent el velünk a házban egyébként.

Imádom ot és szeretném ha jól érezné magát..

Babakocsival sajnos nem lehet sétálni vinni ot mert ha pl lat egy macskát akkor nagyon megugrik.

Van valaki hasonló helyzetben?


2018. nov. 22. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Nekünk is német juhász van, kint a kertben. Ezeket a kutyákat állandó jelleggel lakásban szerintem tényleg max. akkor lehet, ha baromi sok időd van kivinni, tehát napi több órád. Így jobban jár, ha kiengeded. Az igazi persze az, ha játszani is tudsz vele, de a bent kuksolásnál az is jobb, ha legalább kimehet az udvarra. Vidd ki a babát is babakocsival fedett teraszra, hadd aludjon ott, közben meg kutyázhatsz esetleg.
2018. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő kint se csinál semmit. Egyedül nem játszik, nem futkos, kb csak fekszik és vár.
2018. nov. 22. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
A mienk se rohan nonstop kint :) Jó, ő már 8 éves, de elég eleven most is, meg évekkel ezelőtt se futkorászott egyedül. Csak azért odamehet néha megugatni valakit a kapuhoz, jár egy kört, körbeszimatol, szerintem ez is számít azért. Engedd ki, max. ha akar, akkor bemegy.
2018. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Hivatásos kutyasétáltatók is vannak. Amikor vállaltad a kutyát, felelősséget vállaltál érte. Kötelességed megadni neki azt, amire szüksége van. 3x15 perc egy németjuhásznak állatkínzás kategória. Keress valakit aki leviszi futni!!!
2018. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne egy trénert házhoz hívni és megtanítani a kutyát rendesen sétálni a babakocsi mellett.

Akkor minden sétára el tudod vinni, én mentem a babakocsival 2-3 órás nagy túrákat is, két kutyával. Igaz nem német juhászok, hanem egy kistestű ölén és egy border.

Nekem az volt a nehéz, hogy a kicsi az elején állandóan be akart ugrani a kocsi elé, volt pár nehéz hetünk, de beletanultunk. Egy kutyával meg azért könnyebb lesz. Hajrá

2018. nov. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, öleb és nem ölén...
2018. nov. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vizslánk van lakásban, energiabomba :D

Kendőben viszem a babát, később majd jön a hátamra így van 2 szabad kezem és mehetek erdőbe, mezőre is.

A kutyát már kölyökkorától engedelmességre tanítottuk, elő sem fordulhat olyan, hogy húz, vagy nem hallgat ránk.

Jobb későn gondolkozni, mint soha, sürgősen álljatok rá a nevelésére akár szakember segítségét igénybe véve, főleg, hogy a németjuhász hajlamos megküzdeni a hatalomért akár a gazdával szemben is, ha nem vagytok határozottak és nem világos számára, ki a domináns.

2018. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Járok vele engedelmességi képzésre iskolába, szépen tanul, okos.

A húzás nala ösztön, mert macskara és pl traktorra indul be, egyébként szépen jön pórázon.

Ki fogom próbálni a babakocsis sétát, hátha mégis összejön.

2018. nov. 23. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, amúgy mi is úgy sétáltunk sokat, hogy kendőben rámkötve a gyerek, vagy később csatosban a hátamon, úgy a legegyszerűbb.

Amúgy off, de nem tudom miért vagyok a földig pontozva, nem írtam, hogy az megoldás a problémára, ha kicsapja a kertbe a kutyát, és leszarja, hanem csak azt, hogy akkor már lehet jobb, ha néha kiengedi egyedül, minthogy egész nap feküdjön a sarokban a házban.

2018. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!