Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mihez van joga az apának?

Mihez van joga az apának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apuka most hagyott el minket. A pici 1 éves múlt. Nem voltunk házasok, sem papíron élettársak. Arra lennék kiváncsi, hogy ilyenkor mit tehetek meg nélküle? Az 1 éves picit oda kell adnom akár egész hétvégére? Apukának a fizetésen kívűl van más kötelezettsége is? Ha nem jár rendszeresen látogatni (amiben majdnem biztos vagyok), mi a teendő? Igazából azt sem tudom mit kell még tudni ilyen helyzetben! Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. nov. 22. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Menj el egy ugyvethez (van ingyenes tanácsadás) és ott kérdezz inkább!
2018. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekelhelyezést kell hivatalosan meghatározni, a bíróság megállapítja a gyerektartás összegét is.

Csak a gyerektartás fizetés a kötelezettsége.

2018. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%
1 es nem tudom mi jogon beszélsz igy a kérdezővel es a gyermekéről hogy zabi meg az abortusz témát !!! Fogalmad sincs róla miért váltak el az utjaik és itt nem a digi dugi észtelensegről van szó ahogy nevezted nem tudhatod.meddig voltak együtt attól hogy nem voltak együtt sajnos az olyan emberek miatt mint te tart ott magxarország ahol most van a te helyedbe elsülyednek szégyenemben erre tanított téged édesanya? Na de hadjuk is ! Kérdező ha van apassági az apukának akkor ha oda nő a gyermek igen kaphat látthatási jogot és arra is jogos lesz h elvisse a picurt annyi napra amennyit a bíroság ki szabb rá de ezt csak bizonyos életkor felett persze mivel.mondtad hogy a gyermeked 1 éves de az ilyen apukáknál ez nonszesz nem fogja érdekleni es van olyan aki a birosságig sem megy el szoval szerintem nyugi énis hasonló helyzettben voltam fenyegetőzött a biroságal aztán mikor.meg született a baba arra sem volt képes hogy meg nézze szóval nem kell aggodalmaskodnod a szájuk meg lesz rá de már csak azért sem fognak az egészel figalkozni hogy ne kelljen perkálni de ha gyerektartást is fogsz tőle követelni akkor úgyan olyan joga lesz hozzá mint neked
2018. nov. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha volt apasági nyilatkozat, ugyanolyan jogai vannak, mint neked. Ebben az esetben gyermekelhelyezési pert kell indítani. A per végen ítélet születik majd az elhelyezésről, tartásdíjról, láthatásról is. Kötelessége, ha megítélik, a tartásdíj fizetése lesz, míg a pedig a láthatás. Mivel manapság közös felügyeleti jogot itelnek meg, kb mindenbe bele szólhat majd.
2018. nov. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem szeretnék magyarázkodni, DE(!) 5 évig voltunk együtt és egy nőért hagyott el!

Köszönöm szépen a védelmet is! Egyesnek csak gratulálni tudok! Biztos csodás az élete...

2018. nov. 23. 06:19
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
És ha nem volt apasági nyilatkozat a bíró kötelezi az apát! Még apasági tesztre is. Kibuvo sehogy sincs a fizetés elől!
2018. nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem volt apasági nyilatkozat, akkor jelenleg semmi köze a gyerekhez. Se joga, de kötelezettsége. Ez esetben először apasaginoert kell indítania a kérdezőnek, utána jon a gyermekelhelyezés és a többi
2018. nov. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Add be gyorsan az elhelyezés/gyt iranti pert. Amikor elhagyott attól a naptól kérheted a gyt-t. Lehet hogy csak 1-2 év mulva lesz fix ítélet de akkor is attól a naptól fogva kell fizetnie!!

Ha nincs apasagi nyilatkozat akkor teszt.

Tudtommal 3 éves koaig a gyereket a gondozo szúlő otthonaban látogathatja az apa. Utána viheti el.

2018. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Anyám hasonlóan volt apámmal,semmi papír,nem éltek együtt.Megszületésemkor lelécelt.Anyám vezetéknevét kaptam,majd kicsivel később átkerültem apám vezetéknevére,onnantól volt köteles gyerektartást fizetni.Mindenképpen egy ügyvédet kérdeznék meg a mostani jogszabályokról.
2018. nov. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9es!

A név lényegtelen. A lanyom is az en nevemet kapta. Apa mégis köteles fizetni!

A törvények folyamat változnak.

Nálunk apuka letagadta h övé a lanyunk, hatha megússza a fizetést! A bíróság apasági tesztre kötelezte...aztán amikor közölték vele h ha ő az apa akkor a tesztet ő fizeti, ami elég drága. Ugye a vesztes fél fizet mindig!

Elismerte végül es az anyakönyvi kivonatba bírták az apa nevét!

A végén mi abba hagytuk a bíróságra jarast es megegyeztünk. Rendszeressen fizet, de nem latogatja a lányát!

2018. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!