Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miutan elkezd szavakat mondani...

Miutan elkezd szavakat mondani, ismetelni, kb mennyi ido mire beszelni is fog?

Figyelt kérdés
Kisfiam nemreg kezdett tobb szot mondani, elotte kb 3/5 szot haszalt, ez 1-2 honap alatt kb 50 szo lett. De nem alkot mondanot. Altalanosan innen mennyi ido mire elkezd normalisan beszelni, kommunikalni?
2018. nov. 23. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen változó és mia normális? Van ugye, aki rögtön kerek, összetett mondatokban beszél, pedig előtte semmit nem mondott (egyik gyerekem), más gyerek meg sokáig mondhatja a szavakat rövidítve, átköltve, a mondatokat másképp ragozva... stb., és hát ovi kiscsoportban is mindig akad, akit nagyon nehezen lehet érteni beszédhiba miatt.

Azért ha ezt az 50 szót szépen mondja, szerintem valószínűleg 1-2 hónapon belül eljut az érthető, mondatokban való beszédig.

2018. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyira változó, hogy lehet 2 hónap vagy fél év is.

Nálunk a feljődés minden téren úgy alakult, hogy kettőt léptünk előre, egyet hátra. Beszédnél pl. 22 hóbaposan mondott kb 50 szót, aztán mintha elfelejtette volna őket. A 2 éves státuszra elvileg 20 szót kellett volna mondania, de akkor pont nem használt annyit sem. Már nagyon ideges voltam, aztán egy hónap múlva elkezdett mondatokban beszélni és onnantól már nem volt megállás, hatalmas szókincse lett, nem tudtam számolni sem, be nem állt a szája. De minden gyerek máshogy fejlődik.

2018. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon eltero, ezert vagyok kivancsi tapasztalatokra :)
2018. nov. 23. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi leszek a kisfiamra. Egy éves kora körül kezdett szavakat utánozni (pl ha mondtam neki, hogy mond cica, akkor mondta). 13 hónaposan elkezdte használni a szavakat olyan 3-5-öt, 14 hónapos lesz és magától kezdett olyan szavakat használni, hogy elment, elrepült (pl madár). Egész nap mondja a maga kis halandzsa nyelvén, nagyon kíváncsi leszek mikor alakul ez érthetô beszéddé.
2018. nov. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!