Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyéni vállalkozó vagyok,...

Egyéni vállalkozó vagyok, milyen ellátásra lehetek majd jogosult kismamaként?

Figyelt kérdés

2017 eleje óta vagyok teljes állású Katás egyéni vállalkozó. Milyen ellátásra lehetek majd jogosult kismamaként? A havi 50 ezres járulék alapján számolják ki vagy a bevételem után? Nagyon nem mindegy. Az átlag -természetesen leigazolható- bevételem havi 400- 600 e Ft között mozog,ez alá nem ment sosem. Tényleg "csak" annyit kapok mint akinek nincs érdemi bevétele? Valamennyire ki fogok esni a munkából, így a bevételem is alacsonyabb lesz ha lesz már baba és félek, hogy ezt nem igazán fogja kompenzálni az ellátás összege.

Egyelőre csak tervben van a baba, még terhes sem vagyok, de szeretnék ennek alaposan utána járni. Köszönöm ha segítesz.



2018. nov. 28. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

"Tényleg "csak" annyit kapok mint akinek nincs érdemi bevétele?"



Mivel Katás vagy és így nem a tényleges bevételed után adózol... hogy is várnád, hogy abból számítsák?

A közterhekhez való hozzájárulásod mértékében vagy jogosult ellátásra, mint mindenki más is,

csak épp tudod, aki alkalmazott, annak a (nettó) bevétele egyenes arányosan mozog az adójával és járulékaival, ezért nézik nekik a jövedelmüket.

2018. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

kb. 40 ezer ft-ot fogsz kapni (gyedet)

Emiatt szívás a kata,a kevés járulék miatt jó,de nyugdíjra meg gyedre nem nagyon számítson ebből az ember.

2018. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Bizony, bizony.

A KATA 50 ezres befizetése 94.400 Ft bruttó jövedelemnek felel meg. Ennél még a sima minimálbér is majdnem 1,5-szer nagyobb, a garantált bérminimum pedig a duplája.

Ennyivel kevesebbet is fizetsz arányosan a közösbe, ezért kapsz majd annyival kevesebbet is.

Ha Eva alapján adóznál, akkor számíthatnál nagyobbra, de akkor kevesebb is maradna a zsebedben, amikor dolgozol.

Megoldás: tegyél félre most!

2018. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen, keveset adózol, de többet is tudsz félretenni. Amúgy beszélj egy könyvelővel, hogy érdemes-e 75 ezerre emelni a befizetést, mert úgy valamivel többet kapnál.
2018. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 babyboom567 ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!

400-600ezerből, tegyél félre,és nem lesz semmi gond.(bár attól függ mik az igényeitek.Nekünk kettőnknek 300körüli az össz bevétele,albérletben élünk, gyerek is van,nyaralni is voltunk,autó is tervben van.(mondjuk nincs a gyerekemnek 10ezres brendonos rugija,és mi sem zarából öltözünk).Beosztjuk ami van.

2018. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor jól sejtettem. Természetesen tudatosan készülök és nem csak az államtól várom, hogy a gyermekemet felnevelje. Sokan keverik, mert az, hogy ennyi a bevételem, nem jelenti azt, hogy ennyi a nyereség is. Nem tervezem 75 ezerre növelni a Kata-t mert az a plusz pár ezer Ft-t különbség amit kapnék utána pluszba, nem éri meg, inkább félrerakom azt is. Gondolom, ha a fél állású Kata és egy másik bejelentett fél állásom lenne akkor a kettő szolgálna a számolás alapjául. Egy ideig így volt, de annak már 1,5 éve.
2018. nov. 28. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos igaza van a többieknek :(


Hányinger az egész. Nem jókedvemből vagyok katas én sem. Egyszerűen képtelenség havi 100ezret járulékra fizetni és akkor még a rengeteg egyébről nem beszéltem.

2018. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!