Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyi pénzért vesztek...

Ti mennyi pénzért vesztek mikulásra ajándékot a babátoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 9 hónapos, és egy 20ezer forintos keszségfejlesztőt kap mikulásra. Sokan azt mondják, hogy "minek?!"

Szerintetek is túlzás? Karácsonyra is kap majd valamit. Szerintem egy gyerek mellett meg lehet tenni, úgy vagyok vele, hogy kapjon meg mindent, amit meg tudok neki venni. Mit gondoltok?


2018. dec. 5. 13:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk az a szokás, hogy mikulásra csak csomg van, édességgel, gyümölccsel, karácsonyra van ajándék, játék. A kicsim 6 hónapos, az ő csomagjában bébiétel meg babavíz lesz, ez is csak a tesója miatt, a kicsi még úgysem érti ezt a mikulásosdit.
2018. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nem szokás a nagy ajándékozás Mikuláskor, csak csomag, amiben édesség, gyümölcs van, de nem tárgyi ajándékok, kb. 1000-2000 Ft értékben. Nyilván ez egy 9 hónaposnak még nem opció. De kaphat pl. babadesszertet. Én nem költenék nagy ajándékra, nem a pénz miatt, és nem is amiatt, hogy ő felfogja-e, de felesleges. Így is van neki egy csomó játéka, ruhája, meg van mindene.

De ha egyébként is vennél ilyen készségfejlesztőt, akkor miért ne lehetne ez a Mikulás ajándék.

2018. dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Az a tulzas, amit te annak erzel, masnak pedig mashol van a hatar.

Eleve nem tudom, hogy mikor es hol kerul az ajandek ara szoba, vagy ez miert tema?

Engem eloben errol meg soha senki nem kerdezett, se mas ajandek erteketol, max itt vannak ilyen kerdesek.


A lenyeg: nalunk pl a telapo nem hoz ajandekot, csomagot kapnak a gyerekek edesseggel es gyumolcs, mogyoro, szoval a klasszikus formaban.

Ezen kivul max a kedvenc magazinjukat kapjak, vagy konyvet, ha epp van olyan, amit szeretnenek.

de ajandeknak jatek nalunk Karacsonykor volt, igy mi is ezt a szokast kovetjuk.

(Plusz az osszes gyerek teli, egymast erik a szuletesnapok, ezert sem iktatnek be meg egyet. Januarban mar a hazban alig lehet kozlekedni a jatekoktol...)

2018. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Mi sem adunk játékot Mikulásra se a nagyoknak, se a piciknek. Nálunk édességet szokás. A kistesók még csak 9 hónaposak. Vettünk nekik babakekszet és bébiételeket, de csak a nagytestvér miatt, mert ő mar aggódik, hogy nem kapnak semmit a testvérei, mert még nem ehetnek édességet. 20 ezerért Karácsonyra veszünk ajándékot a piciknek. Szerintem ez nagyon túlzás Mikulásra. De a ti dolgotok.
2018. dec. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk édességet hoz a Mikulás, egy-egy apró ajándékkal (gyurma, kifestő, ilyesmi). Amikor babák voltak, akkor valami olyan finomságot hozott amit akkor már épp ehettek és szerettek (babakeksz, kedvenc bébiétel, banán, ilyesmi.) Akkor is pici játékot kaptak csak mellé, a kisebbnél emlékszem, ő tavaly 8 hónapos volt, egy kis babakulcstartót kapott kulcsokkal a Tesco-ban vettük,mert szeretett a kulcsainkkal játszani... Személy szerint nekem túlzás amit Ti vesztek, de mindenki döntse el maga mit hogyan csinál...
2018. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha amúgy is megvennétek neki az a játékot, akkor oké, de csak a mikulås miatt nem költenék ennyit, főleg egy 9 hónaposra.
2018. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Te kérdezted, úgyhogy megmondom a véleményem: szerintem túlzás. Nekem amígy egyedüli gyerek volt a nagyobb, addig is el lett magyarázva a különbség,a Mikulás édességet hoz, a Jézuska hozza a nagyobb ajándékokat, játékokat. Mi különbséget tettünk. Szerintem felesleges egy hónapon belül kétszer bazi drága játékokkal elhalmozni a gyereket, nekem kicsit ez elveszi a karácsonyi varázsát, hogy akkor kapja meg a rég áhított dolgot.. 9 hónaposan pedig nem is ért belőle semmit. Lehet sz*r szülők vagyunk, de ennyi idős korban jelképes ajándékot kapott..
2018. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is klasszikus csomag jár Mikulásra, esetleg egy kis aprósággal, pl memóriakártya, gyurma, zsírkréta. Karácsonyra kapnak több ajándékot, nagyobb értékben.
2018. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Egy nagy kinder mikulást és egy milka plüss figurás csomagot kap. 4000 ft, én ezt is kicsit sokallom, nemhogy a 20 ezres ajándékot.
2018. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszaitokat! Valóban kicsit túlzásnak érzem énis😏nem a pénz miatt. Hanem a férjem elmondta, hogy hiába megveszem, nem fogja érdekelni. Ígyis lett! Ma megjött a játék, és jobban érdekli a doboz🤷‍♀️ karácsonyra már kisebb ajándékot kap🙄
2018. dec. 5. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!