Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azoktól kérdeznék, ahol nem...

Azoktól kérdeznék, ahol nem jön a baba, ha lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy milyen fájó ez nektek, nyilván teljesen érthetően. Azt is irjátok sokszor, hogy bántanak az ezzel kapcsolatos kérdések az ismerősöktől. Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy akkor mi a jó hozzáallás, a barátaitok részéről szerintetek? Soha ne kérdezzenek rá, hogy mi ujság? Akkor nem érzitek, hogy a másikat nem is érdeklitek? Iletve, érdekelne még, hogy a legkevésbé fájó, ha a barátataitok gyermeket várnak? Nyilván elmondják nektek, de utána inkább ne is beszéljenek a terhessegről nektek egyáltalán?
2018. dec. 6. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Van egy baratnom, aki szinte minden alkalommal megkerdezi, pedig elmondtam neki, hogy szolok, ha lesz valtozas, utaltam ra szepen, aztan mar kifakadtam, hogy kivagyok mar az ilyen kerdesektol.


Masoknal jovo babaval kapcsolatban nagyon hullamzo volt az elmult 1,5 ev. Tul vagyok azon a fazison, amikor elkeserit, ha mas bejelenti, hogy naluk jon, mar oszinten tudok orulni, es minden infonak orulok, amit meselnek, kerdezek is, kifejezetten erdekel. Ha en nem elhetem at most, legalabb rajtuk keresztul egy kicsit megis. En most feladtam, masra akarok koncentralni, nem akarom, hogy ez elvegye az eletkedvem.

2018. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Szoval a kerdesedre, hogy soha ne kerdezzen-e ra, igen, nekem jobb, ha nem kerdeznek ra, hiszen ez ugyis olyan dolog, hogyha mar uton van, es mondjuk letelt az elso par het, akkor szivesen megosztja az ember, nem kell kulon rakerdezni. Persze baratkent sem az van, hogy juj, nehogy ra ne merjen barki kerdezni, persze, hogy megkerdezheti, hogy mit tervezunk, mi a helyzet, csak ne allandoan ez legyen a tema.
2018. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Szia,sajnos nekünk se jött össze nagyon sokáig a baba,közben volt egy missed abom is. Mindkét sogornőm akkor volt terhes illetve szültek mikor engem mütöttek. Nem volt bennem irántuk semmi harag vagy irigység,mert ha lett volna akkor nekem az mivel lett volna jobb? Sokat beszélgettem velük a terhességükről,szülés után meglátogattuk öket. Ha kérdeztek akkor mondtam hogy sajnos valamiért nekünk még nem jön a baba,de bizunk az orvosokban és a sorsban,és biztos hogy sikerülni fog nekünk is. Én egyszerüen nem akartam hogy egy irigykedő,utálkozo embert lássanak bennem. Aztán persze én is terhes lettem és boldog voltam hogy senkit sem martam el magam mellöl és mindenki örült velem együtt.
2018. dec. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi majdnem 6 évet vártunk az első gyerkőcre. Furcsa, de sosem zavart, ha beszéltünk erről bárkivel, nekem a főnököm is tudta, hogy szeretnénk kisbabát és mások is. Nyilván nem mi meséltünk magunktól, hogy “de szuper, már 1-2-3-sok éve nem jön”, de ha kérdezte valaki, szeretnénk-e, őszintén és szívesen válaszoltunk, hogy nem rajtunk múlik és igen, nagyon szeretnénk.


Mások terhessége egyetlen esetben zavart, amikor egy barátnőm egy egy éjszakás részeg kaland után nekem agonizált, hogy elvetesse-e a babát, vagy ne. Akik normálisan lettek terhesek, azokkal együtt örültem.

2018. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem zavaró.Bár nekem nem baba témával kapcsolatban tesznek fel kérdést,hanem jelenleg nem jön össze,hogy állandó munkám legyen és utálom a kérdést ugyanattól a szemlélytől mikor megkérdezi: Dolgozol?Van munka kilátásban?Sikerült lakást találni vagy ahhoz munka is kellen előbb ugye? stb.Három nap alatt nem vátoznak a dolgok.És a babával kapcsolatos kérdéshez visszatérve,ebben az esetben is meg abban az esetben is tudnának róla az illető személyek ha változás állna be a helyzetbe.Nem,nem érezné magát úgy a másik,hogy nem érdeklődtök iránta.Hálás lenne,hogy legalább van aki nem tapintatlan,nem kavarja fel az amúgy is háborgó lelkét.Másról is lehet beszélgetni,ha valaki egy problémával küzd legyen az bármilyen jellegű-nem jó arra emlékeztetni,boncolgatni a témát.Volt olyan ismerősnőm akinek nem jött össze a baba néhány évig ő akikkel akart beszélt a bánatáról,saját maga hozta fel a témát.Soha nem kérdeztünk tőle olyat hogy akkor mi a helyzet baba ügyben?
2018. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!