Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis gyerekes anyukák ti a...

Kis gyerekes anyukák ti a párotok mellett elvártok segítséget a gyerek körül rokonoktól, barátnőktől? Megsértődtök ha visszautasítják?

Figyelt kérdés
Mennyire jogos azért megsértődni? Egy barátnőm szerette volna ha vigyázok a kisgyerekére.Nem vállaltam,más dolgokban tudok időnként segíteni,de nincs kedvem egy közel két éves gyerek után szaladgálni,vigyázni rá,hogy ne érje baleset.Nincs kifogásom a kisgyerek ellen, de számomra az üresbe ment idő ha a gyerekre kellene vigyáznom,az idő alatt sok mást is tudnék csinálni, ki is idegel az az igazság.A szüleit is kiidegeli azért is sóznák rá másra.Van saját életem,saját dolgaim.Hiába akartak fizetni érte,ez nem az én világom.Olyan áron meg nem tudok-akarok segíteni másoknak,hogy őket tehermentesítsem a saját erőforrásaimat meg le merítsem.

2018. dec. 6. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem várok el. Eddig még mindent meg tudtunk oldani enélkül is.

De ha szükséges lenne se nagyon tudnék kitől segítséget kérni. Barátnőim szintén többgyerekesek, max. haláleset vagy hasonló esetében tudnám ugrasztani őket.

2018. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
A barátnőd elég pofátlan, én sem vállaltam volna be. Szerintem neked van igazad, ne érezd magad rosszul.
2018. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ismerem az érzést, engem is kértek már meg, de én sem vállaltam. Én is úgy voltam vele, hogy semmi idegem hozzá, pedig jófej gyerekek, de nekem akkor sem fekszik a feladat. Megértették, szerencsére nem lett belőle sértődés.
2018. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

"Nincs kifogásom a kisgyerek ellen, de számomra az üresbe ment idő ha a gyerekre kellene vigyáznom,az idő alatt sok mást is tudnék csinálni, ..."

Általában a segítség nyújtás üresbe ment idő és mást is lehetne helyette csinálni. A segítség ritkán hoz hasznot. De nem is amiatt segít az ember.

4 éves a gyerekem és eddig csak akkor kellett segíteni, amikor költöztünk és amikor a tesó született.

2018. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem várok el ilyesfajta segítséget a barátaimtól, max. ha minden kötél szakadna és sehogy nem tudnám megoldani a felügyeletüket és tényleg halaszthatatlan dolgunk van. Anyu, anyósom és sógornőm akikre fenntartás nélkül rábízom a gyerekeinket. Anyu és anyósom szoktak rajuk vigyázni szünetekben is vagy elmegyünk moziba ide-oda, sógornőmre csak azért nem bízom rá őket hosszabb időre, mert neki is kisgyereke van. Három gyerekre vigyázni egyszerre baromi idegölő.

A barátaink többségében gyerekesek szintén. Olyat szoktunk, hogy egy-egy délutánra elviszzük a lányokat vagy az ő gyerekük jön hozzánk és simán eljátszanak egymással. Barátra csak azért nem bíznám hogy lepasszoljam őket.

2018. dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2-es: én is azt érzem nem fekszik a dolog.Bár nyíltan nem mondta de nem teteszett neki,hogy nem akarok vigyázni a gyerekre.Én se kérek olyat tőlük vagy másoktól ami meghaladná az erejüket pl.hogy írják meg a szemináriumi dolgozatomat, vagy diploma munkámat.

3-as: igen,üresbe ment idő,de pl.ha megkell főzni, vasalni vagy kicsit takarítani azt szívesen megteszem.A gyerek vigyázást viszont nem.Nem vagyok az a típus.Ha vannak ott mások nem zavar a kisygerek,de ha egyedül nekem kell érte felelősséget vállalnom,egyfolytában figyelni rá,az lemerítene.

2018. dec. 6. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Mivel a barátnőmnek anno segítettek amikor a lányára kellett vigyázni, plusz szereti a gyerekeimet, ezért igen, szokott nekem segíteni. Hála égnek neki nem teher. Nem lennék olyannal jóban, akinek terhet jelenet ami-aki nekem fontos. Természetesen az a pár barátnőm aki van, maximálisan számithat rám BÁRMIBEN és ez oda-vissza működik.
2018. dec. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,ha valami oda-vissza működik akkor igen.De ebben az esetben nem így működtek a dolgok a múltban sem a gyerekek előtt.Nem várnak ingyen semmit sem,de azért egy kis pénzért nem kell a másikra pakolni mindent.Elég segítség ha megfőzik az ebédet,kitakaritanak ha meg nem elég egy ember segítsége akkor bekell vonni mást és másokat is,csak nem sokan vállalnak egész napos ügyeletet.
2018. dec. 6. 13:31
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló: "Nem lennék olyannal jóban, akinek terhet jelenet ami-aki nekem fontos. " Ez a mmondat kicsit furcsán hangzik ha pl.szeretem a klasszikus irodalmat és valamelyik barátnőm meg nem szereti és teher neki arról beszélgetni pedig én igényelném,hogy elmeséljem az utolsó könyveben olvasottakat,meglátásokat attól még lehetünk jóban.
2018. dec. 6. 13:35
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Én se várom el, de abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a család imádja a lányunkat, mindkét oldalról első unoka, a férjemnek is meg nekem is egy húgunk van, ők is odavannak érte. Így ha nagy ritkán adódik olyan helyzet, hogy mi valamiért nem érünk rá, vagy csak szimplán kényelmesebb lenne gyerek nélkül bevásárolni (pl. tegnap a karácsonyi bevásárlást így intéztük), mindig van, aki szívesen vállalja. Sőt, igazából elkérni szokták a gyereket néha fél-1 napra, hogy hadd menjen hozzájuk. Ő kicsit nagyobb már amúgy, 3,5 éves, szívesen megy, én meg nyilván engedem, miért ne tenném?

Barátnőt viszont nem feltétlen kérnék meg, max ha nem lenne más megoldás. Soha nem kértem egyébként egyiküket sem, hogy vigyázzanak a lányomra, a családot is igazából csak azért, mert önként ajánlkoznak. De szerintem el nem várható senkitől.

2018. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!