Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit költenek a...

Tényleg ennyit költenek a szülők ajándékra?

Figyelt kérdés

Több fórumon is volt mostanában kérdés,hogy ki mit vesz karácsonyra a kiskamasz,kamasz gyerekének.

Meglepődve olvasom,hogy iphone-t,x-box-ot,60-70ezres legót,külföldi utazást,laptop-ot vesznek a fa alá. Persze a gyerek kéri,de tényleg meg kell venni? Nálunk 10.000.-a plafon. Ha nagyobb dologra vágynak akkor megbeszéljük a nagyszülőkkel,összedobjuk a rávalót,de akkor csak 1nagy ajándék van.


2018. dec. 6. 16:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Hát pont olyan emberek válaszoltak akkor szerintem, akik tehetősebbek. Akinek meg van miből, az úgyis megveszi a gyérekének a drága játékokat. Nyilván, akinek nincs rá keret, az nem fog ennyit áldozni ajándékra, és hidd el, ők vannak a többen.
2018. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Én is ezt hallom mindenhol


Mi max 20 ig szoktunk

Szülőnek ha 10 felett van akkor tesókkal összedobjuk

2018. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a karácsony arról szól, ki van a fa körül. Nem mi van a fa alatt.

Mi 10ezerért vettünk a lányunknak, 20000 ftért vettünk a keresztlányoknak.

2018. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%
Nekünk nincs nagy családunk nincs kikkel együtt ünnepelni. Keresztapukával együtt en vagyunk egy család. Nincs nagy ebéd, rokonlátogatás sincs. De ajándékot venni szoktunk 100 ezer az amit ilyenkor a gyerekre költünk vagy több, mikor mi mennyibe kerül. Idén kap egy tévét xbox játékkal, legot és könyveket
2018. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Interneten mindenki azt ír amit akar. Mi megtehetnénk hogy sokat költsünk, de nem ez a lényeg. Nálunk is 10 ezer a plafon tárgyi ajándékban, és mellé jár mindig valami élmény. Míg kisebbek addig játszóház, állatkert, kisvasút stb, ha nagyobbak koncertjegy, kiállítás, amire igényük van.
2018. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván nem mindenki, és sajnos lehet, hogy aki nem, az szégyelli és inkább nem ír - pedig ezen nincs mit szégyellni. Az én szüleim is tehetősek voltak, és simán kaptam ilyen értékű ajándékokat. Mondjuk laptop sosem volt a fa alatt, azt akkor kaptam, mikor szükségem volt rá, ugyanúgy, mint bármilyen használati tárgyat. Legót kaptam karácsonyra, egy hatalmas kockakészletet (a műanyagfigurás témalegókészleteket annyira nem tudom értékelni), ugyanígy lehetett volna x-box vagy ilyesmi.


Ugyanakkor azt láttam, hogy a környezetemben nem mindenhol ez a jellemző. Sőt, ha az iskolában a tanárok valamilyen plusz könyvet kértek, pl. szótárt, magyar helyesírást például, akkor mindig azt mondták csak, hogy hát jó lenne, és javasolták nekünk, hogy kérjük karácsonyra :-) Ebből az a sejtésem, hogy sok családban nem kaptak a gyerekek többtízezres ajándékokat amúgy sem :-( Nekem persze egyszerű volt az életem, mert ha hétfőn elsóhajtottam magam, hogy kéne egy német szótár, akkor keddre lett német szótár, vagy legalább kaptam rá pénzt.

2018. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, nyilván ahol pl. bő 1 milliót keresnek a szülők havonta, ott általában jobban eleresztik magukat ilyenkor is. Vannak ilyenek. Aztán van, aki erején felül, esetleg pótlékként halmozza el a gyereket... Én nem lepődök meg semmin, az a helyzet. Érettségikor is ki házat kap, ki egy szál virágot, rengeteget számít a szülő hozzáállása s persze anyagi lehetősége.


Ha már kamasz lenne a gyermekem, én is vennék neki laptopot vagy gyerekmotort s az azért húzósabb. Persze, szülinapra is megkaphatja vagy csak úgy, de miért ne karácsonykor? Gyerekkoromban én mindig akkor kaptam a legnagyobb ajándékokat (azért nem ekkorákat, de én nem vagyok anyám), az varázslatos :)

A 60-70 ezres legó is jól hangzik, azt az egész családnak venném, legózni szuper :D Nem olyan sok legót kap az ember ennyiért, ha újonnan veszi... A múltkor egy youtuber amennyire lehet, élethű C=64 dobozt épített legóból, az sokkal többe került volna, nagyon jól megcsinálta, a részletekre ügyelve. De aztán rendelt használtan elemeket, én is azt csinálnám, az több.


A külföldi utazás is az egész szűk családnak szól és nagyon, nagyon tudja gazdagítani a gyerek életét. Mi ezzel a baj? Nem értem.

2018. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Van aki igen van ami nem. Mi igen. De ettől még ugyan úgy foglalkozunk vele, de miért ne kaphatna értékes ajándékot.
2018. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Ott szabsz határt ahol akarsz vagy tudsz. Nálunk kb 30e Ft körül kapnak a gyerekek ajándékot fejenként itthon. A szüleimtől+tesómtól is lesz rendesen. Tudnék többért is venni, de nem akarok. Persze felmerült itthon is a x-box mint igény, beszélgettünk róla sokat a férjemmel, de nem vesszük meg. A lego a favorit, de ugyanúgy tudnak örülni egy szebb ruhának is, vagy egy akárhová szóló fapados repülőjegynek is. Mert neki nem az úticél az érdekes, hanem az, hogy együtt megyünk. Vagy színházba, bárhová. Laptopot meg majd kapnak, ha szükségük lesz rá az iskolában, ezt már megbeszéltük mindkettővel. Azért nem veszek még kettőt, hogy három legyen itthon.
2018. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%
Attól, hogy ti csak 10.000 Ft-ot tudtok ajándékra szánni, mások költhetnek többet. Van aki nagyszülői segítség nélkül is tud nagyobb ajándékot venni, nem értem ezen mi olyan hihetetlen. Akinek 500 Ft jut ajándékra,annak biztos az a fura, hogy valaki 10.000-et elszór.
2018. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!