Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek mindenkinek azt...

A gyerek mindenkinek azt meséli, hogy verjük. Ez nem igaz! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom, nehogy azt higgyék mások, hogy titkon mi valami vadállatok vagyunk a férjemmel. Nem bántjuk, nem tudom, hogy miért mesél ilyeneket. Mit tehetnék azon túl, hogy beszéltem már vele erről, hogy ne csinálja? Úgy érzem, minél inkább mondom, hogy ne mondja, annál inkább csinálja. Még nincs 4 éves. Szeret mindenféléről mesélni, kitalált meséket állatokról és kalandokról, amit nagyon szeretek benne, mert kreatív meséi vannak, csak ez az egy irtó kellemetlen mások előtt, és nem akarja elfelejteni. Gondolom, mert lendülettel reagáltam rá, mikor először hallottam.


Ti hogyan kezelnétek a helyzetet?


2018. dec. 6. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Azt keresi, hogy mivel válthat ki belőletek valami erős érzelmet. Lehet, hogy nehéz napjaitok, heteitek vannak, kevesebb figyelem esik rá, és azért csinálja. Nézz a szemébe, játssz vele, próbálj nyugodt lenni, és nem reagálni a "vádakra". Kinövi... aztán majd kitalál mást, amivel égethet :D


Tudom, nem nyugtat meg, de nálunk is volt ilyen, a legkisebb kb. hasonló korban volt, mikor elrohant apa elől az oviban azzal, hogy "apa megveeer!" Szegénykém :D Sosem bántaná, ellenben akkoriban csak reggelente találkoztak, apa este 10 tájt jött csak meg.

2018. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Jaj első, de frusztrált vagy :)


Nehéz helyzet, mert még kicsi ahhoz, hogy megértse mennyire komoly dologgal viccelődik. Esetleg megpróbálhatnátok nem felkapni a dolgot, hátha megunja.

2018. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
1es, normális vagy!? Remélem nincs és nem is lesz gyereked. Nem veréssel kell megoldani...
2018. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok, mikor állunk baráti körben, és olyan iszonyat kellemetlen azt mondani, hogy neeeeemiiiis, meg csak viccel (?) a gyerek, stb. Valóban sok minden van mostanában, hajtós az év vége a munkahelyen, fáradtak vagyunk.
2018. dec. 6. 17:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk baráti körben, ahol jól ismernek mindket, pont nem gáz. Az oviban, orvosnál, ahol csak látásból ismernek, na ott gáz. Egyébként majd abbahagyja, ha nem kap figyelmet rá. Nem érti, hogy ez miért ilyen nagy dolog.
2018. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem félre értettétek az #1 válaszolót.


"mikor elrohant apa elől az oviban azzal, hogy "apa megveeer!" Szegénykém :D Sosem bántaná, ellenben akkoriban csak reggelente találkoztak, apa este 10 tájt jött csak meg"


A kisgyerek rohant el az apja elől azzal a kiáltással, hogy megveri őt, de írta a válaszoló, hogy sosem bántaná az apja. Nem az apa mondta a gyerek után futva, hogy megveri.

2018. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Törölték az első válaszadót, aki azt mondta, verjük el, hogy tudja, mit beszél.
2018. dec. 6. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első azt írta, hogy el verné és már nem hazudna legalább...
2018. dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaa, akkor tévedtem. Nem tudtam. :)
2018. dec. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek népszerű a válaszommal, de én elmondanám neki, mivel jár, ha továbbra is folytatja azt, hogy mindenkinek azt mondja, hogy veritek. Én leülnék vele, és elmondanám, hogy ezt a felnőttek(óvónénik) nagyon komolyan veszik, és szólni fognak szigorú embereknek, akik akár el is vihetik tőletek. Én ezt tenném, 4 évesen megérti, hogy nem játék ilyeneket mondani.


Hasonlóan magyaráztam el a fiamnak, miért nem piszkálhatja a felnőtt gyógyszereket, vagy miért nem kóstoljuk meg a tisztítószereket, csak az ő nyelvére lefordítva, hogy megértse, mit miért lehet, vagy nem.


Én úgy gondolom, vannak olyan dolgok, amiket nem lehet elintézni azzal, hogy ne foglalkozz vele, majd abbahagyja, szerintem meg pont attól csinálja jobban, mert látja, hogy semmit sem vált ki a gyermek a szüleiből, így azt gondolja, megteheti. Számomra ilyen a ti esetetek, vagy a trágár beszéd nagyon kis korban, esetleg a tisztítószerek elzárása.


Szerintem az a nagyobb gond, hogy sokszir a szülők nem magyarázzák el a gyerkőcnek, hogy mit miért nem szabad vagy szabad azzal az indokkal, hogy gyerek, úgy sem értené. Ez egy buta felfogás. A gyerekek nem buták/értetlenek vagy hülyék, csak gyerekek. Igenis venni kell a fáradtságot az ő nyelvén elmagyarázni a dolgokat.


Esetlegesen tanácsot kérhettek az óvónéniktől, nekem nagyon sokat segít a mienk. Vagy ott van a család, rlmagyarázhatjátok nekik, hogy rajta vagytok a dolgon, bár szerintem pont ez a kör ismer titeket a legjobban.

Hidd el ez egy olyan dolog, amit nem szabad lerendezni azzal, hogy majd kinövi.

Vannak dolgok, amik elfogadhatóak, pl a buszon elkiabálja magát, hogy pukizott, vagy ilyesmi, mert ezeket tényleg kinövi.


Viszont gondolkodjatok azon, hogy esetleg ő mit érezhet verésnek, mert pl lehet a leszídás is számára verés. Nem biztos, hogy ő pont a fizikai bántalmazásra gondol, csak ugye mi felnőttek hajlamosak vagyunk ezt félreértrni. Nekik már lehet az is verés, ha kevesebb idő jut rá, vagy leszídjátok valamiért. Beszélgessetek vele, hidd el, az sokkal jobb, mint figyelmen kívül hagyni. 😊😊

2018. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!