Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem fordult meg a babàm ezért...

Nem fordult meg a babàm ezért holnap császároznak! Ti is rettegtetek a császártól? Hogyan gyógyultatok utána? Nem volt komplikációtok?

Figyelt kérdés
2018. dec. 8. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem rettegtem, minden oké volt, császár után 6 órával már simán zuhanyoztam, 1 nap múlva pedig sétáltam, nekem nem volt túl fájdalmas.
2018. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
3 műtétem volt. Nem volt semmi gond, gyorsan felépültem. A lényeg hogy nem szabad elhagyni magad és csak pozitívan minden rendben lesz.
2018. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem féltem. Terhesség elejétől tudtam, hogy császár lesz. Az érzéstelenítés talán egy pillanatra fájt, de annyira gyorsan csinálták, hogy mire észrevettem, hogy mire készülnek, már mondták, hogy feküdjek le, mert mindjárt hatni fig. A műtét gyönyörű emlék, közben behozták a babákat is, mindenki kedves es jókedvű volt. A felépülés nekem szörnyű volt, pedig nem vagyok gyenge ember. Rettenetes volt mindem felállás egy hétig, utána 2 hétig csak simán fájdalmas. Másnap tüdőembólia gyanúval mehettem ct-re. Végül főartériás embóliát nem találtak, de mikroembólát kizárni nem tudták, így 6 hétig dupla adag verhigito injekciót kaptam. 3 hét múlva pedig vissza kellett nyitni a sebet, mert hatalmas hasfali hematomam volt. Ezután végre nem fájt a felkelés. Kétszer 4 napig volt drain csövem is (császár után es a hasfal feltárás után).

Előtte volt hüvelyi szülésem is. Nekem a császár szebb emlék mint a természetes szülés volt, de felépülés szempontjából a császár volt tízszer rosszabb. Ebben mondjuk szerepet játszhatott, hogy 16 kg volt a hasam (babák, lepények, víz). És az sem volt biztos császár közben, hogy a méhem meg tudják menteni, annyira ki volt tágulva a nagy megterhelés miatt es nem kezdett el összehúzódni.

De minden eset más. Van, aki már aznap kipattant az ágyból. 3 hónapot voltam összesen kórházban (2-t császár előtt, 1-et utána), és senkivel nem találkoztam, akinél bármi komplikáció lett volna, vagy újra kellett volna műteni. Hüvelyi szülésest viszont kettőt is, akinek kaparni kellett, mert vmi reziduum bent maradt.

2018. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem lesz semmi gond. Ne izgulj! Az első felkelés lesz szar, de aztán egyre jobb, csak nem szabad elhagyni magát az embernek. Ügyes leszel!
2018. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem féltem. Mikor már elmúlt a epi hatása át sétáltam a szobámba a megfigyelőből és aznap este már a szobatarsammal olyan jókat nevettünk a másaik nyomorán (ő is császáros volt) hogy folyt a könnyünk. Aztán viccet csináltunk abból hogy ki mennyi idő alatt ér el az asztalig ahol reggeli stb. Volt. Szóval nem olyan rossz a császár. Azon a héten már simán hazimunkaztam mikor haza engedtek.
2018. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem féltem, nem is volt semmi komplikáció, szövődmény, tök nyugisan és eseménytelenül gyógyultam. Viszont nem jó emlék, olyan nyomorultul éreztem magam, hogy olyan kiszolgáltatott, tehetetlen vagyok az érzéstelenítéstől, aztán meg azért, mert fájok. Túl lehet élni amúgy, én nem vagyok az az elhagyom magam típus, felálltam 6 órával utána, másnaptól nálam végig a baba, csináltam mindent, de engem nagyon idegesített, hogy hetekig mindent óvatosan, lassan, mert fáj, érzékeny még. Szóval zavart a hosszú felépülés. Én emiatt most másodjára nem is akarok császárt, szerencsére semmi nem is indokolja, úgyhogy remélhetőleg hüvelyi úton tud megszületni a fiam.
2018. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rettegtem én a természetestől is meg a császártól is, végül sürgősségi császár lett.

Nem mondom hogy nem éltem át életem legnagyobb fájdalmát első felállásnál, előtte én is olvasgattam a témában míg várakoztam hogy felállítsanak, így azért jó volt előre tudni hogy mire készüljek.

De mégse ez maradt meg a legrosszabb résznek, hanem az a rengeteg injekció, éjszaka nem hagytak aludni 2 óránként bejöttek, műtét közbe a hányinger, és hogy míg férjem meg anyukám babázott addig én csak a mellkasomon tudtam tartani.

DE mondom a jó részét is, ha nem hagyod el magad, hamar felépülsz.

Én már első felkelés után elmentem a folyosó másik végére a kisfiamhoz nővérek segítségével, utána is folyton "ugráltattak" hogy mosakodjak meg, nem akarod még egyszer látni (első éjszaka elvitték), gyere átvesszük a hálóinget stb., ez akkor idegesített de ezek segítettek hogy tök hamar regenerálódtam, 2-3. nap már teljesen egyenesen sétáltam, többi kismama kihűlt hogy nekem császárom volt, nem hitték el.

Műtét az semleges,semmit nem érzel csak enyhe rángatást, kisbabád hamar "kikerül", onnantól tellik csak lassan az idő, hogy mikor láthatod.

Lényeg hogy mozogj,mozogj,és mozogj, és akkor hamarabb felépülsz.

Nekem kórházi lét alatt nem a császár volt a legrosszabb része egyántalán, hanem a csecsemősök.

Másodikat is császárral szeretném szülni majd.

2018. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
En nem tudtam elhagyni magam mint anno. Nyilvan gyerekkel senki sem...de 2 het pokol volt szamomra, es utána még 2 het volt nem olyan pokol...En meg ilyen fájdalmat nem éltem..Amugy a műtőben jo volt, semmit se ereztem...
2018. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sürgősségi császárom volt, altattak. Talán jobb is, majdnem össze estem az ijedtségtől. Nagyon féltem. 12:25kor lett meg a kislányunk, mikor felébresztettek át kellett húznom magam a másik ágyra. Az nagyon rossz volt alig éltem az altatás miatt. Másnap reggel kellett átsétálnom a másik ágyra,utána szerencsére csak másnap reggel kellett felkelni sétálni. Én személy szerint nagyon szédültem és hányingerem volt,ezért mielőtt felültem készítettem magam mellé vizet és ültem 5-10 percet és utána álltam fel. Hozzáteszem alapból túlsúllyal szenvedek tehát ez is hozzá segített. Utána már csak addig volt rossz még ki nem szedték a cérnákat, azutan minden jobb volt.
2018. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rettegtem a császártól. Amikor közölték az lesz mert leesik a szívhang és erősen mekóniumos a víz sírva fakadtam a férjemnek. Nagyon izgultam az injekciótól. De nem volt vészes.

Délelőtt született a fiam este kellett felelni, zuhanyozni, az elég kemény volt. Viszont utána nem volt olyan rossz már. Kb 5 nap után már szinte semmi fájdalom nem volt.

A lényeg hogy ha már lehet mozogni, onnantól kell is, minél többet! De mindent csak lassan!

2018. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!