Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18 hónapos babátok mit csinál...

18 hónapos babátok mit csinál egész nap? Mivel játszik? Mi a kedvenc játéka?

Figyelt kérdés
Kisfiam kedvence az autó, de csak pár percet játszik vele és mindig jön utánnam.

2018. dec. 8. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Te mit szoktál játszani vele?
2018. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos a lányom és 2-3 hónapja babázni szeret nagyon (teszi, veszi, ringatja, eteti) a rajzolás, színezés az új kedvenc időtöltése. Mindig van az asztalán papír és zsírkréta így bármikor hozzáfér.


Van 6-8 Boribon könyve, azokat általában egymás után végig lapozgatja, imádja a böngészőket illetve most fedezte fel a maci öltöztető játékot és a 9 db-os kirakókat.


Ezek általában 15-20 percre lekötik és naponta többször "körbejár". Velem naponta minimum 3x szétszedet és összerakat egy repülőt, közben tanulja a szakkifejezéseket:)) (csavar, alátét, pilótafülke stb.)

2018. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mesét olvasunk, autózunk nagyon sokat, labdázunk, táncolunk, kimegyünk sétálni, hintázni, bújócskázunk, szóval sokat foglalkozok vele. De egyedül 5 percet sem játszik, még egy pohár vizet se tudok meginni, rögtön jön hozzám és hùzza a nadrágomat. Nem azt várom, hogy órákig játszon egyedül, de szerintem 10-15 percet már le kellene foglalnia magát, vagy én gondolom rosszul...
2018. dec. 8. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Te gondolod rosszul. Van olyan gyerek, amelyik képes erre, de nem elvárható ebben a korban.
2018. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17 hónapos a kislányom, sokáig nincs el egy játékkal sem. Duplo kockákat szokott egymásra tenni, gyűrűpiramisból is van amelyik még érdekli, de az autókat is szereti tologatni. Meg cipőmániás lett, dugja bele a lábát mindbe, a miénkbe sikerül is. Sapikkal ugyanígy van. 3 éves tesója ennyi idősen csak az autókkal volt el magában, de azt is csak akkor, ha én közben néztem. Utánam is jönnek mindegy mit csinálok de már megszoktam 😁 a nagyobb mondjuk már el tud merülni a játékban de hagyom őket kibontakozni a házimunkában, segítenek. 😁
2018. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 18 hónapos és bármivel eljátszik, üres joghurtos doboz, stb., egész nap ilyeneket rámol.

Legjobban a formabedobokat szereti, meg az egymásba pakolható dobozokat, ja és a fűzhető nyakláncát, minden reggel a nyakába teszi, duplo-val szeretne játszani, de nehéz neki összerakni a darabokat, gyürüpiramist meg már kinőtte, nagyon gyorsan összerakja.

2018. dec. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és simán elvan egyedül 10 percet, leginkább akkor ha mesét néz a tableten, csak mozgókép nélküli mesét néz, pl. boribon, hogy biztosan ne ártson. Én nem megyek mindig utána játszani, csinálom a dolgomat, de lehet, hogy személyiség kérdése, az én lányom mindig eljátszott egyedül is.
2018. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19 hónapos. 7-kor felkel, iszik 2 dl tejet. Kicserélem a pelusát, néz mesét. Mi megkávézunk, megetetem a kutyát, macskákat. Majd jön reggelizni. Reggeli után általában kimegyünk az udvarra. Mi ilyenkor is hintázunk, vagy, ha nagyon hidegek vannak, szoktam olyat is csinálni, hogy mivel mi egy domboldalon lakunk, öntök vizet és az megfagy, beleül az ölembe és csúszunk :D Csak jó melegen kell öltözni. Szomszédunk az erdő, sokat sétálunk. Előfordul, hogy kint bográcsozunk is. Szoktunk csúszkálni is a jégen, labdázni ugyanúgy, nem zavar a tél minket. Idebent délben ebédel, alszik egy nagyot 3-ig, 3 után pedig szoktunk építőkockázni, vannak fisher price játékai, azokkal is elmókázunk, van egy vödre, abból pakol ki, de múltkor pl egy kólás üvegre helyezett befőttes gumit és azzal játszott 1 órát. :D Sokat mondókázok neki, énekelek, bár olyankor a fejére húzza a paplant :D De nézzük a hupikék törpikéket is, pl nagyon tetszett neki ma a karácsonyi gyűjtemény, amit a nagy ágyban, egy tányér felkockázott gyümölccsel az ölünkben néztünk :) Van, hogy a rajzolás is sokáig leköti, egy lapot simán telefirkál vonalakkal. Az esténk pedig elmegy a fürdéssel - imád fürdeni -, a vacsival és alszik magától ma 7,21-kor aludt el. Ma az apja feldíszítette neki a szobáját, mi elkezdtük a karácsonyi készülődést. Tegnap mikulásozni voltunk unokatesóinál :)
2018. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!