Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell tukmálni ránk a...

Miért kell tukmálni ránk a gyereket, meg a "ha egy már van, kell a testvér neki" szöveget nyomatni folyton? Más hogy bírja ezt, vagy hogy vetett véget ennek?

Figyelt kérdés
A férjemmel van egy másfél éves kislányunk, kb már a születése utáni héten megkaptam a kérdést, hogy "na és mikorra tervezitek a kistesót?". Nem tervezünk több gyereket, egyet akartunk mindigis, egy kislányt. Ezt el is mondjuk mindig, de olyankor jön az érvelés, a győzködés, és hogy 2-3 gyerekkel csak jobb az élet, és hogy ne legyünk önző szülők, hogy megfosztjuk attól, hogy testvére legyen. Ezt hallgatjuk a szomszédtól, családtagoktól, de még néhány ismerőstől is. Nyilván nem 24/7, de heti 2 alkalommal biztosan.
2018. dec. 9. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert ilyenek az emberek. Képzeld el mit le nem vágnak mikor megtudják hogy én meg szaporodni sem terveztem, mert valahogy nem érzem úgy hogy az az élet értelme. Mindig jön a jaj majd meggondolod magad meg jaj dehát az kell, mert a mi életünknek semmi más értelme se volt csak a reprodukció szóval másnak is így kell gondolni, és társai. Mit tehetsz? Azt hogy rájuk hagyod. Jólvan, azt kész. Úgyse tudsz rajta változtatni. Valahogy az emberek agyába bele van kódolva hogy SZAPORODNIKELLL, így hát csak erre megy ki az egész életük. Sajnállak titeket.
2018. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mi akadályoz meg két felnőtt embert, hogy azt mondja másoknak: SEMMI - KÖZÖD - HOZZÁ.
2018. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Mert ilyenek. Nem hagyják abba. Amíg nincs, addig mikor lesz, aztán mikor lesz tesója. Én még csak terhes vagyok a másodikkal, de már többen megkérdezték, hogy lesz-e harmadik... Bakker, még a második se született meg, hagyjatok már, de tényleg :D
2018. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én gyorsan lerendezem, mert 1 gyermeket akartunk, és nem lesz tesó. Általában azt mondom, hogy ez a mi dolgunk és nem akarunk a társadalomnak megfelelni azzal, hogy tesót vállalunk. Senkinek semmi köze hozzà. Ilyenkor megkapom a megvetést, de már lepereg, elég régóta :)
2018. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretnek mindenbe, amihez semmi közük, belepo...ni. Kérdezz vissza valami hasonló, nem rád tartozó dologról, pl. És ti mikor fogtok nagyobb lakást venni?
2018. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennek soha nincs vége, nekünk négy van, én elmúltam negyven, de tőlem is kérdezik, hogy mikor jön az ötödik?

Ilyenkor elmondom szépen, hogy négyet terveztünk és ha jól számolom, annyi van. És pont. :D

2018. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Most csak élvezetből szexszelünk. Ti milyen gyakran dugtok?"


Nem fogja kérdezni többet. Garantálom.

2018. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

A szomszéddal közöltem, hogy köszi de el tudom dönteni hány gyereket akarok.


Anyáméknak pedig megmondtam, hogy aki azzal csesztet, hogy mikor lesz második, ahhoz ezután nem fogunk menni. Ismernek, tudják hogy komolyan gondoltam.

2018. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
"Akkor csinálj magadnak"
2018. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi kettőt terveztünk, kis korkülönbséggel. Másfél éves volt a nagy mikor terhes lettem újra, én meg mindenkitől azt hallgattam, mennyire korai. Nem lehet jót csinálni, minden baj. Persze a lényeg, hogy semmi közük hozzá! :D
2018. dec. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!