Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem eszik a gyerek. Mit...

Nem eszik a gyerek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 éves, és napi 2* szopizik. Tavaly megevett mindent (főzelék,rakott cuccok, gyümölcsök,hurka kolbász), idén kb semmit, csak a levest, főzeléket, pirítós kenyeret,melegszendót, rántott húst. 1hete jár a bölcsibe,de itt se eszik szinte semmit. Mit csináljak,hogy újra egyén?

2018. dec. 10. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"kb semmit, csak a levest, főzeléket, pirítós kenyeret,melegszendót, rántott húst"

Basszus, azt hittem, hogy nem eszik a gyerek! :DD

2018. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék,hogy jó súlyban van így is, nem kövér,de nem is gebe, szóval attól nem félek,hogy elfogy a gyerek, csak a nevelők/gondozók csesztetnek a nemalvás Miatt.
2018. dec. 10. 12:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak ez nem bölcsis koszt 😀
2018. dec. 10. 12:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahj, nemevés miatt csesztetnek. Bocsi, félre írtam
2018. dec. 10. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Kislányom 5 hétig sztrájkolt a bölcsiben az evés ellen. Pedig még szóltam is, hogy kimondottan jó evő, nem válogatós. Persze nem hitték el. 😂

Aztán hirtelen egyik napról a másikra elkezdett enni.

Még most sem tudom, hogy az ottani étel, a helyzet, vagy éppen ellenünk volt ez, szerencsére vége. Ő elég sovány, pedig tényleg sokat eszik.

2018. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik gyerekem sem evett a bölcsiben és mindkettő extra válogatós volt másfél és 3 éves kora között, pedig addig ettek rendesen és kíváncsian bármit akár a miénkből is harapva, kézzel meg kanállal is. Onantól meg meg sem voltak hajlandók kóstolni ugyanazt, hiába volt együtt evés vagy mosolygós arc a szendvicsen és hasonlók. (Az egyik csak spenótot, banánt és rizst evett egy fél évig, de legviccesebb az volt ,hogy a csokitól is "félt", a másik kb. csak turmixoltan akart bármi főtt ételt fogyasztani - de úgy bármit - és a pékárukat is bojkottálta.) Aztán fokozatosan kinőtték, sulira már majdnem mindenevők lettek. Szóval anno bölcsi után fél5-től este 8-ig ettek :)
2018. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"jó súlyban van így is, nem kövér,de nem is gebe, szóval attól nem félek,hogy elfogy a gyerek"

Ez a fontos. És így aztán végképp nincs miért foglalkozni a nevelők/gondozók észrevételével. Nekik persze úgy lenne kényelmesebb, ha az előírás szerint viselkedne az összes gyerek, de a gyerekek nem úgy vannak összerakva. Ha valamelyikük valamilyen szempontból kilóg a sorból, akkor tulajdonképpen kötelességük erről tájékoztatni a szülőt - de ennyi. Majd ha éhes lesz, akkor eszik ott is. Vagy ha adnak neki végre rántott húst. ;-)

2018. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Neki állok rántott húst sütni 🤣
2018. dec. 11. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!