Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok anyagilag segíten...

Ti szoktatok anyagilag segíteni a nagy családosoknak? 5-10 gyerekeseknek

Figyelt kérdés

Karácsony előtt folyamatosan vannak adományozási felhívások, ahol nagycsaládosok előadják a szomorú történetüket és adományt kérnek.

Ti segítetek ilyenkor?


2018. dec. 11. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Szoktunk adakozni, most is a leégett anyaotthonnak adunk játékokat, takarót, ruhát stb. Most tudom, hogy én leszek a szemét, de basszus, fegyvert tartott valaki a fejükhöz, hogy a nagy büdös nyomorra csináljanak 5-10 gyereket? Ez a halálom, hogy ész nélkül szaporodik, aztán sír a tévében, hogy jaj, nem tudja őket eltartani. A gyerekeket egyébként borzasztóan sajnálom ebben a helyzetben, de attól tartok, a sok adomány ezeket az embereket további gyerekcsinálásra ösztönzi.
2018. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem, de nem is találkoztam ilyen felhivással.
2018. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Mi csak a cipősdoboz ajándékozásban veszünk részt, azt is a helyi templomban adjuk le.

Mi is nagycsaládosok leszünk jövőre, de tudatosan vállaltunk 3 gyereket (nem a CSOK-ra), ennyit bírunk anyagilag felnevelni. Mindenki annyit vállaljon, amennyit el is tud tartani, ne a gyerekekből akarjon megélni.

2018. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2# ma pont a délmagyaron találtam 2 cikket, az egyikben 5, a másikban 10 gyerekes anyáknak lehetett utalni.

De folyamatosan szembe jön velem december hónapban , kezdem szar embernek érezni magam, amiért nem segítek.


Sajnos egyet értek az 1# és a 3# kommenttel, mindekinek annyit kéne vállalni, amennyit el tud tartani.

Most tegyük fel jó fejek vagyunk, küldünk karácsonyra a gyerekeknek játékot meg kaját.

Mi lesz az év többi 364 napjában? Ugyanúgy nyomorban fognak lakni, mint eddig és lehet még jön 1-2 gyerek, vagy éppen a felnövő generáció kezd teherbe esni és újra kezdődik minden előről.

Tudnék segíteni, de valahogy nem érzem,hogy kéne vagy hogy lenne értelme.

Adományozni szoktam, de általában állatoknak és beteg gyerekeknek. Meg rengetegszer adok célzottan vért betegeknek. Szóval annyira önző nem vagyok,de nem is nyílik ki ilyen nagycsaládosoknál a pénztárcám

2018. dec. 11. 14:10
 5/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem a magyar családok szaporodnak ész nélkül ezt mindenki tudja.

Hanem a kisebbségiek és az arabok.

A magyarok meg fogynak.

2018. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Igen, azzl hogy adót fizetek ők meg abból kapják a segélyeket.
2018. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Utolsónál a pont 😅. Sajnos. De ez így van. Egyébként én sem támogatom őket. Ők vállalnak a semmire ez legyen az ő felelőtlenségük ne az enyém. Szoktam adományozni, de nem nekik.
2018. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Nem kértem, hogy a semmire pottyantson tízet. Az ilyenek 90%-a direkt azért csinál ennyi gyereket, mert megél belőle. Karácsonykor zsákszámra kapnak ruhát, játékot, ingyen esznek az oviban, és anya meg apa 12 órás műszakban váltja egymást a kocsmában. Pfff...

Mi is nagycsaládosok vagyunk, hidd el, ha dolgozol, meg lehet élni.


Mi is inkább az anyaotthonnak, gyerekotthonnak adunk kinőtt cuccokat, de nem decemberben. Akkor mindenki ad. Nyáron szinte senki.

Van két konkrét család, akiket ismerünk, tudjuk, hogy nehezen élnek meg becsületes munka mellett is. A legszebb állapotú kinőtt cuccokat nekik visszük el. Nem karácsonyra, hanem amikor találkozunk. Tudom, hogy örülnek neki, és nem begyújtani fognak vele, meg elcserélni tablettás borra.

2018. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Nálunk annyi mindent kapnak az önkormányzattól meg az államtól a szegény sorsú nagycsaládosok, hogy ha mi a tizedét kapnánk is, boldogan megélnénk.


ingyen étkezés oviban, iskolában, nevelési szünetben, nyáron

ingyen tüzifa

ingyen helyi bérlet

ruhaosztás

havi 10 ezer értékű szárazétel csomag minden még közösségbe nem járó gyerek után

ingyen nyári táborok, étkezéssel

lakhatási támogatás

gyermekvédelmi támogatás

karácsonyra, mikulásra, húsvétra édesség és játék a gyerekeknek



és ezek csak amik hirtelen eszembe jutottak, de biztos van még.

2018. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Aki ennyi gyereket összehoz, annak igenis legyen hozzá meg az anyagi kerete (persze ez igaz 1 gyerek vállalása esetén is). Én nem hiszem el, hogy milliomosok voltak évekig, aztán a kilencedikénl ütött be a krach... :) Aki pedig szellemileg olyan szinten áll, hogy nem képes felmérni, hogy mi kell egy gyereknek, hogy mit vállal... annak szomorú kimondani, de a gyereke is hasonló lesz. Szokták mondani, hogy a szegénység b..a a nyomorúságot és szaporodik. Sajnos nagyon igaz. Lyukas kosárba nem dobálok. Ismerek egy családot, ahova nem sajnálom, nem érzem kidobált pénznek (normális anyagi körülmények közé vállalták a kislányukat, de az anyuka meghalt, az apa egyedül maradt, közben ugye a devizahitelük is elszabadult), nekik szoktam segíteni, nem csak karácsonykor. Ész nélkül adakozni sem érdemes én úgy gondolom.
2018. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!