Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15 vagy 18 hós státuszkérdések...

15 vagy 18 hós státuszkérdések között láttam olyat, hogy felmászik e a gyerkőc székre, kanapéra stb?

Figyelt kérdés
Ezt a felmászást egyedül találja ki, valósítja meg vagy nekünk kell segíteni, hogy rájöjjön.2 hét múlva lesz 14 hós a pici nálunk de semmi jele nincs, hogy a felmászás izgatná vagy kicsit is érdekelné.Párom szerint meg meg kell tanítani.

2018. dec. 12. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha, sehova nem próbált még meg felmászni?

Nagy segítség nem leszek, de úgy emlékszem, hogy 1 évesen már mászott mindenhova mindkét gyerekem. Úgy kellett leszedni őket mindig.

2018. dec. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyetlen egyszer kint az udvaron a neki térdmagasságig érő betonra.De pld az emeletre a lépcsőn vagy bútorra nem.Egész nap szaladgál.Gondolom akkor ti nem megmutattátok nekik hanem maguktól kitalálták hogy szeretnének felmászni igaz?
2018. dec. 12. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos korától hordtam játszótérre, ott nagyon sokat tanult a többi gyerektől.Itthon magától kezdett el mászni a bútorra, nem mutattuk neki.
2018. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi is jártunk vele, de neki 10 hósan a járás volt az érdekesség, inkább csak sétálgatott a gyerekek között.Meg most is inkább csak szaladgál a lakásba.
2018. dec. 12. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom kb. 14 hónaposan jött rá hogyan kell felmászni a kanapéra, de ösztönöztük azzal, hogy hívtuk. A 15 hós státuszon 1 perccel azután hogy felmerült a bútorra mászás kérdése, bemutatta a védőnőnek, hogy a komódra is fel tud mászni. (házhoz jön a védőnő, mert a közelben lakik)


Nincs lemaradva a te gyerkőcöd sem. Esetleg ösztönözd valami játékkal, rá fog jönni simán.

2018. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tegnap párom próbálta rávezetni a dologra, de látszott rajta ,hogy nem érzi jól magát a helyzetben ezért is merült fel, hogy biztos ,,kell" e ezt tanítani.Mondjuk ő simán feltette a gyerek egyik lábát a kanapéra és megvárta míg felhúzza magát:) Majd akkor játékkal ,,csalogatom" és rájön magától.Köszönöm.
2018. dec. 13. 06:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az én gyerekemnek nem kelett. Mindenen fennt volt, de tényleg mindenen. Fej magasákig üresek voltak a polcok, mert képes volt széket, hintalovat, tűzoltó autót, formabedobó bödönt stb oda vinni felállni rá ha valamiz el akart érni. Sőt átmászott pl asztalról mondjuk a szekrényre. Ő 8hónaposan állt fel, 13hónaposan indult el, de már akkor felmászott mikor még nem járt.
2018. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk a polcok sincsenek leürítve.Mikor 9 és fél hónaposan neki állt járni elkezdtük mondani, hogy nem szabad és most már pld eszébe se jut kiszedni a könyveket a könyvespolcról vagy a dvd-ket.De most így hogy többen írtátok lehet, hogy az én gyerkőcöm fura..vagy még nem ért oda agyban, hogy neki mindent rámolni kell.
2018. dec. 15. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!