Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet megváltoztatni a...

Hogy lehet megváltoztatni a felfogását az anyaságrol? Pl exével ugy élte meg, lusta az asszony, mert ő fürdet

Figyelt kérdés

Párommal a gyerekvállalásra "készülünk", azaz szoban, csak beszélgetünk még rola


Probáljuk a problémásabb pontokat előre valahogy felvázolni, de olyanokat válaszol, hogy kiakaszt.

Pl.:


- mondtam neki a terhességi tüneteket, hogy első trimeszterben hànyinger, extra fáradtság jelentkezhet, később savasodás, orrdugulás, nagy pocakkal aludni sem jo, vizesedés, vannak nehéz napok sajnos, lehet nekem is át kell esni pár dolgon és néha kemény lesz kitartani

Válasza: olyan negativ 'ledöbbent" fejjel visszakérdez hogy reméli nem vagyok hipohonder aki mindent bebeszél magának és neki állt sztorizni vkiről hogy x is mindig panaszkodik a semmire hogy ilyen olyan baja van


- exe (összejött anno egynem tole terhes lánnyal együtt kezdték a babázást)szerinte utálta az anyját (anyossal éltek)mert gyakran ki sem jött a szobábol.

Én mondtam hogy eleinte órákat is a cicin csünghet a baba, es szinte szoptatásbol áll anap, lehet nem akarta ezt nyilvánosan(de csak folytatta hogy az anyjával nem jött ki)


- ugy élte meg hogy az exe lusta a gyereket sem látta el, nem főzött, semmit nem csinált, én mondtam, lehet az ujszülött miatt ki volt merülve, erre felháborodva folytatta, hogy még a gyereket is ő fürdette (holott ugy tudom ez igy szokás amikor a ferj egesznap dolgozik hogy egyáltalán hogy kapcsolata legyen a gyerekkel, hazaer es fürdet legalabb ennyit megtesz)


- ki van akadva olyanon hogy este 11-kor ment el babakocsizni az exe, mondtam neki egy nő sem h.lye lehet nem tudta már mit csináljon annyira sirt, vagy 4 fal közt kellett neki levegő, de szerinte vkivel találkozni ment (pasizni)(ja, babakocsival...)


- mondtam hogy egy nőnek néha szuksege van kikapcsolodni, erre azt felelte, gyerekkel is kilehet, nevelni kell hogy viselkedjen és akkor nem fáraszto


- anyjával ugy vannak, délben egy kisgyerek max ket orat aludhat, kulonben este nem alszik es nem kell elkapatni hogy mindig felveszik


Ezeket leszámitva viszont borzasztoan kijön a babákkal, kisgyerekekkel, hulla fáradtan is fogocskázik, bujocskázik, jobban akarja a meseolvasást mint a gyerek, a kicsit viszi barkácsolni, szoval amugy a gyerekkel valo kapcsolata szerintem jo lenne


Szeretnék babát, mert amugy korban is vagyunk es nekem sok kudarcos kapcsolat után ő az első aki el akar venni, es nem a nőzésen van, az a dolgos családcentrikus típus, aki azokat a régi klasszikus elveket vallja, az neki a norma, hogy házasság, gyerek, munka, a sok kudarcos kapcsolata után már nagyon erre vágyik.


Exével állitolag azert mentek szét, mert nem akarta exe gyerekét a nevére venni, es az exe szerinte ezert utálta az egész családjukat.


2018. dec. 13. 06:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Lehet jól kijön a baráti társaság gyerekeivel, de valószínűleg apaként a régi nevelés híve.Vagyis anyuka azért van otthon egész nap, hogy a gyereket nevelje a lakást kitakarítsa és főzzön,mosson és természetesen az éjszakai nemalvás után fitten ,üdén,kipihenten bájos mosollyal csinálja a reggeli kávét és bármikor kapható legyen a szexre..Hát beszélgessetek jó sokat, hátha megérti..de valószínűleg sose fogja :)
2018. dec. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos sehogy. 99%, hogy a gyerek születése után is így gondolkozna, 1%, hogy tapasztalatból belátná, hogy húbakker. Szóval ha vállalsz vele gyereket, akkor azt annak tudatában tedd, hogy valószínűleg ilyen marad.


Ezt szerintem át kell élni éveken át, mindenkinek vannak a nagy elképzelései a gyereknevelésről, amíg nincs neki sajátja. (Tudod, mindenki ért hozzá, amíg nem nevel ő is...) Nem hinném, hogy beszélgetéstől megváltoznának az elképzelései arról, hogy milyen egy (kettő, három...) gyerekkel élni a mindennapokat.

2018. dec. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy nem vállalnék neki gyereket. És ilyen felfogással én a kapcsolatot is szépen lezárnám.
2018. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Én hiszem hogy a boldog, kiegyensúlyozott gyerek, család és kapcsolat alapja az egyforma vagy legalább nagyban hasonlító elvek. A férjemmel nagyon egy húron pendülünk világnézetileg, ebbe a gyereknevelés/vállalás is beletartozik mégis vannak súrlódások. Rengeteget beszélgetünk arról mit hogyan lenne jó csinálni (ami nem egyenlő azzal hogy jól is csináljuk) próbálunk tanulni a hibáinkból, és támogatjuk egymást, ha a másik fáradt, ideges, ingerlékeny stb abból sincs gond.

Ezektől függetlenül is messze vagyunk a mintaszülőktől, de szerintem nem is ez a fontos, hanem hogy törekszünk jobbak lenni.

Ha a párod az én férjem lenne és nem hajlana közös nevezőre kétszer is meggondolnám a gyerekvállalást. Mert sehogy sem egyszerű, de ha még egymással is harcolni kell akkor katasztrófa.

2018. dec. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem jelent, hogy más gyerekkel elvan. Egy-két óra vagy a 0-24 nagyon más tud lenni.

Én pl.világ életemben rühelltem a kölyköket, mégis van 3 gyerekem, akiket imádok. A párod meg ennek az ellentéte, 1-2óra oké, de otthonra már nem kéne neki.

Szerintem jegeld, de talán még a kapcsolatot is átgondolhatnád, hogy jó-e neked az, akivel ennyire nem értesz egyet!

2018. dec. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Pont ez riaszt el legjobban, hogy az elvei nemhogy csak nem humànusak, nem empatikusak, nem segítőkészek, hanem ugy tűnik, sziklaszilárdak is. Beszélgetések alatt nem meggyőzhető, azexéről es babázásrol egy szál pozitivat sem mondott eddig.
2018. dec. 13. 07:41
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor adott a válasz... Nem lehet családot alapítani olyannal, akivel gyökeres eltérések vannak az "élet nagy dolgaival" kapcsolatban. Te is érzed ezt szerintem. :(
2018. dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha van egy kis eszed, akkor ezt a kapcsolatot elzárod minél elött (és feltétlen gyerekvállalás ELÖTT!!!!) éskeresel egy normálisan gondolkodó férfit, akivel SZABAD gyereket vállalni - mert EZZEL nem.
2018. dec. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Mindenestre most megkérdeztem van e olyan amit pozitivan élt meg az exszel vagy a babával. Ezek után kiváncsi vagyok erre.

Es jeleztem neki hogy pl karácsonykor a családi banzájon kivul kikapcsolodni is fogok is az száz, vagy vele vagy ha neki nem tetszik akkor nélküle de szokjon a gondolathoz hogy én nem 4 fal között fogok csak mosni fozni takaritani gyereket nevelni a maroknyi szabadidőmben. Ha ettol neki nemtörődöm vagyok akkor ismerjen meg már most, a karácsonyom sem abbol fog csak állni hogy nagytakaritok, sütök es ajikat veszek es család előtt jopofizok, az biztos!

Vagy megszok vagy megszökik, de én sem adok az elveimből

2018. dec. 13. 08:06
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ettől a pasitól ne akarj gyereket.
2018. dec. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!