Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes kisbabát vállalni?

Mikor érdemes kisbabát vállalni?

Figyelt kérdés

Egy egyetemi csoporttársam januárban ismerkedett meg a barátjával, júliusban el is lett jegyezve. Ezt még nem is tartottam furának, mert manapság látom milyen gyorsan mennek a dolgok. Viszont most láttam meg, kitette facebookra hogy novemberben kisbabájuk született. Teljesen megdöbbentem. Nincs meg a diplomája nyelvvizsga hiánya miatt, a suli után gyárban dolgozott ő is meg a barátja is. 23 évesek.

Én is nagyon vágyok kisbabára, van munkahelyem, de nem merjük még bevállalni a barátommal. Plusz ez egy életre szól, nem árt valami alap hozzá. Viszont egyre inkább úgy érzem le vagyok maradva a többiekhez képest nagyon.

Vagy szerintetek mikor érdemes kisbabát vállalni?

23N



2018. dec. 15. 22:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
59%
Veled értek egyet. Legyen meg először az anyagi háttér, aztán jöhet a pulya.
2018. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
73%
Egy babahoz szinte sosem ideálisak a feltételek, mindig lesz olyan dolog ami miatt lehetne még várni vele, aztán sokan ki is csúsznak az időből. Szerintem jobb fiatalabban szülni a többi meg jön magától .
2018. dec. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy általános iskolás osztálytársam is így szült 21 évesen. Még szülőkkel laktak. Végzettsége se volt meg. De van még velem egyidős ismerősöm aki már 2 gyerekes anyuka. Valamilyen szinten csodálom,hogy milyen bátrak hiszen egy kisbaba nagy felelősség. Bár mindenki magának dönti el mikor alkalmas neki gyereket vállalni.
2018. dec. 15. 22:59
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

25 leszek lassan és engem soha a büdös életben el se jegyeztek :DDDD


Akkor én mit mondjak?


Egyébként nyugi, nézd a jó oldalát: mire odakerülsz, hogy gyereket vállalj, legalább nem csupasz pichára teszed. Bár ha van valami munkatapasztalat, még ha nem is a legjobb, már valami.


Én pl. 3 fele szakadok, a diploma, meló és programozás miatt, reálisan nézve, minden nyafogás nélkül.

Mondjuk a kereskedelemben inkább a december a kritikus, de az iszonyatosan.

Így ebbe bele se férne egy kapcsolat és addig nem is akarok szülni, amíg nem dobbantottam külföldre-az oka az családi-.

2018. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Amikor megtaláltad a társad, akivel tudod, hogy mindent meg tudtok oldani, akivel kitartotok egymás mellett és akit a családodnak tekintesz. Az összes többi jönni fog.
2018. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
:)
2018. dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Én 3 szempontot tartok fontosnak. Ha 3 kérdésre van válaszod (de legalább kettőre, akkor a harmadik is megoldódik), akkor érdemes bele vágni.

Kivel? (van stabil párod, akit családapaként is el tudsz képzelni?)

Hova? (van önálló otthonod, ahova haza tudod vinni a babát? A szülői ház nem számít)

Miből? (van olyan kereseted, amiből sdott esetben egyedül is el tudod tartani a gyerekedet és magadat?)

Én ezeket vártam ki, mikor mind teljesült, másfél éven belül jött a kislányunk.

2018. dec. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érdemes, amikor minden lényeges feltétel teljesül A közös elhatározás mellett:

-Stabil párkapcsolat

-Azonos gondolkodás a gyereknevelesrol

-Onallo lakhatás

-Megfelelo munkaviszony a csedhez és a gyedhez

-X hónapra elegendő megtakarítás, ha valamelyik hirtelen munkanélküli lenne

-Elegendo megtakarítás ah alap dolgok megvasarlasara

2018. dec. 16. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Áh ezekhez közel nem járunk. Igaz a barátom régebben dolgozik mint én de nem is lakunk együtt. Megtakarításom sincs hiszen nemrég kezdtem dolgozni. A stabil kapcsolat oké, de ez kevés ehhez. Azt hiszem igazatok van és a barátomnak is. Azért remélem 30 alatt összejön majd nekem is.
2018. dec. 16. 08:26
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne jönne össze?
2018. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!