Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha a...

Mit gondoltok arról ha a nagytesò ajándékot kap a kicsitől mikor megszületik?

Figyelt kérdés
Kevesbé van testvérféltékenység, vagy jobban elfogadja a nagyobb a picit?. Kinek milyen tapasztalata van
2018. dec. 17. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk "hozott" ajándékot. A védőnőnk szerint is jó ez a gesztus a testvérféltékenység ellen. Nem tudom mennyire befolyásolta a helyzetet, de egyszer sem hallottuk azt a 4 éves nagytól, hogy nem akarja a kicsit. Nem bántja, kéri, hogy tegyük az ölébe, mindig szeretgeti. Ha reggel felkel, az első, hogy megy puszit adni neki, ha oviból haza hozzuk, akkor is első útja hozzá vezet, este lefekvés előtt szintén. Az ajándék nálunk olyan dolog volt, amit már hónapok óta nagyon szeretett volna. Nem tudom számított e ez is, de nagyon örült neki, és ha valakinek megmutatja, mindig hozzáteszi, hogy a tesó hozta.
2018. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez szerintem is jó ötlet. Személyes tapasztalatom nincs, de ismerősöktől hallottam ilyet. Főleg kis korkülönbségnél aranyos dolog.
2018. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Gyerekfüggő. 2 gyerekem van, nemrég született a 3. Most úgy döntöttem, hogy nem hoz semmit a tesó. A nagy féltékeny, de nem mondja. A középső nem féltékeny.
2018. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk fognak ajándékot hozni a tesok. 19 hónapos lesz a fiam, amikor születnek az ikrek. Apróságokra gondoltam, akar úgy, hogy többször is legyen tőlük ajándék.
2018. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk nagyon bevált. Rögtön akkor adtuk oda, miután hazaértünk a kórházból és megnézte a babát. Napokig szinte csak azzal játszott, egy kosár műanyag zöldséget kapott. 21 hó a korkülönbség. Ez a későbbi problémákat természetesen nem oldja meg, de legalább pozitívan kezdődik az ismerkedés.
2018. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk volt ajándékozás, a kicsi is adott ajándékot a 2,5 éves nagynak és a nagy is adott a picinek. Nincs és nem volt a normális konfliktuson kívül semmi közöttük. Most 4 éves a nagy, 1 5 a kicsi. Nem hiszem, hogy az ajándékozásnak közé van ehhez, de mindkét gyerek számon tartja azt a játékot, amit a másiktól kapott.
2018. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
2,5 év a különbség, a hugitól kapott a nagylányom. Semmit nem számít, 1,5 évig tudomást sem vett a tesójáról. Mintha nem is lézetett volna. De legalább nem utálta. Most 2 és 4,5 évesek, szerencsére nagyon jól elvannak, a kicsi imádja a nagyot, a nagy pedig most már szereti, sőt aggódik érte, megvédi. Inkább azt gondolom az számít, a szülő (anya) mennyit tud foglalkozni a baba után a nagytesóval. Próbáltam erre odafigyelni. És a mai napig igazságos lenni, nem oaadni mindent a kicsinek. De szép gesztus az ajándék a kicsitől az biztos.
2018. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is működött az ajándék. Egy plüssfigurát kapott, azóta is mondogatja hogy ezt a babától kapta, közben ölelgeti :)
2018. dec. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, örült neki és évek múlva is emlékszik rá, hogy azt a legót a tesó "hozta" (pedig már érti, hogy azért nem egészen így volt:)). Nem hiszem, hogy annyira befolyásolja, de ha belefér szerintem jó dolog.
2018. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!