Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hónapos terhes vagyok.Mikor a 11.hétben voltam,párom elhagyott és mint kiderült,visszament azóta az első gyereke anyjához.Nos az a problémám,hogy teljesen elzárkózik mindenfélétől és azt is megteszi,hogy nem tesz apasági nyilatkozatot.Ott leszek a szülőszobán nyilatkozat nélkül,az oké,hogy automatikusan az én nevemre kerül majd a pici,de utána mi történik? Bíróságra nem szeretnék járkálni,az anyagi részére sem leszek rászorúlva és ha ennyire megtagadja,tegye csak.Apát nyilván meg kell neveznem majd,de őt utána felkeresi bárki is vagy így marad ennyiben az egész? Ő szépen meghátrált és éli boldogan tovább az életét mintha tőlem nem is lenne gyereke? Ilyen apja ne is legyen inkább a kisbabámnak...de félek,hogy később ő lesz az,aki elkezd majd élni a jogaival.Így lesz neki egyáltalán?


2018. dec. 17. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Igen, jelentkezhet majd apaként. Ha nem kell neki a gyerek, mondjon le róla hivatalosan! Szuper, hogy már a szülésig sem bírják ki együtt a párok.
2018. dec. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek három éves koráig kell bekerülnie apának az anyakönybe vagy beirathatsz "fantom" apát.

Olyan nincs, mint amit az első mond, hogy lemond róla

Ha letelt a három év, a gyámügy eljárás indíthat, hogy kerüljön be oda egy név.

2018. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első! Az a szuper,hogy a pasi,akivel 7!! évig együtt élsz,majd mikor a tervezett baba végre megfogan,ő lelép...jobb,hogy most történt meg, mint amikor már megszületik.
2018. dec. 17. 19:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Fantom apa? És ha eljárás indul,és esetleg ő addig sem jelentkezne,nincs az az ember, aki bármilyen jogot ítélne neki ugye?
2018. dec. 17. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Apasági pert elvileg ő is indíthat a láthatásért. Ugyanúgy zajlik, mint fordított esetben. DNS teszttel kell bizonyítani, hogy ő az apa. Ilyenkor kell járni a bíróságra, de a jogok mellé kötelezettséget (gyt) is megítélnek.

A valóságban ez nagyon ritka. Szerintem ha a születéséig nem érdeklődik, később már nem kell ettől tartanod.

2018. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha szerepel név az apa helyen, akkor a verszerinti sem indíthat pert, amíg az anyakonyvben szereplő nem kéri

Nem tudom hogy fantom esetében hogy van.

Szülőszoban senkit nem erdekel a nyilatkozat, bediktalod a saját neved és a választott keresztnevet. Kutya nem keresi fel az apát amíg te nem akarod.

2018. dec. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!