Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális ha azért nem akarok...

Normális ha azért nem akarok soha gyereket, mert csak szégyenkeznie és nélkülöznie kellene mellettem?

Figyelt kérdés
Látom az árakat a játékboltban. Látom ismerősi körben, hogy legkésőbb 10 éves kortól már az okostelefon, tablet, laptop, xbox szinte kötelező, hiszen akinek nincs azt nem fogadják be az osztályban. Látom hogy mennyire számít a márkás ruha, mennyire fontosak a programok, utazások, nyaralások. Sajnos sok helyen még bevett gyakorlat oviban/iskolában, hogy szeptemberben megkérdezik a tanítók, hogy hol járt nyáron, illetve januárban hogy mit kapott karácsonyra. Nem szeretném ha szegény ott ülne szégyenkezve mikor rá kerül a sor, és később szünetben cikiznék miatta a társai. Nem szeretném ha azt kellene mesélnie az osztályban, hogy az ő anyukája gyári munkás. Magamat is alig tudom eltartani, úgy érzem ez így nem lenne élet egy gyereknek. A korom miatt (28 éves vagyok) már folyton kapom a kérdéseket, hogy hol a gyerek?! De hiszen még párom sincsen, a férfiakkal sem voltam soha túl szerencsés. Az álomvilágból pedig már kinőttem, hogy rámtalál a herceg, akivel nagy családunk lesz, és ő majd jól keres, aztán boldogan együtt élünk míg meg nem halunk... Tudom, hogyha még találok is megfelelő társat, bármikor elhagyhat, ottmaradhatok egyedül a gyerekkel, és akkor a fennt említett nyomorgás lesz az élete. Nekem szülői, rokoni segítségem sem lenne, ezért mindezt átgondolva úgy döntöttem, hogy a legjobb amit tehetek, hogy hiába szeretnék nem vállalok gyermeket, hiszen alkalmatlan vagyok rá anyagi téren. Kérlek az ilyen lehetetlen " legyél mérnök, vagy informatikus" szövegeket szerintem hanyagoljuk. Régóta gyárakban dolgozom, nem egyszerű kitörni ebből, van 2 szakmám tehát csinálhatnék mást is, de kb ugyanennyi fizetésért, továbblépési lehetőség nélkül . Sajnos van egy lakáshitelem is, ami viszi a pénzt, és az nem pár éves történet. Persze megvalósítható ötleteket szívesen fogadok! De szerintem a legfelelősségteljesebb megoldás mégis az, ha tudatosan gyerek nélkül maradok.
2018. dec. 17. 19:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Elöször is nem vagy mèg öreg!màsodszor gyàrban dolgozol nőként, biztos nem vagy gyenge lelkileg sem fizikailag!Ha talàlsz valakit aki melletted àll es hűsèges tàrs lesz, akkor nem te leszel az egyedüli kereső ès lehet h máshogy àllsz a kèrdèshez.Ne becsüld le magad!
2018. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Gyári dolgozó voltam,csúnya vagyok mint a kémény,de megtaláltam a szerelmet és lett egy gyerekem is. Semmi segitségem nem volt a férjemen kivül,mert nem volt rá szükség. A gyerekemnek az ég földön mindent megtudunk adni,pedig a férjem is gyárban dolgozik. Gondold át hogy nem e kifogásokat keresel mert nekem úgy tünik.
2018. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
23%
Gondolom a gyereknek lenne apja, nem? Tudod vannak jól kereső pasik is! Ráadásul 28 éves jó korban vagy, 25-60-ig simán választhatsz!
2018. dec. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Mashogyan fogsz velekedni kerdezo ha lesz egy megbizhato parod. Kialakul majd egy ido utan hogy szeretnetek gyereket,nyilvan o is keresni fog igy ketten nevelnetek es ketten fizetnetek a hazat es a gyereket. Nem szamit hogy gyari munkas vagy, az szamit hogy van munkad es akaratod dolgozni. Hidd el a gyerek ha jol van nevelve sosem fog szegyenkezni attol mert nem mentek utazni. Raadasul 2 fizubol megoldjatok azt is majd. Elobb egy par kell majd a tobbi kialakul. Boven van idod fiatal vagy nagyon.
2018. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
62%

Hasonló cipőben járok én is.

Bár anyagiakban talán megoldható lenne.

Viszont a családom katasztrófa, szegény gyerek úgy nőne fel, hogy nincs normális nagyanyja, nagyapja. Pedig szerintem lényeges egy ilyen kapcsolat is a gyermek fejlődésében.

Sajnálom, hogy neki nem lenne olyan, mint nekem kicsiként, hogy nyaranta egy-egy hetet a mamával tölthet és bolondozhat.

Félek a genetikától is, hogy hiába küzdök azellen, hogy ne hasonlítsak a szüleimre, főleg az anyámra, nyomokban mégis fel lelhető a viselkedésemben a hasonlóság.

Erre még rátesz egy lapáttal, hogy a tágabb rokonságban sok a rákos beteg, sok a sérülten született gyermek.

Tehát nagy az esélye annak, hogy az én gyermekem nem fog egészségesen születni.

A mai világban pedig, a mostani hazai és világ politikai viszonyok sem éppen afelé mutatnak, hogy nyugodt szívvel szüljek.

Szóval én is tudatosan a gyermektelenséget választom.

Ugyanakkor meg kell vallanom őszintén, hogy ennek köszönhetően igen valószínű, hogy ha megérem az öregkort én is olyan öregnéni leszek, akire a kutya sem néz rá ünnepekkor.

De bízom benne, hogy legalább egy öregbarátném lesz, akivel el lehet trécselni a pletykapadon.

2018. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
12%
Irasd olyan iskolába ami falun van, ott azért baXtatják, ha ilyesfélét kapott (Xbox, új telefon, PC stb)... Tapasztalat
2018. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

"szegény gyerek úgy nőne fel, hogy nincs normális nagyanyja, nagyapja."


Ezek szerint, akinek már eleve nem is élnek a szülei, az ne is vállaljon?

Nem unokát vállalsz, hanem gyereket.


Kérdező, gazdagabb vagy mint millió meg egy ember, hisz VAN lakásod, még ha hiteles is.

Mi albérletbe vállaltunk. Azóta lett csak saját. Mindig van előre.

De megértem, hogy "honnan jössz", értem a félelmeidet, de ha "csak" ennyi, ne mondj le róla véglegesen. Lehet gyűjteni, takarékoskodni, célokat kitűzni és párral sokkal könnyebb, ráadásul még ugyancsak fiatal vagy.

2018. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Tíz évesnem az okostelefon és az x-box is káros. Egyre többen rájönnek erre.

Amúgy meg a világ minden pénzét ki lehet adni ilyenekre és mindig van gazdagabb osztálytárs.

Nem kell szégyenkezni, Te döntöd el, mit és mért kapjon vagy ne kapjon a gyerek, ő meg tanuljon mértéket.

2018. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Vacak az ismeretségi köröd. Egyáltalán nem "kötelezőek" az általad felsoroltak. Enyémeknek sem volt annyi idősen. Nagyobbik lányom 16 évesen a nyári diákmunkájából vett magának laptopot. Tabletjük sosem volt, xbox még annyira sem. Ruhában azt szerették és vettük, ami tetszett és ami kényelmes volt, kifejezetten márkás ruhadarbjuk kicsiként egyáltalán nem volt, mert úgyis kinőtték gyorsan.

Találd meg a párod, és nem lesz kérdés, hogy legyen-e gyereked. A fenti okok miatt butaság így gondolkodni. Nekem már megszületett a 3. gyerek, amikor az apjuk munka nélkül maradt, én köztisztviselő voltam, sima érettségivel, tehát viszonylag alacsony fizetéssel. Aztán később lett munkája, közalkalmazottként, bérminimumon. Jó pár olyan évünk volt, hogy kb. valamivel 200 ezer fölött volt az ÖSSZ bevéltelünk, 3 gyerek mellett (csp-t is beleszámolva). Most mit csináltam volna? Szemétre dobjam a 3 gyereket? Butaság. Eltelt pár év, majdnem 50 évesen diplomát szereztem, a fizetésem a duplájára nőtt, a nagyobbik lányomat a 18. születésnapján Párizsba vittem, mert az volt álma. Jelenleg megint car helyzetbe kerültünk, én is belekerültem a közszolgálatban történt leépítésbe, januártól nincs munkám (bár próbálkozom, de 22 év egy helyen után elég nehéz lesz, meg manapság túlkorosnak számítok). Megint csak jön a kérdés: dobjam ki a gyerekeimet vagy mi? A legidősebb már önálló életet él, de a két lány még suliba jár, a középső egyetemre készül. Nem fogok a kardomba dőlni, szilárdan eltökéltem, hogy váltok, lesz munkám, és minden megint pöpec lesz. LÉgy erős, határozott, kitartó! Ha kell, tanulj! Akár képezd tovább magad valamelyik (vagy mindkét) szakmádon belül. Keress abban munkát. Biztosan találsz nem minimálbértért is (bár nem tudom, milyen szakmáid vannak). Menj emberek közé, ahol még ismerkedni is tudzs, és megtalálhatod végre a másik feledet. Kitartás! Hidd el, meg tudod csinálni!

2018. dec. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Gyárban dolgoztam, a férjem is. Sőt az első gyereket úgy vállaltuk, hogy engem pont elküldtek december közepén (kölcsönzött munkaerő voltam), januárban terhes lettem, tehát csak 1 fizuból éltünk. Kemény volt, de túléltük. Azóta a 3. gyereket várjuk. A férjem is ugyanott dolgozik 3 műszakba hétfőtől-szombatig (már 22 éve), én is (vagyis én GYED-en voltam a kicsivel, most szabin vagyok, januártól táppénzen leszek).

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Felejtsd el az önsajnálatot és élj végre. Ne keseregj, azzal jobb nem lesz. Amíg ilyen borúsan látod az életed, addig nem is lesz jobb. Ismerkedj, járj el sétálni, kirándulni, rengeteg ingyenes rendezvény, program van, ahol lehet ismerkedni. Merj nyitni a világra. Aztán minden jön magától. Ha nem lesz gyereked, akkor nem lesz, de ne élj önsajnálatban, csak depressziós leszel.

2018. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!