Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges terhesség alatt,...

Lehetséges terhesség alatt, hogy vezetéknevet változtassak?

Figyelt kérdés

A kisbabám az én vezetéknevemet kapná, azonban ritka és nagyon szerencsétlen nevem van, alig illik hozzá bármilyen név, azok közül amik tetszenek meg pláne... Szinte egyik sem.

Ellenben édesanyám neve elég átlagos és minden passzol hozzá szinte, így elgondolkoztam, hogy apukámé helyett anyukámét viselném, hiszen a baba az én nevemet kapja születésekor.


Lehetséges ez?



2018. dec. 17. 23:46
 1/8 anonim válasza:
100%
A kettőnek SEMMI köze egymáshoz! Igen, változtathatsz.
2018. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Valtoztathatsz, de miert nem kapja a pici az apuka nevet, vagy a tieddel kotojelesen a tiedet?
2018. dec. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
53%

2.-nak.


Ne legyél tapintatlan! És ha nincs apja?

2018. dec. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

#3 Vajon szeplőtlen fogantatás történt? 🤔

Amúgy igen, nem nehéz kitalálni, hogy apuka valószínűleg nincs a képben.

Kérdező, a kettőnek semmi köze egymáshoz, kervenyezheted a vezetékneved megváltoztatását.

2018. dec. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs apa a képben, Magyarorszagon a képzelt apa lehetőséget használják. A gyerek ugyan a születéskor az anya nevére kerul, anyuka viszont mar akar másnap besétálhat a gyamhivatalba csaladij jogállás rendezése céljából és kb bármilyen nevet választhat
2018. dec. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2018. dec. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt mentem ferjez, megvaltoztattam a nevem. Ennek nincs köze a terhességhez.
2018. dec. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs már képben apuka, így én is a sajátomhoz választottam. Hát mit ne mondjak, anyu is azt mondta, hogy sajnál, mert ő is elég nehezen tudott összeszedni anno egy fiú és egy lánynevet, de szerintem sikerült találnom egy olyat, ami nem hangzik vele rosszul.:) Én csak azért mondom ezt, mert az én édesapámnak már az is rosszul esett, mikor szóba jött, hogy a baba lehet anyu családnevét kapja, anélkül hogy én megváltoztathatnám. Persze nem tudom milyen a kapcsolatod apukáddal. Ettől függetlenül szerintem semmi akadálya a változtatásnak.
2018. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!