Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki bírál, ha nem akarsz gyereket?

Ki bírál, ha nem akarsz gyereket?

Figyelt kérdés

Néhányszor olvasgattam itt ebben a témában, en is azon emberek táborát erősítem, akik nem akarnak gyereket.

Rengeteg válaszbab felmerül, hogy a környezetük, tágabb értelemben a társadalmi elvárások miatt kényelmetlenül érzik magukat, ha szóbajön ez a téma.

Tegyük fel, hogy felnőtt életedben szóba kerül ez példaul a családodban, miért vitatkozol velük? Az én szüleim is időnként véleményt nyilvánítanak velem kapcsolatban, de altalában ezt rövidre zárom azzal, hogy nem vagyok hajlandó a továbbiakban erről vagy arról beszélni és ne is hozzák szoba.

Tényleg vannak olyan felnőtt emberek, akik a szüleik vagy barátaik hatására képesek rosszul érezni magukat a döntéseik miatt?



2018. dec. 21. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ez a társadalmi norma akit sokan nem képesek elfogadni,ha valaki nem így látja.Azért vagyunk csúnyán kifejezve,hogy szaporodjunk.Te ennek nem szeretnél részese lenni és ezt nem fogja soha elfogadni senki.

De ha van párod van lesz,aki szeretne majd később gyereket,te is máshogy fogod látni

2018. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Általánosságban kérdezem, párommal nem akarunk gyereket. Rám nincs is hatással senki véleménye, csak mások miatt merult fel a kerdes.
2018. dec. 21. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
Speciel a 30-as éveim elejéig teljes mellszéllel hirdettem ,hogy soha nem lesz gyerekem.Falun élek ahol eleve jobban ismerik egymást az emberek.Soha senki nem kapott a szívéhez mikor meghallotta ,hogy milyen terveim vannak.Soha nem kötekedtek velem ezért a szüleim, még véleményt sem formáltak ,,ellene".Rábeszélni sem próbáltak.Mindig meglepődöm mikor kiír valaki ilyen kérdést, mert ha nem beszélsz róla a barátokon,családon kívül biztos nem kérdezik meg, hogy terveztek e ők meg ismernek benneteket, ha eltökéltek vagytok akkor nem nyilvánítják ki egy idő után a véleményüket sem.A tágabb társadalom meg magasról tesz arra, hogy akar e bárki gyereket vagy sem.
2018. dec. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!