Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből tudtátok, hogy készen...

Miből tudtátok, hogy készen álltok a gyermekvállalásra? Hány évesek voltatok ekkor?

Figyelt kérdés

Nem anyagi háttere gondolok (persze ez is nagyon fontos). Hanem, hogy mikor jött a mindent elsöprő érzés es vágy egy kisbabára? Mikor éreztétek úgy, hogy lelkileg készen álltok rá? Mennyi idő volt ez után még ténylegesen jött a baba?


Nők és ferfiak válaszat is szívesen fogadom! :)



2018. dec. 27. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Amikor megérett a kapcsolatunk arra a szintre , hogy együtt felelősségét vállalunk egy életre egy új életért.

Mivel a párom dolgozik én itthon vagyok ezért én hamarabb éreztem hogy nekem kell baba. 23L

2018. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Kb 20 éves korom óta iszonyúan vágytam babára, de olyan 24 éves koromtól éreztem azt, hogy lelkileg is megértem már rá. Na onnantól volt rosszabb a dolog, mert ekkor már tényleg csak az anyagiak tartottak vissza.

28 éves vagyok és most lett annyira stabil az életünk, hogy belevágjunk a babaprojektbe. Szerencsére elsőre összejött, 13 hetes vagyok.

2018. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szívből gratulálok 2-es!:)
2018. dec. 27. 14:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor meglett a stabil háttér, akkor elkezdtem ezen agyalni... Pár hét/hónap után már szinte máson se járt az agyam :D Egyszerűen csak úgy magától mindennél fontosabbá vált ez a téma.
2018. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
20 éves voltam az esküvőnkkor, onnantól nagyon szerettük volna. Az első éveket váratott magára, a tesók szerencsére gyorsan jönnek. 😊
2018. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
16 évesen már tudtam, hogy fiatalon, 25 éves koromig szeretnék gyereket. Aztán 3 évvel később a nőgyógyászom talált nálam egy olyan betegséget, amit jelen pillanatban nem tudnak gyógyítani, és az érintett nők többsége meddő/lombikkal tud gyereket vállalni. Amikor műtét után vártam az orvosom, hogy megmondja maradt-e mindkét petefészkem, és mekkora a gond, akkor tudatosult bennem, hogy tényleg szeretnék babát, addig amíg van rá esélyem, mert nem lenne teljes az életem saját gyerek nélkül. Senkinek sem kívánom, hogy ilyen módon jusson el a felismerésig.
2018. dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os nagyon sajnálom. Remélem megáld téged a sors saját kisbabával!


Mindenki válasza hasznos számomra, nem tudom ki pontozta le a válaszadókat. Köszönöm, hogy írtatok! Ha van még valaki nyugodtan írhat szívesen fogadom! :)

2018. dec. 28. 09:23
 8/13 anonim ***** válasza:
10 év boldog házasság után, 39 évesen döntöttük el, majd 40, 42 és 44 évesek voltunk, amikor megszülettek.
2018. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Tinikorom óta úgy éreztem, hogy nekem nem kell gyerek, csak nyűg lenne. Mikor 24 évesen megkért a szerelmem, illetve az esküvő utàn még volt bennem némi fellàngolàs a gyerekkel kapcsolatban, hogy jó lesz, nem lenne rossz, biztos csak félelemből nem jön az érzés ( vàgy), szóval nagyon vegyes érzéseim voltak ezzel kapcsolatban. Akartam is meg nem is. Lassan betöltöm a 33- at - hetek kérdése, és most is kétségeim vannak, 7 év stabil, boldog hàzassàggal a hàtunk mögött. nagyon bizonytalan vagyok, a negatív példàk is elriasztanak a környezetemben, szóval nem egyszerű. Még van 3 évünk eldönteni mi legyen. 37 utàn màr túl idős lennék hozzà úgy érzem ezért a férjemmel akkor fogjuk meghozni a végleges döntést ha betöltöttem a 36-ot. Ha az igenre szavazunk és pl nem jön össze időre, nekünk az se tragédia. Az elmúlt 8,5 évet kettesben töltöttük, tovàbbra sem lenne ezzel semmi gondunk.:) Egyenlőre még a Nem felé hajlik a dolog. Nem érzünk vàgyat egy gyerekre egyàltalàn. Nem akarok semmit elhamarkodni vagy csak azért gyereket szülni mert ez a tàrsadalmi elvàràs. Biztosra szeretnénk menni, hogy igazàn, tényleg akarjuk és csak akkor vàllaljuk ha ez megvan.
2018. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam nem jött meg ez az érzés, inkább fejben tudtam,hogy akarok gyereket, családot,mert különben mi értelme az életnek,és a végtelenségig nem lehet halogatni, 30 éves korom előtt akartam.2 hónapos a kislányom. Imádom!
2019. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!