Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anya, aki...

Van itt olyan anya, aki gyerek mellett kezdett egyetemet?

Figyelt kérdés
Egyetem mellett lettem terhes, aztán itthon maradtam a gyerekkel. Most már egyáltalán nem érzem úgy, hogy azt szeretném csinálni, amit tanultam(előtte se igazán). Már egy ideje kitaláltam, mi az ami igazán érdekel (teljesen más, mint amit eddig tanultam). Gyerek, munka mellett mennyire nehéz egyetemet végezni? Nem leszek már túl öreg hozzá? Jobb esetben 27 leszek, mire kezdhetném az egyetemet, 4 év múlva végezhetnék. Kicsit idősnek érzem magam ehhez. De közben bennem van, hogy különben sose dolgozhatnám azt, amit szereretnék. Tapasztalatok érdekelnének.

2018. dec. 30. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nagy gyerekeim voltak, 2013-ban kezdtem el az egyetemet, mert akkor volt rá lehetőségem, a munkahelyem révén. 46 éves voltam akkor, 50-hez közel lett meg a diplomám. Egyetlen félévet sem csúsztam, munka és 2 iskolás gyerek mellett csináltam.
2018. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csináltam, amit te. Egyetem végén lettem terhes az elsővel, azóta 2 gyermekem lett, felvételiztem és más szakon vagyok végzős jelenleg. Nem egyszerű, de életem legjobb döntése volt a váltás. Áldom az eszem, hogy belevágtam :) 34 vagyok és nem vagyok öreg :D Nem érzem magam annak.
2018. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
A főiskolán volt egy 40 feletti csoporttársam , kettő nagy tinédzser gyerekkel. Nappalira járt , velünk végzett. Hogy lennél már öreg 27 évesen ? :)
2018. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétéves gyerek mellett kezdtem, igaz, nappalin. Az utolsó évemben már főállásban dolgoztam. A szakdolgozatomat kicsit nehéz volt így megírni, de mivel nagyon jó témát találtam, igazából imádtam csinálni, csak eléggé le volt szűkítve az az idősáv, amikor tudtam vele foglalkozni.

Egyébként most vagyok 31, azóta született mégegy gyerekem, aki most 3 éves, és nagyon erősen gondolkodom rajta, hogy újra elkezdjek tanulni. Munka+két gyerek, mellég még egy egyetemi képzés, háááát, tartok tőle egy kicsit, de próbálom meggyőzni magam, hogy menni fog :)

2019. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!