Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Életedből melyik az a legkoráb...

Életedből melyik az a legkorábbi időpont amire vissza tudsz emlékezni? (nem arra gondolok, hogy fényképen láttad, vagy mesélték, hanem, hogy saját emléked van róla)

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 09:25
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Hány éves voltál akkor és mi történt? Ja mit gondolsz miért maradt meg benned az élmény? Most hány éves vagy és mi nemed ha leírnád még.
2019. jan. 3. 09:28
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ezt senki ne tudja 100%.

Mivel az elmesélt vagy a fénykép emlékek keverednek a sajáttal.

2019. jan. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán 3 éves lehettem, Drezdába utaztunk kocsival. Napnyugtakor megálltunk és én méág soha nem láttam olyan nagynak és szépnek a napot, mint akkor.

Persze ki tudja, hogy ebből mennyi volt a fantázia?


amúgy 4éves koromból több óvodai emlék is van, amit biztos nem mesélt senki, mert udvari játszós dolgok.


Korábbról nem emlékszem, vagyis ha igen, akkor ott már szerintem volt külső befolyás (mese, fotó).


37 vagyok.

2019. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
A 3 éves szülinapi ruhám. Nincs fotóm róla, de nemrég meséltem anyunak róla és kiderült teljesen jól emlékszem rá.
2019. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél évesen az első napra az oviban. Tiszta képek vannak róla a fejemben és emlékszem is pár mondatra, gondolatra arról a napról. Nagyon nem szerettem volna menni, talán ezért maradt meg.

20/N

2019. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Ezek természetes hogy szubjektív emlékek is lehetnek.


Van akinél keveredik van akinél meg nem.

Nekem is vannak emlékeim amiről nincs fotó és amikor elmondtam a szüleimnek elcsodálkoztak mire emlékszem.

2019. jan. 3. 09:55
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

2 éves koromból van első, papámhoz vittek ki az ágyában feküdt, rákos beteg volt, nemsokára meg is halt. Ez az egyetlen emlékem róla. Nem mesélték.


Utána ami nagyon élénk emlék az az ovi első napja. Utána meg már minden :)

2019. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A legkorábbi emlékem az, hogy a nagymamám vigyáz rám otthon és a pelenkát úgy teszi fel rám, hogy rámcsomózza oldalt. Nem voltam túl sokáig pelenkás, tehát nagyon maximum 2 éves lehettem. Anyukám le volt döbbenve mikor meséltem később, mert azért mondtam el, mert azt hittem, hogy álmodtam, de mondta, hogy tényleg az volt a mániája mamámnak, hogy a tépőzáras pelenkát csomóra kötötte. Azért maradt meg bennem ennyire mert nagyon szorított és fájt.

Egyébként halvány emlékfoszlányaim arról is vannak, hogy a kiságyamban alszom, amiről szintén nem volt fotónk, hogy az akkor hol helyezkedett el a lakásban, mégis emlékszem rá, de összetettebb emlékeim inkább 3-4 éves koromtól vannak.

Most 28 vagyok.

2019. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan emlékfoszlányom van, illetve egy érzés, hogy állok a rácsos ágyban, sötét van, nyílik az ajtó és örülök, megnyugszom :) Kort nem tudok.

Illetve bölcsi vagy ovi, sírok a gondozó ölében és nézzük anyát az ablakon elmenni. Anya nem néz vissza, nem értem miért hagyott ott, nem igazán hiszem el, hogy visszajön, szomorú voltam és csalódott. Meg hogy vissza se néz, ez a legrosszabb. Azt már ő mesélte, hogy azért nem nézett vissza, mert ő is bőgött :)

2019. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nagyon halvány ovis emlékképeim vanak. Kb. 4 éves voltam, amikor vidéken nyaraltunk rokonoknál és anyu unokaöccse vitt engem biciklivel egyik háztól a másikig az unokahúgommal együtt: őt a vázon, engem a csomagtartón. Sosem ültem még biciklin és mondták, hogy jól tartsam szét a lábamat, de én megijedtem, mikor elindult, összerántottam, és betekerte a bokámat a kerék. Csúnya seb lett rajta, lehet, hogy emiatt emlékszem rá, mert sajnos a nyoma mai napig látszik (mindjárt 52 éves leszek). Vérmérgezést is kaptam, nagypapám a hátán vitt a falu orvosához tetanuszra. Fénykép ezekről nincs, kifejezetten nem mesélték, de többször volt téma a családban, talán emiatt maradt meg. De a sebhely miatt biztosan amúgyis emlékeznék, csak talán kevésbé részletesen.
2019. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!