Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamenőlegesen lehet...

Visszamenőlegesen lehet gyerektartást kérni?

Figyelt kérdés
Ha egy családban a férjről kiderül, hogy nem ő a gyerek apja, akkor a család követelhet visszamenőlegese gyerektartást a biológiai apától?
2019. jan. 4. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha jobban keres mint akit átvertek, talán.
2019. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Mivel házasságban született, ezért törvényileg a férj az apa. Egy jó kis peres eljárás után lehet a vélhető apát megkeresni, majd megint per gyermektartás kötelezésére.
2019. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
6 hónapra visszamenőleg lehet követelni, de azt is csak akkor, ha a gyermektartas igénylőnek nem róható fel a késedelem. Mivel anyuka nyilván tudta, higy ki a gyerek apja, ez ugrott.
2019. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Humortalan banda. És még le is pontozzátok az elsőt. Gusztustalan kérdés, jellemzően primitív nőtől.
2019. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, de nem az anyuka, hanem a majdnem nagynéni. Öcsémmel tanakodunk, hogy hogyan tovább és a nem váláshoz egy érv lehetne ez az anyagi többlet.
2019. jan. 4. 20:06
 6/8 Böbe1990 ***** válasza:
Szerintem menjetek el a gyámügyre érdeklődni.Visszamenőleg 6hónapra adják meg egyébként és államilag ha a "kedves" apuka nem akar fizetni.Államilag én 14.250-et kaptam és ezt 3évente újra kell igényelni ha továbbra sem fizet önmagától.
2019. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor az öcséd a felszarvazott férj, és akkor nem válik, ha a biológiai apuka perkál. Hát elég undorító egy család vagytok.

Még jó, hogy törvényileg a férj tekinthető apának. Mivel gondolom a biológiai apuka nem is tud arról, hogy a gyerek tőle van, így miért fizetne visszamenőleg?


[link]

Fel kell hívni a figyelmet arra, hogy amennyiben a házasságon belül született gyermeknek nem az anya férje az apja, az apaság vélelmének megdöntésére peres eljárást kell indítani. A peres eljárás jogerős befejezéséig a gyermek apjának ilyen esetben is a férjet kell tekinteni. Amennyiben a vélelem megdöntése sikerrel jár, és a bíróság megállapítja, hogy a gyermeknek nem a férj az apja, a további vélelmek alkalmazásával (teljes hatályú elismerés, utólagos házasságkötés, apaság bírói megállapítása) kell a gyermek családi jogállását tisztázni.


Így is jó kis jogi herce-hurca ez az egész. Ügyvédi költség, stb. Mennyi idős az a gyerek, hogy anyagi okokból megérné az anyukával maradni?

2019. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Miért lennénk undorítóak? A nevelőszülők is pénzt kapnak azért, hogy a más gyerekével foglalkozzanak.

Amit írtatok, az alapján tényleg nem éri meg a dolog.

2019. jan. 5. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!