Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem tudtatok “megegyezni”...

Akik nem tudtatok “megegyezni” a leendő gyerekek számát illetően kinek az akarata érvényesült?

Figyelt kérdés
Két gyerekünk van a Férjemmel. Mindkettő még pici, de valahogy én úgy képzeltem, hogy lesz még gyerekünk. Ma beszélgettünk a Férjemmel és kiderült, hogy Ő már nem szeretne többet. Könnyen teherbeestem, könnyű terhességek, szülések voltak, nincsenek álmatlan éjszakák, minden felhőtlen, azt hittem lesz még babánk. Anyagilag is bőven beleférne. Igazából egy szavam se lehet, mert mindig két gyerekről beszéltünk, de mellbe vágott, hogy már nem szeretne többet, egy világ omlott össze bennem. Volt valaki hasonló helyzetben? Megváltozott a Férje/Párja véleménye később?

2019. jan. 6. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Hihetetlen nők vannak. Te már nem akarsz többet dolgozni? Magaddal, a férjeddel foglalkozni? Csak a sorozatszülés? Örülj annak, amid van. Boldog lehetnél, de elégedetlenkedsz.
2019. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
15%

"Anyagilag is bőven beleférne."


Arra is gondolsz hogy ha nagyok lesznek akkor később lakást is kell kapniuk. Nem mindegy hogy 2 vagy 3 lakást kell venni.


Szerintem hallgass a Férjedre!

2019. jan. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk, ha mindig két gyerekről beszeltetek, akkor nem tudom, milyen világ omlott össze benned.
2019. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Volt ilyen. Annak az akarata érvényesült, aki kevesebb gyereket akart (férjem). Egy babát mindkét szülőnek akarnia kell. És az is igaz, hogy szerencsés voltam, mert volt két csodás gyerekem, másnak meg egy se sikerült.

Mindez múlt időben, mert 6 év múlva meggondolta magát, és most három csodás gyerekünk van.

De biztos vagyok benne, hogy ha erőltetem, akkor nem lenne. Ismerem ennyire a férjem.

2019. jan. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Logikusan és felelősen gondolkodva is annak az akarata kell érvényesüljön, aki kevesebbet akar. Pont azért, amit egy korábbi válaszoló is írt, hogy egy gyereket mindkét szülőnek akarnia kell. Ez a gyerek érdeke is, mert ez garantálja a legjobb feltételeket, ahhoz hogy boldog és kiegyensúlyozott felnőtt lehessen majd.

Ha az egyik szülő nem akarja az azt jelenti hogy úgy érzi nem tud/akar helytállni a tőle telhető legjobb módon, így nem szabad belevágni.

2019. jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést. Meggondolta-e Magát a Férjetek/Párotok?! Több vállalkozásunk is van, a papírmunkát én csinálom itthon. Egy pillanatra se hagytam abba a munkát. Anyagilag nem lenne gond, az nem kérdés.
2019. jan. 7. 02:54
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Ha nincsenek nehézségek általában meggondoljàk magukat idővel..


De ez sem biztos..


(Ha a nő nem akar, akkor ők ritkán gondolják meg magukat..,)


Bnőmèk most vàrják a harmadikat. Ő szeretne még babát. Férje nem..

Visszatérnek rá 2-3 év múlva..

( házba, vállalkozásukba.. Stb beleférne...)



Viszont 2-3 lakást miért kellene megvenni a gyerekeknek????????


(Nekem sem vettek a szüleim, igaz minden támogatást megkaptam, hogy megszerezhessem magamnak.

Olyan pénzügyi kultúrát neveltek belèm, ami a józan határokon velüki megtakarításra ösztönöz, nem a felelőtlen hitelfelvételre)

2019. jan. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
A kevesebb gyereket akaró akarata érvényesül minden esetben.
2019. jan. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém. 2 lett. A férjem akart 3. babát de én nagyon nem. Eredetileg is úgy éreztem, sok lenne a 3 nekem, a 2 gyerek után meg még inkább elképzelhetetlennek tartom az ötletet is.
2019. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt írod, hogy a gyerekek előtt MINDKETTEN 2 gyereket szerettetek volna. Akkor mi is a probléma?
2019. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!