Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

Felícia szerintetek szép név? Vagy külföldi név anyakönyvzetetése?

Mióta az egyik sorozatban meghallottam a Felicity [Felisziti] nevet, azóta teljesen oda vagyok érte. Csak ezt tudnám a lányomnak elképzelni. Viszont nem tudom, hogy ilyen névre megérné-e kérvényt beadni. Elvileg a magyar megfelelője a Felícia, amivel amúgy szint úgy nincs semmibajom, csak azért na.

jan. 7. 21:49  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Próbáld kérvényezni, hátha.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont jan. 7. 21:56 Privát üzenet
Magyar átìrással kicsit idétlen, de a Felìcia nem is olyan rossz. Aztán meg úgy becézitek, ahogy akarjátok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont jan. 7. 22:20 Privát üzenet
Nekem a skoda felícia jut róla eszembe.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont jan. 7. 22:27 Privát üzenet
Van rosszabb

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont jan. 8. 00:54 Privát üzenet
macskanév

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont jan. 8. 08:20 Privát üzenet

Nekem is tetszett a Felicity, mióta először láttam a Váratlan utazást. :)

Y-nal nem lehet anyakönyveztetni, a Felisziti meg hát elég bután néz ki... A Felícia sokkal keményebb hangzású név, azt meg nem adnám.

Flórám lett. :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont jan. 8. 09:59 Privát üzenet

Neken tetszik mindkettő. Felicityt én is a Váratlan utazásban hallottam először, és azóta nagyon tetszik, Felíciának meg egy barátnőm barátnőjét hívják, ő mesélte mindig, hogy "Felícia ezt mondta; Felícia azt csinálta.. ", és szintén megtetszett. (Aztán azzal a lánnyal egyszer találkoztam is, szimpi, mosolygós, kedves, vicces.)

A jelentése is nagyon tetszik - boldog, szerencsés.

Felisziti így nekem fura. Nagy Felisziti, Kovács Felisziti... Nem tudom. Nem a legjobb.

Felíciával nincs baj. Én azt adnám, és akkor lehetne akár Felinek, Feliszinek, Feliszitinek becézni. (Plussz amíg kicsi a Feli cica szerintem nagyon édes.)

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont jan. 8. 17:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A Felisziti-t csak kiejtés miatt írtam oda, azért volt []-ben. Bocsi, ha kicsit hülyén fogalmaztam meg :D Természetesen Felicity leírva is, semmi magyaros sziti.

# 8/14Időpont jan. 8. 21:52 Privát üzenet
Ha mindketten magyarok vagytok, nem fogják engedélyezni y-nal a végén, csak kiejtés szerint, Feliszitinek.

# 9/14Időpont jan. 8. 21:55 Privát üzenet

Amúgy jelenleg anyakönyvezhetőek:

Felícia, Feliciána, Felicita, Felicitás, Felicitász

# 10/14Időpont jan. 8. 21:56 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kislányomnak első szülinapjára szeretnék képekből egy videót csinálni. Milyen szép, lassú zenét ajánlanátok? Inkább külföldi érdekelne.
Tudnátok szép lányneveket írni? Olyanokat, amit külföldi is könnyen ki tud mondani, mert apuka nem beszél magyarul.
Nagyon különleges, szép, ritka esetleg külföldi lányneveket tudnátok írni?
Tudnátok nekem írni külföldi fiú, illetve lány nevet, ami szerintetek szép?
Mondanátok nekem szép KüLFöLDI női keresztneveket R-betűre?
Én külföldi nevet szeretnék adni a gyermekeimnek. Szerintetek ezek szép nevek? (bővebben lent)

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!