Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felícia szerintetek szép név?...

Felícia szerintetek szép név? Vagy külföldi név anyakönyvzetetése?

Figyelt kérdés
Mióta az egyik sorozatban meghallottam a Felicity [Felisziti] nevet, azóta teljesen oda vagyok érte. Csak ezt tudnám a lányomnak elképzelni. Viszont nem tudom, hogy ilyen névre megérné-e kérvényt beadni. Elvileg a magyar megfelelője a Felícia, amivel amúgy szint úgy nincs semmibajom, csak azért na.
2019. jan. 7. 21:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Próbáld kérvényezni, hátha.
2019. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyar átìrással kicsit idétlen, de a Felìcia nem is olyan rossz. Aztán meg úgy becézitek, ahogy akarjátok.
2019. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Nekem a skoda felícia jut róla eszembe.
2019. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Van rosszabb
2019. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
macskanév
2019. jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszett a Felicity, mióta először láttam a Váratlan utazást. :)

Y-nal nem lehet anyakönyveztetni, a Felisziti meg hát elég bután néz ki... A Felícia sokkal keményebb hangzású név, azt meg nem adnám.

Flórám lett. :)

2019. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Neken tetszik mindkettő. Felicityt én is a Váratlan utazásban hallottam először, és azóta nagyon tetszik, Felíciának meg egy barátnőm barátnőjét hívják, ő mesélte mindig, hogy "Felícia ezt mondta; Felícia azt csinálta.. ", és szintén megtetszett. (Aztán azzal a lánnyal egyszer találkoztam is, szimpi, mosolygós, kedves, vicces.)

A jelentése is nagyon tetszik - boldog, szerencsés.

Felisziti így nekem fura. Nagy Felisziti, Kovács Felisziti... Nem tudom. Nem a legjobb.

Felíciával nincs baj. Én azt adnám, és akkor lehetne akár Felinek, Feliszinek, Feliszitinek becézni. (Plussz amíg kicsi a Feli cica szerintem nagyon édes.)

2019. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A Felisziti-t csak kiejtés miatt írtam oda, azért volt []-ben. Bocsi, ha kicsit hülyén fogalmaztam meg :D Természetesen Felicity leírva is, semmi magyaros sziti.
2019. jan. 8. 21:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha mindketten magyarok vagytok, nem fogják engedélyezni y-nal a végén, csak kiejtés szerint, Feliszitinek.
2019. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amúgy jelenleg anyakönyvezhetőek:

Felícia, Feliciána, Felicita, Felicitás, Felicitász

2019. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!